Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7741
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łomnica: Było świątecznie, rodzinnie i… smacznie

Wtorek, 12 listopada 2013, 6:08
Aktualizacja: Wtorek, 3 grudnia 2013, 16:05
Autor: Mea
Łomnica: Było świątecznie, rodzinnie i… smacznie
Fot. Mea
Wędliny, chleb na zakwasie, kozie sery, wyroby z filcu, ozdoby florystyczne, biżuteria, wyroby decoupage, zdobione patery i wazony czy gliniane misy – to tylko niektóre przedmioty lokalnych wytwórców, prezentowane na jarmarku w Łomnicy. Impreza, która odbyła się wczoraj (11.11.) zorganizowana została w ramach „Rodzinnego Święta Niepodległości”.

Około piętnastu wystawców postanowiło spędzić ten dzień na przypominaniu tradycji wyrobów z produktów naturalnych. - Robię kompozycje florystyczne zarówno z kwiatów suszonych, jak i świeżych. Są to wieńce, kosze, bukiety, ale też wiewiórka z siana, grzybek z kory, czy ptak z szyszek – opowiadała Halina Kopczyk z Cieplic.

Na jarmarku nie zabrakło pysznych wyrobów mięsnych. – Sprzedaję swojskie wędliny z Doliny Bobru, które robi mój mąż – mówiła Izabela Majer z Mirska.

Mieszkańcy z Wrocławia postanowili zrobić sobie wycieczkę z okazji Dnia Niepodległości i przyjechali m.in. na Folwark w Łomnicy. – Kupiliśmy swojskie pyszności, które zostały przez nas od razu zjedzone. Teraz cieszymy się pięknem otoczenia. Staramy się spędzić Dzień Niepodległości aktywnie, na świeżym powietrzu i blisko kultury – powiedziała Joanna Wasiak.

- Kozie Sery Łomnickie są wyborne. Próbowałam m.in. niedźwiednika z ziołami tj. cząber. Skusiłam się też na twaróg z bazylią. Od dawna przyjeżdżamy do Łomnicy i tym razem postanowiliśmy zobaczyć regionalne produkty – podkreślała Iwona Oborska z Wrocławia.

A w restauracji Stara Stajnia odbył się koncert muzyki jazzowej. Dla dzieci były atrakcje w postaci jazdy konnej czy też pieczenia ciasteczek w Kuchni Ziemiańskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group