Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: C. Przybylski o słowach J. Łużniaka: to fałszywe i nieuczciwe

Sobota, 4 kwietnia 2020, 8:15
Aktualizacja: Wtorek, 7 kwietnia 2020, 11:44
Autor: Przemek Kaczałko
Region: C. Przybylski o słowach J. Łużniaka: to fałszywe i nieuczciwe
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Cezary Przybylski – marszałek województwa dolnośląskiego, szerzej odniósł się do słów Jerzego Łużniaka, który listem otwartym wyraził niezadowolenie z powodu pominięcia jeleniogórskiego szpitala przy ostatnim podziale środków na walkę z koronawirusem.
Nieprawdą jest to, że nie dbamy o szpital w Jeleniej Górze. Przekazaliśmy 400 tysięcy złotych natychmiastowej pomocy. W tej chwili przekazujemy 41 milionów złotych dla tych szpitali, które bezpośrednio walczą z koronawirusem – tam, gdzie trafiają osoby z podejrzeniem, albo potwierdzeniem koronawirusa. W subregionie takim szpitalem jest ten w Bolesławcu i tam przeznaczamy 5,5 mln zł. Do tego szpitala trafiają mieszkańcy Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Zgorzelca – całego subregionu – zaznaczył Cezary Przybylski, marszałek województwa.

Marszałek ubolewa, że prezydent Jeleniej Góry próbuje zbić kapitał polityczny na obecnej sytuacji z koronawirusem.

Nie zbijałbym kapitału politycznego na nieszczęściu ludzi, a w tym przypadku z tym mamy do czynienia. Tak duży samorząd Jeleniej Góry przeznaczył na szpital 15 tysięcy złotych – podkreślił C. Przybylski.
Nawet za czasów, gdy za służbę zdrowia (w Urzędzie Marszałkowskim) odpowiadał Jerzy Łużniak, nie było tylu inwestycji, co w ostatnim czasie. Fałszywym i nieuczciwym jest mówienie, że nie dbamy o jeleniogórski szpital – dodał marszałek.

Twoja reakcja na artykuł?

51
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
5
5%
Smuci
20
19%
Złości
25
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (134) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group