Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7169
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cenny zabytek na sprzedaż

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 listopada 2007, 10:29
Aktualizacja: 19:21
Autor: carioca
Fot. carioca/Archiwum
Jedna z najstarszych kamieniczek w śródmieściu Jeleniej Góry czeka na nowego właściciela. Od kilku lat działa w niej hotel „Jelonek” oraz pizzeria amerykańskiego koncernu fastfoodów.

Na fasadzie budynku pojawił się baner o jego sprzedaży i wydzierżawieniu pomieszczeń w przyziemiu. Na razie nie wiadomo, czy utrzyma się tam hotel i wspomniany lokal. Dzwoniąc na numer telefonu podany na banerze, dowiadujemy się, że takiego numeru… nie ma.

Budynek jeszcze kilkanaście lat temu był w fatalnym stanie (drugie zdjęcie). Został jednak podniesiony z ruiny i odzyskał dawny blask barokowej kamieniczki, jednej z najstarszych w ciągu ulicy Konopnickiej i 1 Maja. Zachował też charakterystyczny zegar słoneczny na fasadzie budynku.

Przed 1945 rokiem była tam sklep rzeźniczy. Później – przez długie lata PRL – bar Jelonek, nie cieszący się renomą dobrego lokalu. Na początku lat 90. XX wieku powstał tam Unibar. Później kamienicę zamknięto do kapitalnego remontu.
Odrestaurowana służy jeleniogórzanom i gościom do dziś. Właścicielką budynku jest eksmałżonka słynnego niegdyś piłkarza Władysława Żmudy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
113
- zachować dotychczasowy kompromis
48%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
35%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
9%
- całkowity zakaz aborcji.
8%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group