Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2661
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: By wsie nie tkwiły w marazmie

Piątek, 4 czerwca 2010, 8:25
Aktualizacja: 8:25
Autor: RED
Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki ożywia codzienność tej miejscowości poprzez pozyskiwanie środków na rozwój wsi.

„Śpiewajmy i pokazujmy naszą tradycję” to jeden z projektów, o którego dofinansowanie z Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ” ze środków Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej z wnioskowali społecznicy z Proszówki.

Partnerem uczestniczącego w projekcie zespołu „Sołtysowe Gryfinki” stał się Miejski Dom Kultury „Muflon” z Sobieszowa. – Wspólnie podjęto się organizacji imprezy pod nazwą „Międzynarodowy Festiwal Folkloru Polsko-Czeskiego 2010” – informuje prezes stowarzyszenia Agnieszka August.

W kwietniu stowarzyszenie podpisało umowę z EFRWP i otrzymało na ten projekt grant w wysokości 4500 zł. – Środki te przeznaczono na zakup strojów ludowych dla zespołu „Sołtysowe Gryfinki” z Proszówki, by na festiwalu w Czechach jak i wielu innych imprezach mogły godnie reprezentować naszą społeczność lokalną – dodaje Agnieszka August.

Społecznicy z Proszówki chcieliby zachęcić w ten sposób inne stowarzyszenia, rady sołeckie i koła gospodyń wiejskich do zdobywania środków na rozwój swoich miejscowości i ludzi w nich mieszkających.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group