Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6486
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Castle Party w Bolkowie dobiegło końca

Wtorek, 16 lipca 2013, 12:14
Aktualizacja: Czwartek, 18 lipca 2013, 7:01
Autor: Red – walbrzyszek.com
Region: Castle Party w Bolkowie dobiegło końca
Fot. Red – walbrzyszek.com
Już po raz dwudziesty zamek w Bolkowie zaprosił wielbicieli muzyki zwanej dark independent, czy inaczej gotyckim rockiem, na festiwal pod nazwą Castle Party. Festiwal był nie tylko sposobnością do bliższego zapoznania się z muzyką gotyckiego rocka, ale także okazją do poznania ludzi o podobnych pasjach i gustach.

Miłośnicy tego typu dźwięków z całej Polski, a nawet innych krajów europejskich, spotkali się w tym miejscu już po raz szesnasty (wcześniejsze edycje miały miejsce na Zamku Grodziec) i uczcili jubileuszową edycję Castle Party. Festiwal rozpoczął się w czwartek, 11 lipca, trwał do niedzieli.

Dziedziniec bolkowskiego zamku, hacjenda, były kościół ewangelicki to niektóre z miejsc, w których rozgrywały się główne wydarzenia w ramach Castle Party, ale mroczną atmosferę fundowaną przez uczestników festiwalu czuć było w całej okolicy.

„Porcelanowa” edycja Castle Party przyniosła wiele muzycznych spotkań, które trwały niejednokrotnie całą noc. Uczestnicy koncertów mogli zasmakować w najbardziej oryginalnych i niezwykłych brzmieniach goth- rock, dark wave, synth-future pop, electro, new romantic, industrial rock oraz wielu innych.
Na bolkowskich scenach wystąpiły między innymi takie formacje jak: VNV Nation, Icon of Coil, Lacrimosa, Corvus Corax, KAT & Roman Kostrzewski, Agressiva 69, Soror Dolorosa, Eternal Deformity, Gothzilla, Whispers in the Shadow, The Beauty of Gemina, Noblesse Oblige, Decoded Feedback i inne znane wśród fanów jego gatunku muzycznego zespoły.

Cztery festiwalowe dni w Bolkowie to również całe mnóstwo charakterystycznych i z pewnością niezwykłych strojów, kostiumów.

Tegoroczna edycja festiwalu Castle Party to po raz kolejny impreza na skalę międzynarodową o bardzo wysokim poziomie, która zaskarbia sobie wielu miłośników i stałych bywalców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group