Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 10057
Zalogowanych: 55
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Były burmistrz Bogatyni zatrzymany przez CBA

Piątek, 23 marca 2018, 6:59
Aktualizacja: Sobota, 24 marca 2018, 8:06
Autor: WAC
Region: Były burmistrz Bogatyni zatrzymany przez CBA
Fot. Użyczone
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zatrzymali wczoraj (22.03) byłego zastępcę burmistrza Bogatyni Dominika M., wykonawcę prac budowlanych Eugeniusza F. oraz kierownika budowy Rafała R. Mężczyźni mieli się dopuścić szeregu przestępstw w związku z pracami budowlanymi przy usuwaniu skutków powodzi z 2013 roku.

Delegatura CBA we Wrocławiu prowadzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez urzędników Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia podczas odbudowy zniszczonej podczas intensywnych opadów deszczu w czerwcu 2013 roku sieci kanalizacji, sieci wodociągowej oraz odbudowy dróg i chodników w Porajowie. Do nieprawidłowości miało dojść w drugiej połowie 2015 r.

Według ustaleń śledczych brak właściwego nadzoru nad firmą zewnętrzną powołaną do nadzoru inwestorskiego doprowadził do takich błędów w budowie, jak: zastosowanie materiałów niezgodnych z projektem oraz przekroczenie terminu zakończenia inwestycji. Mogło to mieć wpływ na możliwość utraty 2,8 miliona złotych dotacji przyznanej na tę inwestycję przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

W związku z tą sprawą agenci CBA zatrzymali Dominika M. - do niedawna zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, inspektora nadzoru inwestorskiego oraz wykonawcę inwestycji. Do zatrzymań doszło na terenie Bogatyni, Zgorzelca i powiatu lubańskiego.

- Podejrzani zostali doprowadzeni do siedziby Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Tam usłyszeli zarzuty m.in. niedopełnienia obowiązków, fałszowania dokumentów, poświadczenia nieprawdy i oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Sprawa ma charakter rozwojowy – informuje prokurator Marek Gorzkowicz z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
926
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group