Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3952
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cele bez wizji

Sobota, 8 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Cele bez wizji
Fot. Arkadiusz Piekarz
Nowością niedawno oddanej do użytku rozbudowanej części Aresztu Śledczego jest brak możliwości kontaktowania się osadzonych ze światem przez okna. Zaprojektowano je tak, że nie ma możliwości zobaczenia przez nie sąsiednich ulic. Teraz remontowany jest dach gmachu sądu.

W starej części aresztu więźniowie często korzystali z widoków na okolice. Ich znajomi ustawiali się na pobliskich pagórkach. Poprzez krzyki i rozmaite znaki kontaktowali się z aresztantami. Ograniczono to przez zasłonięcie okien plastykowymi osłonami.

Tego kłopotu w nowej części nie będzie. Ale też nie udało się zlikwidować problemu przeludnienia w celach. Dyrekcja aresztu wyjaśnia, że wynika to z ogólnopolskiego kłopotu z brakiem miejsc dla więźniów.
W nowych celach są cztery łóżka, w starych – bywa ich więcej. Jednak – jak zapewniał Mirosław Witka, rzecznik prasowy AŚ – żadnych luksusów w nowej części aresztu nie ma. Cała placówka została powiększona o 136 miejsc.

Powodem rozbudowy była, między innymi, konieczność przeniesienia tymczasowo aresztowanych z Zakładu Karnego w Zarębie. Przebywają tam tylko skazani. Inwestycja dała też miejsca pracy strażnikom więziennym i innemu personelowi. W areszcie zatrudnionych jest 130 funkcjonariuszy.

Po zakończeniu prac przy rozbudowie aresztu teraz prowadzone są roboty dachowe w gmachu Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, który sąsiaduje bezpośrednio z tą placówką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group