Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6268
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Było o zatrudnieniu wspomaganym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 6:58
Aktualizacja: 7:01
Autor: Org
Fot. Organizator
W Muzeum Karkonoskim odbyła się Konferencja pn.: "Zatrudnienie wspomagane" organizowana przez Wydział Dialogu Społecznego Urzędu Miasta Jeleniej Góry i Fundację Eudajmonia z Wrocławia.

Udział w niej wzięli przedstawiciele władz Jeleniej Góry, NGO-sy, przedstawiciele instytucji otwartego rynku pracy oraz zainteresowane osoby niepełnosprawne.

Na konferencji omawiano problematykę dot. zatrudnienia wspomaganego prowadzony przez Fundację Eudajmonia i proces finansowania przez Powiatowe Urzędy Pracy. Były też opinie samych zainteresowanych.

Zatrudnienie wspomagane to specjalistyczny, kompleksowy instrument wspierania aktywności tych osób niepełnosprawnych na rynku pracy, u których rodzaje i nasilenie niepełnosprawności powodują, że ich sytuacja na tym rynku jest szczególnie trudna, pozwalający im na podjęcie pracy i utrzymanie jej.

To jeden z ważniejszych instrumentów aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 12-08-2013 19:20
każdy powiedział to co wiedział a będzie dalej tak jak jest
~ 12-08-2013 20:39
DOLNOŚLĄZAK. Filozofii oraz psychopatologii nie studiowałem. Jednak radość, malującą się na twarzy organizatora konferencji, utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest on w stanie eudajmonizmu, bliski schizofrenii paranoidalnej i daleki od apatii. Niewykluczone, że ekstazę, graniczącą z ataraksją magistracki dialog osiągnął wskutek tego, że ponownie udało mu się wkręcić szefa miasta w spotkanie-debatę, która nijak się ma do funkcjonowania samorządu.
~ 12-08-2013 21:15
Cd. z 20:39. Nie jest moim zamiarem ironizowanie inicjatywy Fundacji Eudajmoni w zakresie wspomaganie niepełnosprawnych w ich zatrudnieniu. W debacie powinny - przede wszystkim - uczestniczyć organizacje, które na co dzień pracują z niepełnosprawnymi . Odnotowałem ich brak.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group