Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10415
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Celtycki poranek

Poniedziałek, 18 marca 2019, 8:04
Aktualizacja: Wtorek, 19 marca 2019, 13:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Celtycki poranek
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejna odsłona Niedzielnego Poranka Muzycznego w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem Rytm (Agnieszka Gierus) i Melodia (Dominika Łukasiewicz) zabrały widzów do krainy Celtów.
Dawno, dawno temu, na zielonej wyspie żył lud, który zwano Celtami. Do dziś można usłyszeć opowieści, jak to niegdyś u nich bywało. Te historie odnaleźć można także w przekazywanej z dziada, pradziada twórczości bardów - opowiadały prowadzące poranek w filharmonii.
Tym razem Rytm i Melodia znajdą się w krainie, w której nad przestrzeganiem odwiecznych praw czuwają Druidzi, strzegący także wiedzy na temat gwiazd, nieba i ziemi. Miejmy nadzieję, że potraktują nas jako przyjaciół - zapowiadały artystki.

Jak się okazało, muzyczna przygoda z aktywnym udziałem publiczności zakończyła się jak zawsze - pełnym sukcesem, a zgromadzeni w sali koncertowej im. Stefana Strahla nie tylko świetnie się bawili, ale również wiele dowiedzieli na temat historii Celtów.

Impreza miała dwie odsłony - w pierwszej na scenie zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Piątka" w Jeleniej Górze (Sówki), a w drugiej prowadzącym towarzyszyły maluchy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim (Słoneczka).

Następny poranek już 7 kwietnia 2019 r. (godz. 10:30 i 12:30) - wówczas odbędą się poszukiwania Besarabii.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group