Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 3688
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cele bez wizji

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Nowością niedawno oddanej do użytku rozbudowanej części Aresztu Śledczego jest brak możliwości kontaktowania się osadzonych ze światem przez okna. Zaprojektowano je tak, że nie ma możliwości zobaczenia przez nie sąsiednich ulic. Teraz remontowany jest dach gmachu sądu.

W starej części aresztu więźniowie często korzystali z widoków na okolice. Ich znajomi ustawiali się na pobliskich pagórkach. Poprzez krzyki i rozmaite znaki kontaktowali się z aresztantami. Ograniczono to przez zasłonięcie okien plastykowymi osłonami.

Tego kłopotu w nowej części nie będzie. Ale też nie udało się zlikwidować problemu przeludnienia w celach. Dyrekcja aresztu wyjaśnia, że wynika to z ogólnopolskiego kłopotu z brakiem miejsc dla więźniów.
W nowych celach są cztery łóżka, w starych – bywa ich więcej. Jednak – jak zapewniał Mirosław Witka, rzecznik prasowy AŚ – żadnych luksusów w nowej części aresztu nie ma. Cała placówka została powiększona o 136 miejsc.

Powodem rozbudowy była, między innymi, konieczność przeniesienia tymczasowo aresztowanych z Zakładu Karnego w Zarębie. Przebywają tam tylko skazani. Inwestycja dała też miejsca pracy strażnikom więziennym i innemu personelowi. W areszcie zatrudnionych jest 130 funkcjonariuszy.

Po zakończeniu prac przy rozbudowie aresztu teraz prowadzone są roboty dachowe w gmachu Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, który sąsiaduje bezpośrednio z tą placówką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~krzychu 8-07-2006 11:07
jak sie ma wymiana dachu w sądzie do okien w areszcie ?????
~logika 8-07-2006 11:29
jedno skonczyli drugie zaczeli to chyba proste
~krzychu 8-07-2006 12:59
twoja logika chyba ma dzisiaj kaca. areszty śledcze i zakłady karne nie mają nic wspólnego z sądami czy prokuraturą
~D3 KORAL 8-07-2006 16:01
Szkoda że już niemożna porozmawiać z kolegiami z tego hotelu z 4 * . Tylu znajomych tam mam i niemoge z nimi sobie porozmawiać bo jakies coś plastikowego dali na okna.
~kloss 9-07-2006 8:23
Ty jesteś ten pajacyk z jaguara?
~monika 9-07-2006 9:22
Biedni więżniowiue cztery łożka w pokoju(celi). a w szpitalnej sali po 6. I gdzie tu sparwiedliwość, ci szptalni poczciwcy żywieni za 3,5 dziennie, bez kablówki, którzy siedza w przeludnionych szpitalnych celach. Czy "niewinni" żywieni z moich podatków za 7,50, ubierani, prani, czy myci, z dostepem do kablówki i siłownia. Kurde chyba się opłaca byc w Polsce przestepcą, niźli byc chorym pod kasą chorych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group