Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3054
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Byli policjanci włamywacze poczekają na decyzję sądu

Niedziela, 21 sierpnia 2011, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: Angela
W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze odbyła się rozprawa odwoławcza od wyroku Sądu Rejonowego, który siódmego kwietnia br. skazał dwóch byłych funkcjonariuszy jeleniogórskiej policji. Wówczas sąd orzekł trzy i pół roku dla Katarzyny H. z zakazem wykonywania zawodu przez siedem lat oraz dwa lata więzienia i zakaz pracy w policji przez pięć lat dla Michała R.

Apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze złożyli zarówno obrońcy, jak i prokurator. We wszystkich apelacjach powtarzał się jeden zarzut wobec orzeczonych wyroków: błędne, niekompletne rozpoznanie lub uwzględnienie dowodów w sprawie. Rozprawa została jednak przerwana do 16 września do godz. 10.00 ze względu na fakt, że obrońca Katarzyny H. złożył 74 stronnicowy faktograficzny zbiór dowodów na to, że wcześniejszy wyrok wydany wobec jego klientki był niesłuszny, a sąd ani prokurator nie zdążyli się z dokumentacją zapoznać.

Na rozprawie poza skazanymi, w tym doprowadzoną z aresztu Katarzyną H., obecne były rodziny byłych funkcjonariuszy. Katarzyna H. i Michał R. są oskarżeni o włamania i grabieże sklepów oraz usiłowanie włamania do placówek bankowych w Starej Kamienicy i w Piechowicach, przy czym Katarzyna H. miała być „mózgiem” przestępczych działań, wszystko planowała i organizowała korzystając z informacji operacyjnych, do jakich miała dostęp będąc policjantką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group