Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 10327
Zalogowanych: 26
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Była przychodnia – teraz będą mieszkania

Czwartek, 1 października 2020, 8:09
Autor: WAC
Powiat: Była przychodnia – teraz będą mieszkania
Fot. starostwo powiatowe
Powodzeniem zakończyła się kolejna próba sprzedaży przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze budynku dawnej przychodni przy ul. 1 Maja w Kowarach.

Budynek, który wraz z obiektami towarzyszącymi znajduje się w centrum miasta, u zbiegu ulic 1 Maja i Słonecznej, od około dwóch lat stał nieużytkowany po tym, jak funkcjonująca w nim przychodnia została przeniesiona w inne miejsce. Od tego czasu będący jego właścicielem Powiat Jeleniogórski starał się znaleźć na niego kupca. Starania samorządu zakończyły się sukcesem i dawna przychodnia za 500 tysięcy złotych zmieniła właściciela. Nabywca nieruchomości chce przerobić ją na cele mieszkaniowe.

Środki uzyskane za dawną przychodnię to nie jedyny wpływ do budżetu powiatu ze sprzedaży nieruchomości. Kasę samorządu z tego samego źródła zasiliło 1,8 miliona złotych. To połowa ceny jaką zapłacił nabywca będącego własnością Skarbu Państwa, ale znajdującego się w zarządzie powiatu Domu Wczasowego Jagoda przy ul. Nadrzecznej w Karpaczu.

Środki ze sprzedaży nieruchomości są cennym zastrzykiem finansowym dla budżetu powiatu - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Mimo że ponieśliśmy pewne straty związane z pandemią (między innymi dochody powiatu z tytułu udziału w podatkach PIT i CIT do połowy roku były niższe od planowanych o 800 tysięcy złotych), to nasza sytuacja finansowa jest dobra. Staramy się pozyskiwać środki ze źródeł zewnętrznych. Wkrótce też okaże się, czy uda nam się zbyć kolejne nieruchomości. Już 9 października odbędzie się otwarcie ofert zainteresowanych nabyciem budynku Schroniska Młodzieżowego „Wojtek” w Szklarskiej Porębie oraz działki z niecką basenową w Przesiece - informuje starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

18
47%
Cieszy
2
5%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
7
18%
Złości
9
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
781
Tak, regularnie
23%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Czy taka hala będzie u nas?
 
Aktualności
Syreny w hołdzie koledze ze wschodniej granicy
 
Aktualności
Kawka u Boskich
 
Kultura
Festyn w Miłkowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group