Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6457
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Centrum kształcenia zawodowego ruszy we wrześniu

Czwartek, 21 kwietnia 2011, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Centrum kształcenia zawodowego ruszy we wrześniu
Fot. Angela
Budowa centrum kształcenia zawodowego przy ZST ”Mechanik” dobiega końca. Zdjęto już rusztowania z obiektu, a obok budynku uczniowie nasadzili nowe drzewka. Skończone są już pomieszczenia wewnątrz i elewacja na zewnątrz nowego centrum. Uruchomiona została też winda, który posłuży niepełnosprawnym.

Nowe centrum kształcenia zawodowego przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” powstało w budynku dawnego internatu. Po modernizacji stworzono tam dziewięć nowoczesnych sal, które do końca roku zostaną doposażone w profesjonalny sprzęt do nauki zawodu. Korzystać z nich będą uczniowie z Jeleniej Góry i okolic.

W nowym centrum znajdzie się pracownia informatyczna z najnowocześniejszym oprogramowaniem i sprzętem do nauczania informatyki. Pod nią będzie pracowania kosztorysowania mechatroniki i projektowania w budownictwie, a piętro niżej pracownia automatyki i robotyki.

Na parterze znajdzie się pracowania obróbki skrawania metali, gdzie będzie ustawiony robot przemysłowy i spawalnia. – W obiekcie już została zamontowana winda, która umożliwi naukę również osobom niepełnosprawnym. Pierwsi uczniowie skorzystają z nowego centrum od 1 września. Prace budowlane mają zostać ostatecznie zakończone jeszcze w kwietniu – mówi Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

Koszt całej inwestycji to 4,5 mln zł, z czego ponad 3 mln zł stanowi dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group