Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9068
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Castorama coraz bardziej realna

Poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 7:27
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Castorama coraz bardziej realna
Fot. Angela
Widoczne są już postępy na placu budowy, gdzie na oczach mieszkańców powstaje jeleniogórska Castorama. Wykonawcy za wiele na ten temat mówić jeszcze nie chcą, zapewniają jednak, że mimo trzytygodniowych opóźnień związanych z deszczami, z zakończeniem budowy wyrobią się na czas. Przypominamy, że otwarcie jest planowane na grudzień przed świętami.

Nieoficjalnie wiadomo, że obecnie już udało się wykonać około 60 procent prac fundamentowych nowo powstającego obiektu. Zerwano całą powierzchnię zieloną i zrobiono około 50 procent nasypów. Widoczna konstrukcja budynku, która pojawiła się w minionym tygodniu, to jak zapewniają wykonawcy około 20 procent z tego, co trzeba postawić.

Większy efekt tych prac będzie już można natomiast zobaczyć w drugiej połowie sierpnia i we wrześniu, kiedy zamontowana zostanie blacha na dachu obiektu. Rozpoczęto prace dotyczące podłączenia kanalizacji deszczowej.

Nieoficjalnie mówi się też, że spore kłopoty inwestor ma z podłączeniem mediów. Sporo pracy czeka też wykonawców w ramach przebudowy skrzyżowania. W ostatnich tygodniach ciężkiej pracy nie ułatwiała pogoda i ulewne deszcze, które opóźniły realizację zadania o kilkanaście dni, kiedy pracownicy wykonywali roboty półtora metra niżej niż obecnie, i przy większych deszczach woda zalewała poszczególne elementy prac.

Inwestor jak na razie nie udziela żadnych szczegółowych informacji na temat budowy, zapewnia jednak, że nie ma możliwości poślizgu przy zakończeniu inwestycji i jeleniogórska Castorama zgodnie z zapowiedziami zostanie otwarta jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
789
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group