Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9428
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Centrum (nie) dla samochodów

Czwartek, 24 września 2009, 9:03
Aktualizacja: Piątek, 25 września 2009, 8:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Centrum (nie) dla samochodów
Fot. TEJO
Nie pomagają ostrzeżenia, mandaty, znaki drogowe i wściekły wzrok przechodniów: w strefie teoretycznie zamkniętej dla ruchu kołowego bywa ruchliwie.

– Zamknąć dla samochodów ulicę 1 Maja – tak brzmiał jeden z postulatów wypisanych na ekologicznym drzewku przez mieszkańców Jeleniej Góry podczas happeningu Rady Młodych Wspólnego Miasta. Wprawdzie centrum stolicy Karkonoszy obwarowane jest zakazami wjazdu, niewiele to jednak daje.

Znaki to tylko iluzja. Na kierowców, którzy chcą sobie skrócić drogę na zakupy, odstraszająco nie działa nic. Na niewiele się zdają reprymendy strażników miejskich, którzy mają szczególnie dużo pracy w rejonie ulicy Krótkiej i Długiej. Aut nie brakuje jednak na śródmiejskim trakcie przeznaczonym jedynie dla pieszych.

Godzina 11, do której mogą się tu poruszać samochody dostawcze, jest jednak porą umowną, bo i po tym czasie aut tu sporo. Rolę „zapór” przestały też spełniać betonowe słupki mające ograniczać wjazd samochodów do centrum. W wielu miejscach zostały zniszczone lub zdemontowane. Pozostaje apelować do zdrowego rozsądku kierowców i namawiać ich do pozostawienia samochodu na parkingu (miejsc parkingowych jest coraz mniej, a pojazdów przybywa) i spaceru po jeleniogórskiej starówce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group