Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5099
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Było o krok od tragedii

Czwartek, 6 grudnia 2018, 16:47
Aktualizacja: Niedziela, 9 grudnia 2018, 6:18
Autor: WAC
Powiat: Było o krok od tragedii
Fot. GOPR
Ratownicy Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego musieli udzielić pomocy siedmiu osobom, które kilka dni temu podjęły próbę zdobycia Śnieżki w bieliźnie.

Informację o grupie wychłodzonych osób, które dotarły do Schroniska „Dom Śląski” ,GOPR-owcy otrzymali po godzinie 12.00. Na pomoc wyruszyły dwa dwuosobowe zespoły ratowników.

Jak się okazało, poszkodowanymi byli tzw. icemani, którzy podjęli próbę wejścia na najwyższy szczyt Karkonoszy w spodenkach, zaś w przypadku kobiet także w górnej części strojów kąpielowych. Szkopuł w tym, że tego dnia w górach panowały trudne warunki pogodowe - temperatura odczuwalna wynosiła kilkanaście stopni poniżej zera.

Na szczęście wszystkim osobom udało się dotrzeć do schroniska, gdzie GOPR-owcy podjęli rutynowe działania, jakie stosuje się wobec osób dotkniętych hipotermią, a następnie zwieźli je samochodami na dół.

- Według naszych informacji, tego typu wyprawy odbywają się regularnie – mówi zastępca naczelnika Grupy Karkonoskiej GOPR Grzegorz Tarczewski. - Trasa jaką pokonują te osoby najczęściej wiedzie od dolnej stacji wyciągu na Kopę, czarnym szlakiem na Śnieżkę. Było kwestią czasu kiedy któraś z takich eskapad zakończy się nieszczęściem. W związku z tym, że mamy wieści o kolejnych - mam nadzieję, że nie dojdzie do nieszczęścia.

Twoja reakcja na artykuł?

19
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
1%
Nudzi
3
2%
Smuci
35
24%
Złości
88
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group