Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 5695
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Ceramika ma nową halę

Niedziela, 4 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 4 czerwca 2006, 18:25
Autor: Artykuł sponsorowany
Kotlina Jeleniogórska: Ceramika ma nową halę
Fot. Arek, goral
W sobotę w Piechowicach uroczyście otwarto nowy zakład produkcyjny granulatu i płytek ceramicznych Ceramika Marconi.

Wstęgę u bram placówki przecięła Barbara Urbaniak-Marconi. Liczni zebrani goście mieli okazję zwiedzić nowy zakład oprowadzani przez przewodników w grupach polskiej, włoskiej i rosyjskiej.
Uroczystość uświetnił swoim występem włoski artysta Marco Bocchino. Pojawił się też znany z programu telewizyjnego "Europa da się lubić" przesympatyczny Paolo Cozza. Była też prezentacja włoskich przysmaków przyrządzonych przez mistrza kuchni rodem z Italii.
Na zakończenie urządzono pokaz fajerwerków.

Nowa fabryka, którą zbudowano w ciągu 11 miesięcy, znajduje się w Piechowicach przy ulicy Jeleniogórskiej na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

Zgodnie z umową ze Strefą Polcolorit zobowiązał się, że zainwestuje 80 mln zł i zatrudni 125 osób. W tej chwili Ceramika Marconi ma kapitał zakładowy w wysokości 72 mln zł i zatrudnia 65 pracowników.

Zakład specjalizuje się w produkcji gresowych płytek ceramicznych. Wyroby sygnowane marką Ceramika Marconi mają zaspokoić gusta najbardziej wymagających klientów.
Producent zamierza trafić w wymagania odbiorców, którzy do tej pory skłaniali się do płytek wyższego segmentu produkowanych we Włoszech i Hiszpanii. Sukces marki Polcolorit pokazał, że zakład potrafi produkować płytki o unikalnym wzornictwie, wysokiej jakości, które śmiało konkurują z płytkami z kolebki ceramiki.

Początkowo Ceramika Marconi produkować będzie kolekcje płytek gresowych o rzadko spotykanym na rynku wymiarze 45 x 45 cm. Docelowo produkcja obejmie gres o wymiarach do 60 x 60 cm.

<b> Szanowni Internauci, komentarze do tekstów sponsorowanych są blokowane automatycznie. </b>
Redakcja

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group