Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5733
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Celtycka noc…

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 29 lipca 2019, 15:29
Aktualizacja: Środa, 31 lipca 2019, 9:35
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W sobotę (27.07) w Żelaznym Tyglu Walońskim w Szklarskiej Porębie odbyła się Celtycka Noc pod Szrenicą. Jedyna w swoim rodzaju impreza w naszym regionie.

Po raz IV miłośnicy zamierzchłych czasów i muzyki folkowej w irlandzkim wydaniu zjechali do Żelaznego Tygla Walońskiego na Celtycką Noc pod Szrenicą. Imprezę wyjątkową pod wieloma względami.

Żelazny Tygiel Waloński to zrekonstruowana osada walońska dawnych poszukiwaczy skarbów w górach Olbrzymich. Już samo miejsce urzeka swoim wyglądem, a jeśli dodamy do tego atrakcje Celtyckiej Nocy pod Szrenicą, to mamy gotowy przepis na udaną zabawę.

Mamy wiele atrakcji – zapewnia Bartosz Pawłowski, współorganizator. - Oczywiście koncerty, bo to jest festiwal muzyki. Mamy naszych niezastąpionych przyjaciół z Rhiannon Celtic Band, którzy grają taką klasyczną muzykę irlandzką. No i Żywiołaki - niesamowity zespół folkowy. Oprócz tego pokazy walk Słowian i Wikingów, warsztaty kowalskie i taneczne.

Celtyckiej Nocy pod Szrenicą co roku przybywa kolejnych przedsięwzięć. Organizatorzy chcą, aby w niedalekiej przyszłości impreza stała się kilkudniowym festiwalem. Dlatego o Celtyckiej Nocy pod Szrenicą może się zrobić niedługo głośno i to nie tylko w Żelaznym Tyglu Walońskim.

Zabawa, zgodnie z tradycją tej imprezy, trwała do rana.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
5
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ping-pong 29-07-2019 18:51
" No i Żywiołaki - niesamowity zespół folkowy." organizator który nie wie, kogo zaprosił?? Zespół nazywa się Żywiołak, trochę wstyd
~STACH 29-07-2019 18:59
Wydaje mi się że te przebrania wojów bardziej przypominają trochę Wikingów i Słowian niż Celtów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group