Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 7945
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Charytatywnie dla Wiktorii w Sosnówce

Niedziela, 4 czerwca 2017, 8:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 5:47
Autor: Joanna
Region: Charytatywnie dla Wiktorii w Sosnówce
Fot. Joanna
W sobotę (3.06) odbył się w Sosnówce „Bieg charytatywny” dla chorej na chłoniaka Wiktorii z Miłkowa. Impreza rozpoczęła się wspólnym biegiem. Było wiele atrakcji m.in. licytacja gadżetów od Mai Włoszczowskiej. Celem imprezy była zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie i rehabilitację dziewczyny, która obecnie przebywa w ośrodku Przylądka Nadziei.

Impreza została zorganizowana po to, by pomóc 16-letniej Wiktorii, uczennicy Gimnazjum Gminnego w Sosnówce. Dziewczynka zachorowała na nowotwór układu chłonnego.

Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie dziewczyny. Koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie. Dlatego z pomocą przyszli przyjaciele oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum Gminnego w Sosnówce im. Janusza Korczaka i Gimnazjum Gminne z Sosnówki, które zorganizowały event.

W sobotę już o godzinie 11.00 impreza rozpoczęła się „charytatywnym biegiem” na dystansie 4 km. Każdy mógł wziąć udział po uiszczeniu drobnej opłaty.

Impreza była pełna atrakcji – zorganizowano ognisko. Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja na rzecz Wiktorii, a licytowano m.in. gadżety od Mai Włoszczowskiej. Koszulka z autografem kolarki została sprzedana za prawie 300 zł. Licytujący prowadzili zaciętą rywalizację, oczywiście w bardzo dobrym celu.

Ogromną frajdę sprawili najmłodszym dzieciom strażacy, którzy w upalny dzień, jakim była sobota, puścili dwa strumienie rozproszonej wody. Można było się schłodzić.

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
53
Plac Ratuszowy
9%
Plac Piastowski
58%
Wolę miejskie parki
32%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group