Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6289
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Centrum edukacyjne u strażaków otwarte!

Wtorek, 25 maja 2021, 10:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Centrum edukacyjne u strażaków otwarte!
Fot. Przemek Kaczałko
Inwestycja o wartości ponad 500 tysięcy złotych w bazie JRG-1 Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze przy ul. Sokoliki - wczoraj (24.05) została oficjalnie otwarta. Z tej okazji władze miasta, jeleniogórskich i dolnośląskich strażaków oraz wykonawca - opowiadali na konferencji prasowej o szczegółach Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.
To Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży, ale myślę, że i dorosłych może zainteresować - zaznaczył na wstępie st. bryg. Radosław Fijołek, komendant miejski PSP w Jeleniej Górze. - To był nasz pomysł, a jeleniogórzanie zagłosowali na ten projekt. Posiadaliśmy potężne poddasze, które nie było użytkowane, więc pojawił się pomysł i udało się to zrealizować - dodał komendant.

Inwestycja powstała w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. To pierwsza taka atrakcja na Dolnym Śląsku. Podobne inwestycje przeprowadzono wcześniej jedynie w Chorzowie i Grudziądzu.

Dzięki inicjatywie strażaków z PSP zebrano ponad 1000 podpisów. Młodzi jeleniogórzanie będą mogli nauczyć się jak postępować w domu, lesie i innych miejscach, aby było bezpiecznie. Chylę czoła przed strażakami, bo trzeba edukować i mam nadzieję, że dzięki temu wszyscy będziemy bardziej bezpieczni - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Wykonawca dziękował strażakom za miłą i fachową współpracę. Opowiedział też o zaletach ICEP.

Dzieci nauczą się wielu rzeczy, ale i przeżyją przygodę, która na długo pozostanie w pamięci. Mamy już sygnały z poprzednich inwestycji, które realizowaliśmy w Chorzowie i Grudziądzu, że dzieci zwracają rodzicom uwagę na zapchane kratki wentylacyjne, aby nie używać telefonów komórkowych w samochodach i na wiele innych zagrożeń - powiedział Michał Rutkowski z firmy COM-TV.pl. - Ograniczyliśmy do maksimum treści pisanie - wszystko jest obrazkowe, multimedialne - dodał wykonawca.
Edukacji nigdy za mało - czym skorupka za młodu nasiąknie, tym więcej korzyści z tego będziemy mieć w przyszłości - zaznaczył st. bryg. Marek Kamiński, komendant wojewódzki PSP. - Na pewno jeleniogórską jednostkę możemy stawiać za wzór na Dolnym Śląsku - dodał szef dolnośląskich strażaków.

W oficjalnym otwarciu wzięły udział dzieci z pobliskiego Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14. Maluchy były pod ogromnym wrażeniem i wykazywały się sporą wiedzą na temat bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group