Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6858
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Było nastrojowo

Sobota, 7 grudnia 2019, 6:03
Aktualizacja: Niedziela, 8 grudnia 2019, 13:27
Autor: WAC
Jelenia Góra: Było nastrojowo
Fot. WAC
Kolędy, pastorałki oraz utwory o tematyce świątecznej wypełniły program wczorajszego (6.12) koncertu w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

W Mikołajkowy wieczór na scenie MDK „Muflon” w Jeleniej Górze-Sobieszowie wystąpiły przede wszystkim laureatki XI Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2019 oraz zespół Sybiraczki i Kresowianie. Świąteczną aurę koncertu potrzymał występ Renaty Galik z Wlenia, absolwentki Społecznej Szkoły Muzycznej w Jeleniej Górze. W jej wykonaniu można było usłyszeć „Wiarę, nadzieję, miłość”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz „Kolędę dla nieobecnych”. W odsłonie świątecznej zaprezentowały się również dzieci z pracowni wokalnej MDK „Muflon”, którą prowadzi Anna Kosa – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, współzałożycielka zespołów „W Tym Sęk” oraz „A.M.A Trio”.

Świąteczny koncert laureatów był plonem IX Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2019, który pogłębia zainteresowanie kulturą polskiej piosenki wśród dzieci i młodzieży. Zachęca młodych wokalistów do odkrywania repertuaru, który łączy w sobie mądre teksty i  wspaniałą muzykę. Konkurs służy także upowszechnianiu twórczości autorskiej, inspiruje do indywidualnych poszukiwań muzycznych oraz jest szansą dla wykonawców dorosłych, by zadebiutowali na scenie.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group