Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8469
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Centrum dla służb

Piątek, 16 listopada 2018, 6:12
Aktualizacja: Niedziela, 18 listopada 2018, 10:06
Autor: WAC
Powiat: Centrum dla służb
Fot. WAC
Z udziałem samorządowców oraz przedstawicieli służb z polsko – czeskiego pogranicza wczoraj (15.11) zostało uroczyście otwarte mieszczące się w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Kochanowskiego nowoczesne Powiatowe Centrum Zarządzanie Kryzysowego.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego powstało przy wsparciu unijnym, w ramach projektu o nazwie „Wzmocnienie bezpieczeństwa wspólnego pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy”. Jego partnerami obok jeleniogórskiego Starostwa Powiatowego są: Wojewódzka Komenda Straży Pożarnej w Libercu oraz Miejska Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

W ramach projektu, wartego 500 tysięcy złotych, zakupiono też nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy dla jeleniogórskich strażaków. Nie zabrakło środków na polsko – czeskie manewry pożarnicze oraz szkolenia dla pracowników zarządzania kryzysowego.

- Do tej pory wszystkie służby, które ze sobą współpracowały miały problemy z łącznością przewodową i bezprzewodową oraz brakiem miejsca, gdzie na bieżąco mogłyby się spotkać i wymieniać informacjami - mówi dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego Tomasz Szczurowski. - Obecnie możliwości techniczne są ogromne i wykorzystaliśmy je, aby przy dofinansowaniu unijnym w wysokości 85 procent wyposażyć centrum. Kolejny etap to dozbrojenie go w system kamer. Teraz w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia przedstawiciele wszystkich służb będą mogli się spotkać, wpiąć w system łączności.

Twoja reakcja na artykuł?

20
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
12%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group