Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8314
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ceny wody i ścieków bez zmian

Piątek, 23 stycznia 2015, 12:05
Aktualizacja: Sobota, 24 stycznia 2015, 18:04
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ceny wody i ścieków bez zmian
Fot. Angela
W 2015 roku ceny wody i ścieków dla klientów spółki Wodnik nie wzrosną. – To będzie trzeci rok z rzędu, kiedy ceny wody i ścieków dla mieszkańców Jeleniej Góry pozostaną bez zmian – mówi Wojciech Jastrzębski, prezes spółki Wodnik. Nowa taryfa bez podwyżek będzie obowiązywała do marca 2016 roku.

Dla przypomnienia: gospodarstwa domowe w dalszym ciągu będą płaciły 5,91 zł brutto za wodę i 5,63 zł brutto za ścieki. Cena dla pozostałych to 6,53 zł brutto za wodę i 6, 70 zł brutto za ścieki.

- Szybsza i większa od zakładanej liczba wpięć do nowej sieci w Cieplicach oraz umowy na hurtowe dostawy wody z sąsiednimi gminami sprawiły, że nie musimy podnosić ceny - mówi Wojciech Jastrzębski, prezes firmy. - Zaczyna również procentować długoterminowa polityka racjonalnego wykorzystania majątku – dodał.

Utrzymanie niezmienionej ceny za wodę i ścieki jest możliwe również dzięki wprowadzonym w firmie programom innowacyjnym: systemowi monitoringu sieci, zdalnemu odczytywaniu wskazań wodomierzy (obejmującym już około 2,8 tys. liczników głównych oraz około 13 tys. wodomierzy) czy programowi Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (z E-faktury korzysta w „Wodniku” już około 1000 klientów).

- Spółka jest uporządkowana i dobrze zorganizowana. Dzięki temu możemy dla interesu społecznego utrzymać ceny tych mediów na dotychczasowym poziomie, ale nie kryję że dla firmy jest to bardzo trudne. Cały czas realizujemy bowiem szereg inwestycji – dodał.

„Wodnik” prowadzi obecnie wielką, sięgającą niemal 100 mln zł, inwestycję wodociągową w Cieplicach i Sobieszowie. Oprócz niej prace modernizacyjne sieci i budowa sieci odbywały się, odbywają się oraz będą się odbywać także w tym roku w innych dzielnicach miasta. Na dużą skalę trwa rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków. O tych inwestycjach przeczytacie Państwo w kolejnym materiale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1202
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group