Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7737
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zachełmie: Centrum Dziedzictwa czeka na otwarcie

Środa, 12 czerwca 2019, 12:06
Aktualizacja: Piątek, 14 czerwca 2019, 7:19
Autor: WAC
Zachełmie: Centrum Dziedzictwa czeka na otwarcie
Fot. użyczone
Wkrótce (22.06) zostanie uroczyście otwarte Centrum Dziedzictwa i Aktywności Twórczej w Zachełmiu.

Przypomnijmy. Adaptacja pochodzącej z początków XX wieku dawnej remizy strażackiej na Centrum Dziedzictwa i Aktywności Twórczej stała się możliwa dzięki inicjatywie Stowarzyszenia „Karkonoskie Zachełmie”.

W obiekcie wkrótce ruszy multimedialne muzeum wsi, w którym będzie można m.in. zobaczyć archiwalne zdjęcia miejscowości, przedmioty przywiezione przez repatriantów ze Wschodu w 1945-46 roku, poznać tajniki haftu zachełmiańskiego oraz obejrzeć filmy z rozmowami z najstarszymi mieszkańcami. Odremontowane wnętrze da też możliwość prowadzenia warsztatów na 15 – 20 osób czy zebrań wiejskich.

Na wykonanie remontu i adaptacji do nowej funkcji starej remizy stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości ponad 200 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego. Pieniądze, w wysokości ponad 30 tysięcy złotych na zakup wyposażenia (multimedialnych ekranów dotykowych, sprzęt rtv, stoły, krzesła) społecznicy pozyskano dzięki zbiórce prowadzonej przez portal polakpotrafi.pl

Adaptacja budynku już została zakończona, kończymy jeszcze urządzanie terenu przed obiektem, gdzie posadzimy krzewy i róże - mówi sołtys Zachełmia Robert Balcerek. - Udało nam się wykonać w pełni wszystkie przewidziane w projekcie prace we wnętrzach. Pozyskanych środków starczyło także na nieplanowaną wcześniej instalację alarmową. Teraz czekamy tylko na otwarcie naszego centrum.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group