Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 6018
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Charytatywnie dla Wiktorii w Sosnówce

Wiadomości: Region
Niedziela, 4 czerwca 2017, 8:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 5:47
Autor: Joanna
Fot. Joanna
W sobotę (3.06) odbył się w Sosnówce „Bieg charytatywny” dla chorej na chłoniaka Wiktorii z Miłkowa. Impreza rozpoczęła się wspólnym biegiem. Było wiele atrakcji m.in. licytacja gadżetów od Mai Włoszczowskiej. Celem imprezy była zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie i rehabilitację dziewczyny, która obecnie przebywa w ośrodku Przylądka Nadziei.

Impreza została zorganizowana po to, by pomóc 16-letniej Wiktorii, uczennicy Gimnazjum Gminnego w Sosnówce. Dziewczynka zachorowała na nowotwór układu chłonnego.

Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie dziewczyny. Koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie. Dlatego z pomocą przyszli przyjaciele oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum Gminnego w Sosnówce im. Janusza Korczaka i Gimnazjum Gminne z Sosnówki, które zorganizowały event.

W sobotę już o godzinie 11.00 impreza rozpoczęła się „charytatywnym biegiem” na dystansie 4 km. Każdy mógł wziąć udział po uiszczeniu drobnej opłaty.

Impreza była pełna atrakcji – zorganizowano ognisko. Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja na rzecz Wiktorii, a licytowano m.in. gadżety od Mai Włoszczowskiej. Koszulka z autografem kolarki została sprzedana za prawie 300 zł. Licytujący prowadzili zaciętą rywalizację, oczywiście w bardzo dobrym celu.

Ogromną frajdę sprawili najmłodszym dzieciom strażacy, którzy w upalny dzień, jakim była sobota, puścili dwa strumienie rozproszonej wody. Można było się schłodzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Sosnówka 4-06-2017 11:01
Serdecznie pozdrawiam autora tego artykułu. Niestety jestem zażenowana treścią i brakiem podstawowych informacji.Jedną z głównych atrakcji był bieg lub marszu Charytatywny na 4 km. Nie ma ani jednego zdjęcia. A startowało ponad 270 osób. Autor nie rozmawiał z żadnym organizatorów. A oglądanie nóg na zdjęciach? ???. Prosimy o poprawienie treści tego artykułu i skonsultowanie z organizatorami.
~czytelniczka jelonki 4-06-2017 17:57
Brawo Sosnówka. W końcu ktoś napisał prawdę. Najczęściej zdjęcia na Jelonce zupełnie nie oddają sensu podawanej informacji. Już nie mówię o tym że mogłyby być podpisywane .
~mieszkanka 4-06-2017 19:22
Szkoda tylko, że niewiele się pisze o organizatorach tej pięknej imprezy- o uczniach Gimnazjum Gminnego w Sosnówce, którzy spisali się na medal. Ani słowa o nauczycielach, którzy poświęcali swój czas, a co najważniejsze, wielka chwała Im za to, że potrafili zaszczepić w swoich wychowankach tyle empatii i chęci niesienia bezinteresownej pomocy ludziom w potrzebie
~uczestniczka 4-06-2017 20:24
To była naprawdę wspaniała impreza, ale zdjęcia są fatalne, zupełnie nie oddają ducha i atmosfery... Zdjęcia numer 4,8, 10, 11 ??? Czy ktoś w ogóle dokonuje jakiejś selekcji zanim je zamieści publicznie? ani jednego zdjęcia uczestników biegu, usmiechnięteych ludzi, dzieci, młodzieży...głównym bohaterem reportażu jest natomiast słoik z ogórkami ( skadinąd pysznymi:) Pozdrawiam przesympatycznych organizatorów
~Boss 4-06-2017 20:32
Powyższe wpisy to żenada Wy nie rozumiecie idei takich zbiórek nie rozumiecie na czym polega bezinteresowna pomoc to nie był festyn ludzie zbierali pieniądze dla chorej dziewczynki swojej przyjaciółki a Wy potrzebujecie milion podpisanych zdjęć które oddają sens podawanej informacji co Wy macie w głowach
~wj 5-06-2017 7:58
Szacun dla Sosnówki za inicjatywę !! macie przecież wprawę w organizowaniu festynów np przy Świątyni Św Anny , a czy w tym roku tradycja będzie zachowana ?
~wj 5-06-2017 8:30
Szacun dla Sosnówki za inicjatywę !! macie przecież wprawę w organizowaniu festynów np przy Świątyni Św Anny , a czy w tym roku tradycja będzie zachowana ?
~wj 5-06-2017 8:51
Szacun dla Sosnówki za inicjatywę !! macie przecież wprawę w organizowaniu festynów np przy Świątyni Św Anny , a czy w tym roku tradycja będzie zachowana ?
~Sympatyk 5-06-2017 12:04
Brawa. Całe wydarzenie było cudownie zorganizowane a dzięki zaangażowaniu tak wielu ludzi udało się osiągnąć cel. Organizatorzy młodzież i grono z Gminnego Gimnazjum w Sosnówce swoim entuzjazmem zaraziło swoich bliskich, przyjeciół oraz wielu ludzi o otwartych sercach. Daliście radę !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group