Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3023
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Cała Polska czytała „Lalkę”

Niedziela, 6 września 2015, 8:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 września 2015, 7:59
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Cała Polska czytała „Lalkę”
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (5.09) w całym kraju miłośnicy książek wzięli udział w 4. edycji Narodowego Czytania – tym razem wybór padł na „Lalkę” Bolesława Prusa. W całym regionie organizowały się grupy, które symbolicznie, a nawet kolorowo włączyły się do akcji.

W Jeleniej Górze pod Książnicą Karkonoską zgromadzili się aktorzy, studenci, nauczyciele, osadzeni w areszcie oraz zwykli mieszkańcy, których łączyło wspólne hobby. - Młodzież niechętnie sięga po papierowe wydania książek, wolą e-booki, audiobooki. Jest okazja sięgnąć do tajemniczej, papierowej książki – jest ku temu okazja i ta akcja temu służy – powiedziała dyrektor Książnicy Karkonoskiej Danuta Sawicz.

Pod biblioteką przy ul. Bankowej zgromadziła się grupa zwolenników tradycyjnej formy poszerzania wiedzy. Można było pójść w barwnym korowodzie i zrobić sobie zdjęcie z Wokulskim, czy Izabelą Łęcką.

Inicjatywa jak najbardziej słuszna – ocenił jeden z polonistów uczestniczących w akcji. Są takie dzieła w literaturze, w tym moim zdaniem „Lalka” – które powinny być na stałe wpisane w kanon lektur. Warto, żeby uczniowie zapoznali się z czymś takim jak powieść w powieści – argumentuje.

Dzień wcześniej Narodowe Czytanie „Lalki” propagowali uczniowie i mieszkańcy Kowar, którzy spotkali się przed siedzibą Stowarzyszenia Miłośników Kowar. Akcję zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Lema.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group