Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Cenne zwycięstwo Sudetów

Sobota, 24 października 2020, 20:43
Aktualizacja: 20:43
W meczu 5. kolejki II ligi Sudety Jelenia Góra pokonały AZS Basket Nysa 101:86. Mecz rozgrywany bez udziału publiczności trzymał w napięciu do ostatniej kwarty, bowiem goście ambitnie walczyli do samego końca.

Zdecydowanie należy zaznaczyć, że na parkiecie hali przy ul. Sudeckiej zwyciężył zespół, a nie indywidualności. Aż siedmiu zawodników gospodarzy zanotowało dwucyfrowy dorobek punktowy. Pierwsza kwarta należała do miejscowych, którzy szybko prowadzili 13:3, a po 10 minutach 29:13. Druga odsłona to już rewelacyjna skuteczność gości, którzy niemal odrobili straty przed przerwą - było już tylko 48:46, a do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 51:48. Po zmianie stron ponownie odskoczyli miejscowi i przed decydująca ćwiartką było 74:64. W 33. minucie było już tylko 77:72, ale kolejne minuty ponownie należały do Sudetów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem jeleniogórzan 101:86.

KS Sudety Jelenia Góra - IgnerHome AZS Basket Nysa 101:86 (29:13, 22:35, 23:16, 27:22)

Sudety: R. Niesobski 18, Kozak 16, Ł. Niesobski 15, D. Ostrowski 15, Minciel 12, Jyż 11, Walaszek 10, Szandurski 4, Król, Najman, Tymiński.
AZS: Madejski 25, Lewandowski 16, Malitka 14, Kliniewski 9, Sanny 7, Muskała 6, Fedorski 5, Zygadło 4, Chodor, Pajor.