Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3529
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cenny zabytek na sprzedaż

Czwartek, 15 listopada 2007, 10:29
Aktualizacja: 19:21
Autor: carioca
JELENIA GÓRA: Cenny zabytek na sprzedaż
Fot. carioca/Archiwum
Jedna z najstarszych kamieniczek w śródmieściu Jeleniej Góry czeka na nowego właściciela. Od kilku lat działa w niej hotel „Jelonek” oraz pizzeria amerykańskiego koncernu fastfoodów.

Na fasadzie budynku pojawił się baner o jego sprzedaży i wydzierżawieniu pomieszczeń w przyziemiu. Na razie nie wiadomo, czy utrzyma się tam hotel i wspomniany lokal. Dzwoniąc na numer telefonu podany na banerze, dowiadujemy się, że takiego numeru… nie ma.

Budynek jeszcze kilkanaście lat temu był w fatalnym stanie (drugie zdjęcie). Został jednak podniesiony z ruiny i odzyskał dawny blask barokowej kamieniczki, jednej z najstarszych w ciągu ulicy Konopnickiej i 1 Maja. Zachował też charakterystyczny zegar słoneczny na fasadzie budynku.

Przed 1945 rokiem była tam sklep rzeźniczy. Później – przez długie lata PRL – bar Jelonek, nie cieszący się renomą dobrego lokalu. Na początku lat 90. XX wieku powstał tam Unibar. Później kamienicę zamknięto do kapitalnego remontu.
Odrestaurowana służy jeleniogórzanom i gościom do dziś. Właścicielką budynku jest eksmałżonka słynnego niegdyś piłkarza Władysława Żmudy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group