Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5854
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Centrum kształcenia przy Mechaniku na półmetku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 27 listopada 2010, 7:27
Aktualizacja: Niedziela, 28 listopada 2010, 18:14
Autor: Angela
Fot. Angela
Dawny budynek internatu ZST Mechanik, gdzie powstanie nowoczesne centrum kształcenia, nabiera nowego oblicza. Prace idą tam pełną parą. Co trzeba było, to wyburzono, położono nowy dach, zamontowano okna, wybudowano nowe ścianki działowe, zamontowano instalację elektryczną. Na dniach zakończy się termomodernizacja.

O tym, jak wiele zostało zrobione na budynku byłego akademika widać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

– W całości zakończyliśmy prace rozbiórkowe, po których w budynku zostały tylko ściany zewnętrzne. Następnie wzmocniliśmy, ociepliliśmy i zaizolowaliśmy ściany fundamentów, wykonaliśmy strop nad parterem i pierwszym piętrem oraz stropodach, konstrukcję zewnętrznej windy oraz przyłącze wodociągowe. W budynku założone są też nowe okna, a wewnątrz wybudowaliśmy ścianki działowe. Zainstalowana jest też instalacja elektryczna, w trakcie jest montaż instalacji kanalizacyjnej, wodociągowej oraz c.o., - mówi Damian Lemiesz, brygadzista firmy Lisbud.

W miejscu dawnej bursy Mechanika do kwietnia 2011 roku mają się pojawić pracownie praktycznej nauki zawodu. Na parterze będą dwie pracownie spawarek i obrabiarek, na pierwszym piętrze budynku trzy pracownie informatyczne oraz w części nadbudowanej sala multimedialna. Na drugim piętrze będą trzy pracownie do nauki instalacji budowlanych, automatyki przemysłowej oraz pneumatyki i hydrauliki. Całość prac pochłonie niemal 2 mln zł.

W ramach tej kwoty zakupiony zostanie również sprzęt i wyposażenie. W centrum kształcić się będą uczniowie nie tylko z „Mechanika”, ale również z innych szkół. Zadanie zostało dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą 1mln 400 tys. zł. Termin zakończenia prac z końca bieżącego roku został przesunięty do kwietnia przyszłego roku ze względu na opóźnienia w rozstrzygnięciu przetargu spowodowane koniecznością wykonania dodatkowego wzmocnienia murów oporowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

___x 27-11-2010 8:58
A kiedy nasze miasto pomyśli nad tym aby Kolegium Karkonoskie w Uniwersytet przekształcić , żeby młodzież nie musiała gdzie indziej wyjeżdzać by dorobić magistra (i tam zazwyczaj zostawać)
~g.niedzielny 27-11-2010 9:12
a od kiedy to władze miasta decydują o kształcie prywatnej uczelni? BTW w Jeleniej Górze wykształcenie licencjackie spokojnie wystarczy do pracy na kasie w Tesco czy Carrefour.
~alehandro 27-11-2010 9:43
Panie przyszły prezydęcie proszę zajać się Kolegium Karkonoskim żebyśmy mogli zrobić magisterke !!!!!!!
~Anty-kryzyso 27-11-2010 9:56
A gdzie będzie można robić doktoraty - bo pracy i nowych firm nie przybywa , jak w Legnicy - a akademikow,kanclerzy i lichych wykladowców robi sie coraz więcej - a kto na to wszystko będzie robił jak nie ma wpływów do budzetu z nowych firm - tylko place urzedasow rosna niebotycznie a to prowadzi do grubego kryzysu i dalszego upadku miasta.
~M_ek 27-11-2010 10:08
Do ___x: proponuję abyś zapoznał/a się z tym linkiem http://www.kk.jgora.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=31 . Mam nadzieję że teraz zrozumiesz czy Twój komentarz maił sens.
~M_ek 27-11-2010 10:20
Do ___x: proponuję abyś zapoznał/a się z tym linkiem http://www.kk.jgora.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=31 . Mam nadzieję że teraz zrozumiesz czy Twój komentarz maił sens.
~you 27-11-2010 10:44
KOlegium Karkonoskie nie jest prywatną uczelnią (chociaż niektórzy odnoszą takie wrażenie), jest to uczelnia państwowa co do której miasto nie ma żadnych kompetencji, no chyba żeby nałożyć jakieś podatki czy opłaty lokalne iub od nich zwolnić. Natomiast przekształcenie KK w uniwersytet w dużej mierze zależy od poziomu zatrudnionej kadry - samodzielnych pracowników naukowych ze stopniem dr hab, których trzeba albo "wychować" albi skaperować. Niestety liczba samodzielnych jest za mała, natomiast mgr sprawiających wrażenie właścicieli uczelni jest sporo.
~qubas 27-11-2010 13:11
A co z halą widowiskowo-sportową którą tak głośno dyrekcja zapowiadała na przełomie 2008/09 r. Jak zwykle skończy się na obietnicach.
___x 27-11-2010 13:30
Do ~M_ek straciłem troche swego cennego czasu aby zapoznać się z tym do czego linka wystawiłeś/aś no i: co ma piernik do wiatraka? po za tym chyba nie dość jasno się wyraziłem n.t. korzyści z uniwerku: młodzież która tu zrobi magisterke założy wiele firm a także młodzież która z innych miejsc przyjedzie tu zrobić mgr, po drugie w naszym narodzie to wszyscy tylko p******ą o przeciwnościach zamiast poszukać ich rozwiązania
~??? 27-11-2010 14:27
A gdzie podziały się zabytkowe zaczepy na trakcję tramwajową ?? Mam nadzieje, że nie zostanie dokonany odbiór remontu bez nich bo to by znaczyło, że władze miasta sankcjonują kradzież .....
~do ~M_ek 27-11-2010 16:40
Wpis pod tym linkiem jest dawno nieaktualny, bo już nie ma akademii ekonomicznej, jest uniwersytet ekonomiczny. ___X ma rację, bo ludzie nie mogą na KK zdobyć tytułu magistra, a kierunki kształcenia też pozostawiają dużo do życzenia, bo po tych naukach nie można znaleźć pracy w Jeleniej Górze. Chodzi o te artystyczno-kulturalne. Wszyscy nie znajdą tutaj zajęcia. Będą utrzymankami budżetu, będą robić chałtury za pieniądze UM lub przekazane przez UM na rzecz BWA czy innych państwowych instytucji kulturalnych. Na stałe w tych przybytkach kultury są już pozatrudniani ludzie i nie zamierzają odejść ze swoich stołków.
~do alehandre 27-11-2010 17:11
Magisterka z takimi bykami [ortograficznymi]??? No a potem prezydetem...
~kmam 27-11-2010 17:17
W trakcie zakładania izolacji termicznej ze styropianu wyrąbano część kamienia z dolnej części starego muru. To prawda że wystawał ... ale tak właśnie wyglądały bardzo stare mury. Wystarczyło w styropianie wybrać wgłębienie. Wyglądałoby równo a kamień by ocalał. Na pewno był lepszą izolacją niż skruszony kamień a na nim styropian :(
~............ 27-11-2010 17:29
Ty, Kmam, jesteś mądry człowiek, szkoda, że nie zgłosiłeś tego komu trzeba, jak to było robione. Ale masz rację. Ja laik jestem w tej sprawie, ale to taka oczywista oczywistość, o której napisałeż, że każdy ją zrozumie, tylko nie ci co to robili. Pozdr.
~cd. ........ 27-11-2010 17:37
napisałeŚ, oczywiście. :-)
~do ~M_ek 27-11-2010 17:58
Na wskazanej przez Ciebie stronie pisze że powołana jest Fundacja rozwoju KK. Czy moge zpaytać gdzie moge zobaczyc jej statut i akt załozycielski i kto jst jej członkiem?
~do 16:40 27-11-2010 18:02
No magisterke to w KK szykują dla pedagogiki i fizjoterapii. Sam słyszałem w telewizji. Ale będzie branie takich fachowców wsród pracodawców. Hłe, hłe
~jan..t 27-11-2010 18:06
KK to jedna wielka pomyłka!!!!!!!!! Produkcja nieuków. I jeszcze brakuje , aby wypuszczało magistrów.
~sir Galahad 28-11-2010 1:20
Kolegium nie ma kadry naukowej, żeby tu były studia magisterskie i uniwerek. Uniwersytet to już poważna uczelnia.. Tak Bogiem a prawdą to poza fizjoterapią ta uczelnia ma mały sens, a i poziom słaby. Z założenia miała być uczelnią zawodową, a jest nikomu do niczego nie potrzebna pedagogika i tym podobne bzdury bez realnej kadry naukowej, bez projektów badawczych. Ot trochę etatów wykładowców, ale realnej kariery naukowej raczej nie uświadczysz. Uniwersytet wymagał by sporych inwestycji, żeby tu ściągnąć kadrę naukową, otworzyć klasyczne uniwersyteckie kierunki. Filologia polska to sympatyczny kierunek ale we Wrocławiu. Pedagogika jest zbędna zupełnie. Jakoś nie wierzę, że poloniści i pedagodzy pozakładają te firmy w JG.
~erg 28-11-2010 1:48
Alehandro chce robić "magisterkę"??? Ło matko i córko!!! A jak z taką ortografią można zdać maturę???
~Absolwent 28-11-2010 9:10
Kilka lat temu, Mechanik miał swoje warsztaty, gdzie można było szkolić młodych w praktyce. Może sprzęty, które tam się znajdowały były troszkę archaiczne, ale były... Podejrzewam, że względy ekonomiczne doprowadziły do wysprzedania maszyn i zdania budynku do Urzędu miasta. Czy wtedy nie można było postarać się o dofinasowanie?
~do ~sir Gal 28-11-2010 9:19
A czy czasem nie zapomniałeś, tak jak wszycy - o studiach inzynierskich. To one maja najwyższy poziomi i bardzo dobra kadrę a o absolwentów starają sie firmy juz kiedy sa jeszcz ena studiach - wiem, bo sam znalazłem prac ena ostatnim semestrze elektroniki i jak dotąd bardzo dobrze mi idzie i dobrze zarabiam. Pozdro..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group