Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2986
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Było dyktando – gimnazjalistom ortografia nie straszna

Wtorek, 9 kwietnia 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:06
Autor: Mea
Jelenia Góra: Było dyktando – gimnazjalistom ortografia nie straszna
Fot. Archiwum Organizatora
Pseudowiosna, paszkwilantka czy konsyliarz – to tylko niektóre ze słów, z których pisownią musieli zmierzyć się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze i Publicznego Gimnazjum w Piechowicach podczas szóstego Dyktanda dla Gimnazjalistów, zorganizowanego w II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida.

Uczestników w szkolnej bibliotece, gdzie odbywało się dyktando, przywitała dyrektorka II LO Iwona Kumek, życząc jak najlepszych wyników. Tytuł dyktanda był związany tematycznie z aurą pogodową: „Kwiecień- plecień”.

W przerwie uczestnicy mogli wysłuchać wierszy wyróżnionych w trzecim Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „O Złoty Karton III LO” pod hasłem „Zapomniane przez słońce”. Wiersze odczytali autorzy tj. Daniel Kazuczyk, uczeń klasy 1e oraz Justyna Sieniuć, uczennica klasy 2a, która zagrała na gitarze również własne kompozycje.

Pierwsze miejsce w szóstym Dyktandzie dla Gimnazjalistów zdobyła Edyta Skowronek z Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze. Drugie miejsce zajęła Daniela Wójtowicza z klasy 1a z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła Kinga Waszniewska z klasy 2c z Gimnazjum nr 1.

Twórczyni Dyktanda dla Gimnazjalistów polonistka Halina Lejczak gratulowała uczniom odwagi i determinacji w szlifowaniu umiejętności, która w dobie „ułatwiaczy elektronicznych” nie zyskuje szerokiego grona wielbicieli. Autorką tekstu dyktanda była czterokrotna zwyciężczyni Międzyszkolnego Dyktanda dla Licealistów - Paulina Olejniczak, uczennica klasy dziennikarskiej w II LO, a współorganizatorką bibliotekarka Anna Koziara.

- W naszym liceum już od kilku lat organizujemy dyktanda dla naszych młodszych kolegów, bo chcemy dbać o czystość i kulturę języka polskiego. W dobie Internetu, gdzie wiadomości pisze się szybko, często nie zwracając uwagi na poprawność słów, bardzo ważna jest bezbłędna pisownia – powiedziała Iwona Kumek.

- Przy okazji takich spotkań gimnazjaliści mogą też zobaczyć szkołę, a w przyszłości możliwe, że to właśnie u nas będą chcieli konturować edukację. Takie plany zdradziła nam zwyciężczyni tegorocznego dyktanda Edyta Skowronek – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group