Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2665
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Casting na statystów filmu „Dendrologium”

Czwartek, 16 lutego 2012, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Casting na statystów filmu „Dendrologium”
Fot. Organizator
Jak informuje Jeleniogórskie Centrum Kultury, jutro (17 lutego) odbędzie się spotkanie z osobami, które chcą statystować i wziąć udział w najnowszym projekcie filmowym „Dendrologium”. Casting potrwa od godz. 10. do 16.

„Dendrologium” to polsko-niemiecka koprodukcja fabularna, której twórcami są: Amin Azam i Rafał Stemplewski, a oprawę muzyczną przygotował francuski kompozytor Guillaume Baron. Film został już częściowo nakręcony w Niemczech - Berlinie i Poczdamie. Wkrótce natomiast rozpoczną się zdjęcia w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej.

Wiadomo już, że udziału w kinowej wersji filmu „Dendrologium” nie weźmie wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska, która ostatecznie wybrała przygotowania do tegorocznych igrzysk w Londynie.

Zdjęcia do powyższej realizacji zaplanowano w terminie od 28 lutego do 5 marca br. na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego - w okolicach schroniska „Samotnia” i Śnieżki oraz dawnej osady górniczej Radzimowice. Wykonuje je Sergej Jurisdizki, który współpracował m.in. z Aleksandrem Sokurowem i pracował na planie filmu dokumentalnego „Nazywam się Sabina Spielrein” (Ich heiß Sabina Spielrein, 2002) w reżyserii Elisabeth Márton.

W najbliższy piątek w Jeleniogórskim Centrum Kultury wybrane zostaną osoby, które zagrają w scenach kręconych w Karkonoszach. Chętni mogą zgłaszać się w Sali „Nova” JCK przy ul. 1-go Maja 60 od 10. do godz. 16. Mile widziane są osoby ze znajomością języka niemieckiego lub angielskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group