Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4223
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Były wykładowca oskarżony o wręczenie łapówek

Piątek, 23 lutego 2018, 8:10
Autor: WAC
Jelenia Góra: Były wykładowca oskarżony o wręczenie łapówek
Fot. Użyczone
Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zatrzymali 21 lutego byłego radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i byłego wykładowcę akademickiego Piotra Ż. podejrzanego o wręczenie łapówki. Mężczyzna odpowiada też obecnie przed sądem we Wrocławiu jako oskarżony w procesie za gwałty na studentkach.

Piotr Ż. został po zatrzymaniu doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie przedstawiono mu zarzut co najmniej dwukrotnego wręczenia łapówki w kwocie nie mniejszej, niż 200 złotych lekarzowi sądowemu przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu w zamian za wystawienie przez niego nierzetelnych, niezgodnych z prawdą zaświadczeń lekarskich, umożliwiających mu usprawiedliwienie swojego niestawiennictwa na wezwanie organów ścigania.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień. Wobec Piotra Ż. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości pięciu tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

- Piotr Ż. jest szóstą osobą podejrzaną w ramach prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze śledztwa, w którym w grudniu 2017 roku Wiesław D., były lekarz sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu usłyszał zarzuty popełnienia pięciu przestępstw o charakterze korupcyjnym, polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych w zamian za wystawianie nierzetelnych, niezgodnych z prawdą zaświadczeń lekarskich umożliwiających szeregu osobom usprawiedliwienie niestawiennictwa na wezwania różnych uprawnionych organów – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski.

Wówczas zarzuty wręczenia Wiesławowi D. korzyści majątkowych przedstawiono czterem innym osobom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group