Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 9423
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Było dyktando – gimnazjalistom ortografia nie straszna

Wtorek, 9 kwietnia 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:06
Autor: Mea
Jelenia Góra: Było dyktando – gimnazjalistom ortografia nie straszna
Fot. Archiwum Organizatora
Pseudowiosna, paszkwilantka czy konsyliarz – to tylko niektóre ze słów, z których pisownią musieli zmierzyć się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze i Publicznego Gimnazjum w Piechowicach podczas szóstego Dyktanda dla Gimnazjalistów, zorganizowanego w II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida.

Uczestników w szkolnej bibliotece, gdzie odbywało się dyktando, przywitała dyrektorka II LO Iwona Kumek, życząc jak najlepszych wyników. Tytuł dyktanda był związany tematycznie z aurą pogodową: „Kwiecień- plecień”.

W przerwie uczestnicy mogli wysłuchać wierszy wyróżnionych w trzecim Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „O Złoty Karton III LO” pod hasłem „Zapomniane przez słońce”. Wiersze odczytali autorzy tj. Daniel Kazuczyk, uczeń klasy 1e oraz Justyna Sieniuć, uczennica klasy 2a, która zagrała na gitarze również własne kompozycje.

Pierwsze miejsce w szóstym Dyktandzie dla Gimnazjalistów zdobyła Edyta Skowronek z Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze. Drugie miejsce zajęła Daniela Wójtowicza z klasy 1a z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła Kinga Waszniewska z klasy 2c z Gimnazjum nr 1.

Twórczyni Dyktanda dla Gimnazjalistów polonistka Halina Lejczak gratulowała uczniom odwagi i determinacji w szlifowaniu umiejętności, która w dobie „ułatwiaczy elektronicznych” nie zyskuje szerokiego grona wielbicieli. Autorką tekstu dyktanda była czterokrotna zwyciężczyni Międzyszkolnego Dyktanda dla Licealistów - Paulina Olejniczak, uczennica klasy dziennikarskiej w II LO, a współorganizatorką bibliotekarka Anna Koziara.

- W naszym liceum już od kilku lat organizujemy dyktanda dla naszych młodszych kolegów, bo chcemy dbać o czystość i kulturę języka polskiego. W dobie Internetu, gdzie wiadomości pisze się szybko, często nie zwracając uwagi na poprawność słów, bardzo ważna jest bezbłędna pisownia – powiedziała Iwona Kumek.

- Przy okazji takich spotkań gimnazjaliści mogą też zobaczyć szkołę, a w przyszłości możliwe, że to właśnie u nas będą chcieli konturować edukację. Takie plany zdradziła nam zwyciężczyni tegorocznego dyktanda Edyta Skowronek – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
110
Tak
75%
Nie
15%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group