Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5574
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

By Jagniątków na nowo odżył kulturalnie i turystycznie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 grudnia 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
Fot. AP
„W świątecznej spiżarni” – to temat kolejnego spotkania integracyjnego, które w odbyło się w Gospodzie Wedle Bucków w Jagniątkowie. Wpisuje się ono w cykl wydarzeń, które mają przywrócić dawne tradycje, kiedy mieszkańcy wzajemnie znali się i sobie pomagali oraz wspólnie działali na rzecz swojego regionu.

Organizatorami integracyjnych spotkań są Danuta i Wiesław Drozdowscy, szefowie Watry Jagniątkowskiej, którzy kilka razy z miesiącu zapraszają mieszkańców Jagniątkowa i Sobieszowa do wspólnego biesiadowania.

– Są to nie tylko wspólne rozmowy, ale przede wszystkim działania. Podczas takich imprez wymieniamy się doświadczeniami, pomysłami, poznajemy się. Dawniej ludzie przy wspólnym biesiadowaniu spotykali się by ze sobą poprzebywać. Dzisiaj wszyscy gdzieś biegną. Często sąsiedzi w ogóle się nie znają. Kiedy przychodzi jakaś tragedia, nie ma komu pomóc drugiej osobie. My chcemy to zmieniać – mówią Danuta i Wiesław Drozdowscy.

Na początku trudno było ludzi przekonać, ale dzisiaj sami już chcą w takich spotkaniach uczestniczyć, a tych imprez jest naprawdę sporo. Są spotkania dla Pań, w tym np. : „Babinie”, „Darcie pierza”, ale i inne. Są też imprezy wspólne, okazjonalne i bez okazji. Ideą jest, by Jagniątków zaczął na nowo żyć kulturalnie, by ludzie wyszli z domów, chociaż na moment zostawili swoje problemy.

– Mamy jeszcze drugie stowarzyszenie: Jagniątków Nasz Dom. Uzupełniamy się. Oni walczą o drogi, latarnie, chodniki itp. My dbamy o to, by przy tej drodzy było gdzie i po co się zatrzymać, by tętniło tu życie kulturalne, jak za dawnych lat. Jelenia Góra nie ma piękniejszego miejsca, jednak o tym pięknie wie niewielu. Stworzyliśmy już własną wizję rozwoju Jagniątkowa i teraz chcemy by wszyscy mieszkańcy się do tej wizji włączyli. Wówczas turyści chętnie będą do nas przyjeżdżać i wracać – dodają państwo Drozdowscy.

Podczas ostatniej imprezy w drzwiach Gospody Wedle Bucków, gości witała gospodyni ubrana w staropolski strój. Zadbano również o świąteczny wystrój, w rogu stała pięknie ozdobiona choinka. W całym pomieszczeniu unosił się zapach pieczonego chleba.

Na stołach nie zabrakło wędlin, owoców i słodyczy. Tajemnicę wytwarzania
tradycyjnych wędlin zdradzali gościom Stanisław Żak i pan Jerzy. Gościom serwowano bigos z ukwaszonej jesienią kapusty, świeżo upieczony chleb, smalec, kaszankę, czerwony barszcz, uwędzoną jeszcze gorącą kiełbasę i świeżonkę z prosiaka hodowanego w sposób ekologiczny. Spróbować można było też pysznych pierników pani Krystyny Żak.

Z okazji powstania na wzgórzu obok gospody pierwszej winnicy, zaprezentowano wina reńskie znanego winiarza i plantatora winorośli (uprawy w 100% ekologiczne ) pana Metzlera, którego rodzina uprawia wina od 200 lat oraz wina francuskie pochodzące z Alzacji. Gościom umilał czas zespół ludowy Karkonosze z Gruszkowa i pan Krzysztof, który grał i śpiewał zabawne przyśpiewki.

W spotkaniu uczestniczył również radny Janusz Wojtas, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, który podkreślał rolę takich spotkań.
– Takie spotkania naszych stowarzyszeń Jagniątkowa, Sobieszowa czy Cieplic odbywają się dość regularnie, z różnych okazji. Jest to fantastyczna wymiana doświadczeń. Największa atrakcja tych imprez to rozmowy i systematyczne motywowanie się do działania dla naszych dzielnic. Na takich spotkaniach rodzi się bardzo wiele wspólnych pomysłów, które w późniejszym czasie są realizowane i uczestniczy w nich wiele osób. Jeśli poszczególne stowarzyszenia zamknęłyby się w swoim gronie, zrealizowanie tych pomysłów byłoby bardzo trudne a nawet niemożliwe – mówi Janusz Wojtas.

Imprezę zakończyły wspólne życzenia, podzielenie się wiejskim chlebem i odśpiewaniem kolęd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz

~Leszek Z 21-12-2011 9:49
Chciałem bardzo serdecznie podziękować GOSPODARZOM gospody oraz ich Pracownikom za wspinały klimat, który nam uczestnikom tej imprezy zgotowano - Zdrowych i Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz do siego 2012 Roku - od Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego - Zbigniew Leszek
~KPN 21-12-2011 10:40
A Wojtas kiedy mówi prawdę? Zawsze był ślizgaczem.
~Marcin73 21-12-2011 11:00
Świetna impreza, dawno się tak dobrze nie bawiłem. Rodzi się nowa tradycja - spotkań zaprzyjaźnionych stowarzyszeń, wspólnej zabawy, wpólnych planów. Dziękując Gospodarzom, którzy gościli nas z niezwykłą serdecznością, pragnę życzyć wszystkim mieszkańcom Jeleniej Góry zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz żeby kolejny rok był lepszy od mijającego. Pozdrawiam, Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
kazimierzp 21-12-2011 11:33
Do 1997 roku Jagniątków był częścią Piechowic. Nie miał żadnych formalnych związków z Jelenią Górą, Cieplicami. Z Sobieszowem po wojnie miał bo był wtedy jedną z nim gminą! Najprościej byłoby oddzielić od "starej" Jeleniej Góry Jagniątków, Sobieszów, Cieplice i pozwolić im na własny rozwój i nie oglądanie się na jeleniogórzan. Pamięć ludzka jest nie trwała i nie pozwala na pamiętanie tego co się w Jagniatkowie, za środki Jeleniej Góry, zdarzyło od 1997 roku. Mosty, drogi, gazyfikacja, utrzymanie szkoły... Wielką sztuką dla władz, a zwłaszcza dla mieszkańców całej dzisiejszej Jeleniej Góry (z Jagniątkowem, Sobieszowem, Goduszynem, Cieplicami, Czarnem, Maciejową, Zabobrzem,...) doprowadzić do tego aby wszystkie dawne osady stały się harmonijną całością! Ciekawe czy, lub kiedy to się stanie?
~ 21-12-2011 11:51
Widziałem 3 osoby z Jagniątkowa, super
~do 11:33 21-12-2011 12:00
Panie Kazimierzu, kiedyś Jagniątków był samodzielną osadą . Po wojnie jak pan pisze administracyjnie przyłączony do Sobieszowa. Po połączeniu Sobieszowa do Jeleniej Góry został przyłączono do Piechowic, gdzie marniał. Po przyłączeniu do Jeleniej Góry dużo zyskał. Ale posiada piękne miejsca , które mogą służyć wszystkim mieszkańcom i nie tylko. W tej chwili z przyczyn ekonomicznych, nie mogłyby te miejscowości być samodzielne. Dlatego społeczności z tych miejscowości starają się integrować, choćby poprzez organizowanie wspólnych spotkań w jedności siła.
~wd 21-12-2011 12:03
Panie Kazimierzu nikt nie neguje inwestycji poczynionych w owych dzielnicach.Nasza dzialalnosc zmierza do tego ,aby odkryc dla mieszkancow miasta piekno jeleniogorskich karkonoszy z niewatpliwie zapomnanym Jagniatkowem. Naprawde bardzo malo mieszkancow wie ,ze istnieje taka miejscowosc.Z powazaniem .W.Drozdowski.
~do 11:51 21-12-2011 12:04
Impreza była otwarta - wstęp wolny, można było skorzystać :)
kazimierzp 21-12-2011 12:13
Podziwiam waszą pracę i działania! Jagniatków od Czarnego Kotła po ulicę Krętą schodziłem jak jeszcze nikt nie myślał o połączeniu z Jelenią Górą, a ja wtedy jeszcze mogłem łazić!;-) Było to z Aesculapem który chciał zbudować swą bazę w Jagniatkowie na końcu Krętej. Niestety, nie z winy Aesco to nie wyszło (choć wykonano dwa wyciągi), ale z powodu pazerności jednego z mieszkańców Jagniątkowa. Dzisiaj Aesculap ma swą bazę w Chrośnicy, a Jagniątków dalej stoi na początku swego rozwoju! Wiele tekstów, wypowiedzi o Jagniatkowie, Sobieszowie, Cieplicach jest w opozycji do Jeleniej Góry. W ostatnich wyborach widać było, że Jeleniogórzanie mają tego dość bo na Zabobrzu Marcin Zawiła - mieszkaniec Cieplic dostał najsłabszy wynik. Dlatego jestem zwolennikiem pokazywania co wspólnie można zrobić!
~do 12:13 21-12-2011 12:34
W wyborach pan Prezydent Zawiła przedstawił w jaki sposób widzi rozwój miasta i podzielił miasto na części przemysłowo - handlową, willową i sanatoryjno - turystyczną. Nie bawiąc się w politykę - ta idea jest słuszną, wystarczy ją w tej chwili realizować. Na pewno wszyscy mieszkańcy by na tym zyskali. Dlatego nie ma co rozpamiętywać co się nie udało zrealizować i przez kogo, tylko zacząć iść do przodu i działać. Do tego min. służą te spotkania.
~zabobrzanin 21-12-2011 12:41
Więc pan Leszek niech teraz pochwali się, co wspólnego uradzili w Jagniątkowie i jakie plany powzięło jego Towarzycho Wzajemnej Adoracji Karkonosko-Izerskiej na przyszły rok (o dokonania z tego roku nie pytam - tu nawet nie ma o czym gadać). Bo chwalenie się, że się napasło brzucha za friko, raczej chwały nikomu nie czyni.
~do 12:41 21-12-2011 13:08
Zapraszamy pana/ą do współpracy. Nie będzie wtedy powodu do narzekania, że ktoś coś nie zrobił. A tak na marginesie nie wypada kogoś rozliczać, jeśli w tym samemu się nie uczestniczy. Ponadto organizacja ta nie jest instytucją państwową tylko działa społecznie, to tak na marginesie. A z wpisu można odczytać w podtekście - nutkę zazdrości.
~ 21-12-2011 13:18
Odtwarzanie tego co było w Jagniątkowie potrwa jeszcze wiele lat.Od czegoś trzeba zacząć.Nie ma już FWP,które jak samograj napędzało wczasowiczów i turystów.Jedno bez wątpienia zostało-piękne góry i krajobrazy.Trzeba jeszcze szukać tego co pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym.Jagniątków ma tę przewagę,że może być atrakcyjny przez wszystkie pory roku.Trzeba sobie to uświadomić.Stanie z boku i narzekanie niczego nie zmieni.To nie miejsce na sypialnię, na budowanie osiedli,to miejsce na czynny wypoczynek i turystykę.Na trasy narciarskie,zjazdy,rowery,piesze wycieczki na zabawę i zadumę.Tak było i tak będzie.Innej drogi nie ma.Nie idzie pod nóż kura,która znosi złote jajka.A taką ,,kurą,, jest Jagniątków i jego okolice.Czas sobie to uświadomić.
~ 21-12-2011 13:25
Super inicjatywa oby tak dalej. Gratuluję pomysłowości :)
~ 21-12-2011 13:55
Panie /zabobrznin/Na przyszły rok zaplanowanych już dzisiaj wspólnie jest 10 dużych masowych imprez.Z dużym także udziałem Towarzystwa Karkonosko-Izerskiego.I tak:styczeń.luty,marzec(zjazd saniami rogatymi,traperzy w Karkonoszach,konkurs narciarstwa biegowego),bal dobroczynny w lutym,śmigus-dyngus w Jagniatkowie-impreza plenerowa połączona z wycieczką w kwietniu.W maju rajd rowerowy -impreza masowa pod patronatem byłego czołowego polskiego kolarza.Czerwiec 2 wycieczki piesze i noc kupały impreza masowa.W sierpniu Dni Jagniatkowa dwudniowe połączone z wycieczkami w góry -impreza masowa.Wrzesień-zlot rowerzystów(rowery zabytkowe)Październik-wycieczka do lasów-grzybobranie impreza masowa.Grudzień zlot morsów-impreza masowa.To tylko kilka już zaplanowanych w samym Jagniątkowie wspólnie.WJ.
~Ach... 21-12-2011 13:55
Potrzeba więcej działań, choćby najmniejszych a mniej narzekania i minimum szacunku dla tych, którzy starają się to zmienić. Jagniątków, Sobieszów, Goduszyn może służyć mieszkańcom i turystom jako miejsce wypoczynku - wypadów w góry, tras rowerowo - narciarskich, Cieplice - uzdrowisko, Zabobrze, Czarne - miejsce odpoczynku, Centrum - handel - kultura, Śródmieście miejsca - pracy. Można to wszystko pogodzić, tylko trzeba chcieć i nie przeszkadzać.
~ 21-12-2011 14:17
Jagniatków po przyłączeniu do Jeleniej Góry wiele zyskał ale również wiele stracił.jako miasto pozbawione jest możliwości tworzenia gospodarstw agroturystycznych bo te możliwe są tylko w gminach wiejskich.Dla wielu mogłoby to być źródłem utrzymania oraz tworzyć świetny klimat miejscowości.
~:) 21-12-2011 14:18
Dziękuje - atmosfera była rodzinna, a płynąca serdeczność i dobroć od gospodarzy udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania. Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy Wam przez cały Nowy Rok. Życzę, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia oraz aby przyniósł wiele satysfakcji.
~SARBLE 21-12-2011 14:48
Co by nie mówić, to dzięki państwu Drozdowskim Jagniątków ma tą PEREŁKĘ, która zaczyna przyciągać ludzi do tego miejsca. Przykre jest to, że (jak stwierdził jeden z internautów z 11:51) miejscowi nie zbyt się angażują. Ale do krytyki są pierwsi (i nie chodzi tu tylko o ten artykuł). A co do samej imprezy, to WIELKIE PODZIĘKOWANIA GOSPODARZOM, za zorganizowanie tak wspaniałej- magicznie świątecznej imprezy. A na Nowy Rok życzę Państwu Drozdowskim: zdrowia, szczęścia, wytrwałości w ich zamierzeniach i działaniach oraz spełnienia marzeń.
~do 13:55 21-12-2011 14:59
Bal dobroczynny, śmigus-dyngus, zlot morsów, grzybobranie...? Wydawało mi się, że towarzystwo pana Leszka jest rowerowe... Panie Leszku, może czas przestać podszywać się pod innych i zacząć samu coś robić? Dostaje pan przecież, całkiem niemałe, dotacje z budżetu miasta na swoją działalność! Mieszkańcy rozliczą pana za ich wykorzystanie. Zbigniowowi Leszkowi juz dziękujemy!
~do 13:55 21-12-2011 15:23
Mylisz się Towarzystwo w swoim statucie ma nie tylko rowery. Aby otrzymać tzw dotację jak piszesz, trzeba napisać projekt i z niego się rozliczyć. A tak na marginesie pana Zbyszka Leszka z jego pracy mogą rozliczać tylko członkowie towarzystwa. Z tego co piszesz wynika, że się nie orientujesz co to jest stowarzyszenie i na czym polega praca społeczna. Jeszcze raz Ci pisze nie jest to instytucja państwowa. Jak tak zazdrościsz to załóż swoje towarzystwo i działaj i przestań się ośmieszać.
~ 21-12-2011 15:52
Przy organizacji imprez dużych, masowych na wagę złota jest każda para rak do pomocy.Nie pytamy kto kim jest i czym się zajmuje społecznie czy zawodowo,cieszymy się gdy ktoś chce pomóc i nie pyta za ile.Wzajemne pomaganie sobie w sprawach małych i dużych jest dla mnie bardzo cenne.Każde towarzystwo,stowarzyszenie,fundacja niezależnie od swojej działalności statutowej może także pomagać i współdziałać z innymi organizacjami.Dobrze,że tak się dzieje.Oby tak było jak najdłużej.Wspólne poznawanie,doświadczenie nawet trudne i niewdzięczne(w pracy społecznej często tak bywa)ciągnie lokomotywę do przodu.
~ciekawy 21-12-2011 16:24
Aco czyni radny Gajewski. NIc ,ale przynajmniej nie udaje ,że się robi przyjęcia dla interesu upadającej firmy.
~Obserwator 21-12-2011 16:31
Do 15:23: A ty piesku Zbigniewa Leszka znowu szczekasz? Tak, wszyscy wiemy: towarzystwo ma bardzo dużo w statucie, a nie robi nic. Cytat: "A tak na marginesie pana Zbyszka Leszka z jego pracy mogą rozliczać tylko członkowie towarzystwa." Ile trzeba mieć w sobie arogancji, żeby coś takiego napisać! Znalazło się kolejne towarzycho wzajemnej adoracji, które rzuciło się na publiczną kasę i wydaje je nie wiadomo na co. Otóż nawet nie wiesz, jak się mylisz, kolego - ponieważ działacie za publiczne pieniądze, każdy ma prawo zwrócić się do was o dokładne sprawozdanie z waszej działalności. I macie zas...y obowiązek udzielić każdemu informacji, choćby nawet pilnował was jak cerber i co tydzień żądał rozliczenia. Marnie działacie i marnie skończycie - tego jestem pewien jak amen w pacierzu.
~do 16:31 21-12-2011 17:04
Nie ma sensu z Tobą polemizować ty i tak wiesz swoje. Mam propozycję zrób imprezę rowerową - napisz projekt , zdobąć odpowiednie fundusze i zaproś na nią wszystkich mieszkańców z miłą chęcią i ja skorzystam. W ten sposób mieszkańcom przybędzie następna rowerowa atrakcja. Powodzenia w realizacji.
~do 16:24 21-12-2011 17:18
Nie jątrz ... i tak nie poróżnisz stowarzyszeń. Jakbyś wczytał się w artykuł, to byś wiedział... co każde z nich robi i to, że współpracują.
~cyklista 21-12-2011 17:38
do IP: *.9.32.114: a ty znowu zmieniles IP, szczekaczko pana Leszka ? jesteś przewidywalny aż do bólu ,zawsze to robisz jak cię zdemaskują. pan Leszek jak coś deklaruje i dostaje na to pieniądze to niech sie wywiązuje ze swoich obietnic. a tak kasa znika a mieszkańcy nic z tego nie mają. jak myślisz wyglądałoby nasze miasto gdyby każdy w ten sam sposób defraudował publiczne fundusze ? pomysl trochę nad tym zanim znowu będziesz bronił nieuczciwości i cwaniactwa .
~ 21-12-2011 17:40
Co ty bredzisz panie /ciekawy/z 16.24.
~ 21-12-2011 17:56
Stowarzyszenia już są poróżnione. A pan Leszek idzie na dno z prędkością torpedy, ciągnąc za sobą całą swoją paczkę. Tak kończą ci, którzy działalność na rzecz społeczeństwa zamienili na polityczne wazeliniarstwo.
~SARBLE 21-12-2011 19:27
Do obserwatora z 16.31- jak siedzisz i tylko obserwujesz, to może zmień sobie okulary. A jak masz problem dot.finansów I-KT, i uważasz że masz prawo, to wystąp z pismem o informacje dot.spraw, które Cię interesują. I po co w tym przedświątecznym czasie tyle zawiści,nienawiści i pyskówek. Życzę Ci miłych i spokojnych Świąt. PS- nie uważasz, że każdy sądzi według siebie?
~@ SARBLE 21-12-2011 19:52
Przypuszczam, że nie tylko on tak zrobi, ale też inni po tych doniesieniach ze strony forumowiczów. Więc nie pisz, że nikt was nie może rozliczyć tylko wy sami się "rozliczacie", bo możecie się przeliczyć a nie rozliczyć :D
~ 21-12-2011 20:15
Niech żyje Stanisław Żak !!!!
~Leszek Z 21-12-2011 20:21
Jako nieliczny w tym zacnym gronie mam odwagę podpisywać się imieniem i nazwiskiem jeśli uznam, że pisanie godzi w moje dobre imię jako obywatel Polski mam prawo według nowego prawa Art. 190a kodeksu karnego (Stalking) podać ta osobę do sądu, a redakcja będzie miała obowiązek ujawnić do kogo należy wpis - Czekam na kolejne wpisy, a obiecuję, że z korzystam z tego nowego prawa - pozdrowienia i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i do siego 2012 roku - Zbigniew Leszek
kazimierzp 21-12-2011 20:58
Zbysiu! Jeżeli robisz coś pożytecznego, uważasz że robisz to prawidłowo i cieszy cię radość ludzi którym pomagasz, czy też coś organizujesz to zawsze znajdą się ci którzy będą wyszukiwali lub wymyślali różne zarzuty. Teraz kiedy są fora na których można w pewnym stopniu bezkarnie wypisywać rózne bzdury to pełne one są takich treści. Bardzo często są to ludzie którzy w oczy nie mają odwagi zabierać głosu, a wręcz często bez wazeliny rozmówcy do d... włażą. Internet do końca nie jest anonimowy, bo organa ścigania są w stanie zlokalizować komputer z którego takie treści się wysyła! Ze swojego doświadczenia wiem, że należy po prostu olewać takie głosy. Nigdy nie udowodnisz takim ludziom, że nie jesteś wielbłądem bo forum internetowe nigdy nie będzie do końca wiarygodne, ot taki Hyde Park!;-)
~do 20:58 21-12-2011 21:46
I jak stare przysłowie mówi z wrogami sobie poradzimy, ale gorzej z tzw przyjaciółmi... Z drugiej strony, czy to zazdrość, że nawet nie potrafią uszanować pracy innych ? Artykuł mówi o zgodzie, współpracy, świętach. A tu tylko ujadanie :( . Życzę wszystkim w nowym roku dużo zdrowia i jak najwięcej optymizmu.
~Wiesława P. 21-12-2011 22:04
Nie no, tego chyba jeszcze nie było... Zbigniewie Leszku, krytykę nazywa Pan stalkingiem? Pan wie, co oznacza ten termin? Zajmuje się Pan działalnością publiczną, czy tak? Jeśli próbuje Pan uciszyć w ten sposób krytykę, zamiast odpowiadać na rzeczowo postawione pytania, to świadczy to tylko jak najgorzej o Panu. Może Pan myśli, że teraz za Pańskim przykładem pójdą politycy, dziennikarze, aktorzy, samorządowcy etc. i zaczną ciągać do sądu wszystkich forumowiczów, którzy odważą się ich skrytykować? Swoją drogą, nie od dzisiaj mam wrażenie, że to Pan Leszek pisze te wszystkie broniące jego osobę komentarze, z różnych IP i pod różnymi pseudonimami. Życzę w Nowym Roku więcej dystansu do siebie i zwykłego rozsądku... a także efektów pracy. Gdyby one były, komentarzy by nie było. Pozdrawiam
~cyklista 21-12-2011 22:11
przestraszył się tego rozliczenia ? ciekawe ...
Piipi Jelonkowa 21-12-2011 22:17
~CUDOWNA choinka ! .. taka od dobrych wspomnien ! /..zdj.nr.05 /
~ 21-12-2011 22:27
22 na zegarze.Zapada noc.W oknach jeszcze palą się światła.Ostatnie porządki,świąteczne przygotowania.Pragnę podziękować wszystkim,którzy uczestniczyli w sobotnim spotkaniu.Dziękuję za ciepłe życzenia świąteczne i noworoczne.Dziękuję za to,że jesteście,że nasza praca przyczynia się nieco do uatrakcyjnienia i promocji naszego uroczego regionu.Z nadzieją na kolejne spotkania i wyzwania życzę w nowym 2012 roku wytrwałości,zrozumienia i pogody ducha.Spotykajmy się,rozmawiajmy jak najczęściej.Zapraszam ,,pogawędzimy sobie nieco,kart zapytamy co nas czeka,starzy znajomi skądś przylecą-może się uda nie narzekać?,,Pozdrawiam Danusia Drozdowska.
~zabobrzanin 21-12-2011 22:40
Panie Leszku, a ja wciąż proszę o listę zrealizowanych PRZEZ PANA I PAŃSKIE TOWARZYSTWO projektów w tym roku oraz planowanych w przyszłym. Mnie też pan pozwie za stalking? Jeśli takie pytania wywołują u pana poczucie zagrożenia (patrz: definicja stalkingu), to widać są jak najbardziej uzasadnione.
~*** 21-12-2011 22:43
do DUPY z Jagniatkowiem! ******
~DOROTA 21-12-2011 23:15
NO A GDZIE CI LUDZIE Z JAGNIĄTKOWA? WIDZIAŁEM ZE DWIE OSOBY ,MOŻE TRZY...RESZTA TO PRZYJEZDNI.....SZKODA ŻE PAŃSTWO DROZDOWSCY NA CODZIEŃ NIE SĄ TACY OTWARCI DLA ZWYKŁEGO MIESZKAŃCA JAGNIĄTKOWA
~trew 22-12-2011 1:55
Ręce precz od Pana Zbyszka Leszka. Wspaniały człowiek i doskonały organizator. Mało w JG takich profesjonalistów! Obecnie 90% dotacji idzie na różne kluby pseudosportowe którymi zarządzają emeryci z PRL'u poukładani gdzie trzeba. Czas zacząć mądrzej wydawać te pieniądze, tak aby służyły mieszkańcom i turystom przybywającym do Jeleniej Góry ,głownie Cieplic, Sobieszowa i Jagniątkowa bo na Zabobrze nikt nigdy nie przyjedzie, podobnie jak do "strefy obozów pracy". Pieniądze powinny napływać wraz z turystami ... a nie emeryturami SB'ów jak jest w JG do tej pory.
~do 22:40 22-12-2011 2:57
Spotkania są otwarte i każdy zainteresowany może przyjść i się wszystkiego dowiedzieć. Zarzucanie publicznie komuś, że zdefraudował państwowe pieniądze nie przystoi. Aby stawiać takie zarzuty trzeba mieć dowody. Nie można szkalować bezpodstawnie tylko dlatego, że nam się tak podoba, bo kogoś nie lubimy. Ponadto forum Jelonki do tego chyba nie służy. Artykuł poświęcony jest współpracy i zbliżającym się Świętą a nie załatwianiem prywatnych animozji. W tym dniu radosnym, oczekiwanym, gdzie gasną spory, goją się rany - życzę zdrowia, miłości ,szczerości, przyjaźni, i wokół pełno życzliwych ludzi... WESOŁYCH ŚWIĄT !
~KrzysiekM 22-12-2011 8:38
Kogo chcecie rozliczać durnie?Stowarzyszenia,Koła Gospodyń Wiejskich czy może jeszcze kolędników?!Ci ludzie robią to tracąc własny czas i własne pieniądze a Wam nie chce się nawet dupy z domu ruszyć,żeby uczestniczyć w takich spotkaniach! 30 lat rozliczano Jaruzelskiego bez wyroku skazującego a z sondażu na portalu Jelonki wynika,że jest dla Was bohaterem narodowym.Inteligencja"króżewnicka"!!!
~ 22-12-2011 10:23
Do /Dorota/ Impreza miała charakter otwarty.To już 4O zorganizowana przez Watrę Jagniątkowską przez ostatnie dwa lata,tym samym przez Drozdowskich.Dla dzieci,dla dorosłych dla rodzin,dla kobiet,dla ludzi starszych-słowem dla mieszkańców Jagniątkowa.W imprezach i wszelkich akcjach pomocowych,porządkowych, mogą uczestniczyć wszyscy nie tylko mieszkańcy i tak się dzieje.Wszystkie imprezy były otwarte nie biletowane.Widać,że to Pani zamyka się przed światem i nie widzi tego co się wokół dzieje.Na 2012 rok zaplanowanych imprez już dzisiaj jest około 20 i to nie wszystko, będzie co robić więc może lepiej się włączyć poznać zobaczyć niż bezpodstawnie oceniać.Nie można kochać miejscowości nie akceptując ludzi kimkolwiek są.Każdy może robić coś dla innych.Zmieniać siebie i otoczenie.
~@@ 22-12-2011 12:26
Do IP: *.9.32.114: Dowody są, ptysiu. Świadczą o tym uniki przed podaniem konkretnych przejawów działalności towarzystwa pana Leszka, straszenie przez niego policją ludzi, którzy zagrozili domaganiem się rozliczeń finansowych jego organizacji itp. Do ~Leszek Z. vel ~SARBLE vel KrzysiekM (IP: *.dialog.net.pl): A ty może zaczniesz pisać pod jednym nickiem? I przestań spamować dyskusję nic nie wnoszącymi wpisami.
~do 12:26 22-12-2011 12:44
Wiesz jak się nazywa taka choroba, kiedy człowiek we wszystkim widzi spisek???? schizofrenia...życzę powrotu do zdrowia.
~KrzysiekM 22-12-2011 13:28
Do 12:26- Jesteś zerem!
~KrzysiekM 22-12-2011 13:45
Jak do tego doszedłeś pajacu? po tym,że mam internet w Dialogu?Mam też nr rejestracyjny samochodu zaczynający się na DJ, uważasz,że tylko ja?Ale kombinuj dalej, mam niezły ubaw panie Rutkowski vel Malanowski.Życzę zdrowia(zwłaszcza psychicznego).
~zabobrzanin 22-12-2011 13:48
Widzę, że wychodzi kulturka z kompanów pana Leszka (a może to on sam pisze pod różnymi nickami?). No tak, tego w sumie można było się spodziewać... Drodzy adwersarze, nie macie żadnych argumentów na obronę, więc przynajmniej powstrzymajcie się od obelg. Przynajmniej w ten świąteczny okres roku - jeśli potraficie. Tak straszycie innych policją, sądami itp., a żebyście się nie zdziwili, jak policja zapuka... do waszych drzwi. Powodów daliście aż nadto. A wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - oby ich spokój nie został zakłócony przez tych, do których nie dociera świąteczny nastrój.
~do 13:48 22-12-2011 14:57
Śmieszny jesteś, sam wywołałeś burzę i straszysz, a teraz udajesz świętego. A może i do ciebie zapuka... Gwiazdor z beczką oliwy... Pozdr.Jan.
~m. 22-12-2011 15:42
Najbardziej śmieszne to są te szczekaczki pana Leszka. Śledzę od jakiegoś czasu te "dyskusje" i widzę, że ilekroć pojawi się jego nazwisko, od razu wpada na forum sfora kundli obszczekujących każdego, kto tylko odważy się go skrytykować. Pan Leszek pełni funkcję publiczną, więc powinien sobie radzić z krytyką. Skoro tego nie potrafi, to widać nie nadaje się do tego. Straszenie policją i sądami jest co najmniej śmieszne. Tacy "rzecznicy" jak powyżej niestety bardziej mu psują opinię niż w czymkolwiek pomagają. Pozdrawiam wszystkich zacietrzewionych i życzę odrobiny rozumu przynajmniej na święta.
~do 13:48 22-12-2011 15:58
Dobrze , że w końcu zauważyłeś , że artykuł był poświęcony świętą i nastrojowi świątecznemu a nie rozliczeniem pana Z.L.i proszę ,żebyś mnie nie zaliczał do piesków pana Leszka, bo to jest śmieszne. Proponuję spotkajcie się panowie i porozmawiajcie. Są granice dobrego smaku i forum Jelonki nie służy do tego. Życzę wszystkim zdrowia, szacunku, zrozumienia i optymizmu.
~zabobrzanin 22-12-2011 16:21
Do IP: *.9.32.114: Więc po co szczekasz? Pytanie było skierowane do pana Leszka, więc po co cię wcinasz? Nie nauczono cię kultury dyskusji? Artykuł był poświęcony planom na przyszły rok, a w spotkaniu uczestniczył pan Leszek, więc pytanie było jak najbardziej uzasadnione. Natomiast śmieszne jest bardziej to, że pisze o dobrym smaku i szacunku ktoś, kto jeszcze przed chwilą insynuował innym schizofrenię i różne inne brzydkie cechy.
~@ 22-12-2011 19:44
Hm, ponieważ pan Leszek nie kwapi się z odpowiedzią na postawione pytania, a zamiast tego serwuje sam i ustami swoich współpracowników kolejne wyzwiska wobec forumowiczów, po świętach wysyłam zawiadomienie do różnych mediów o sprawdzenie jego organizacji pod kątem finansów, z podejrzeniem wyłudzenia publicznych pieniędzy. Na pewno znajdą się media, które zainteresują się tą sprawą, a jak dobrze poszukają to na pewno coś znajdą. A pan Leszek się nauczy, że skoro bierze od podatników pieniądze, to jego obowiązkiem jest udostępniać wszelkie informacje na żądanie tychże podatników. Arogancją i wyzwiskami nic pan nie zdziała, panie Leszku, a skoro sam pan tego nie rozumie, to należałoby w końcu pana tego nauczyć.
~ 22-12-2011 20:13
Za kilkadziesiąt godzin zasiądziemy przy wigilijnym stole.Zapach choinki,potraw przygotowywanych ten jeden raz w roku zagości w naszych domach.Dajmy więc pokój waśniom i przygotujmy się do tej wyjątkowej chwili.,,Cicha noc,święta noc,pokój niesie ludziom wszem...,,chociaż kilka dni dajmy wytchnienie własnym emocjom,złóżmy tę słowną broń-skupmy się na bliskich.Pomyślmy o tych,którzy nawet chcieliby się pokłócić ale nie mają z kim-o samotnych,chorych,opuszczonych.To tak bardzo nasze, rodzime święta. Danusia.
kazimierzp 23-12-2011 10:38
Wielu zabiera tu głos, chyba w imię "miłości bliźniego"!?! Oby jak najwięcej osobom chciało się "coś" robić dla innych nawet wbrew wszelkim malkontentom i narzekaczom! Dla tych którzy tak bardzo chcą rozliczać: każda złotówka przekazana dla wszelkich stowarzyszeń jest wielokrotnie sprawdzana zanim zostanie wydana. Wszelkie rozliczenia z tych funduszy które miasto przekazuje są do obejrzenia na stronie BIP Urzędu! A teraz panowie i panie (kolejność celowa, bo z reguły panowie są na forach pieniaczami) pomyślcie dobrze o innych, potem o sobie i weźcie się za przygotowanie duchowe i materialne do Świąt Bożego Narodzenia! Wesołych i rodzinnych Świąt! Kazimierz Piotrowski
~biker 23-12-2011 12:55
Do kazimierzp: a ty zabrałeś głos w imię "bliźniego"? Jakoś tego nie widać po twoim poście. To, co piszesz, to zwykłe banały i pustosłowie. Przedstaw zatem ty te rozliczenia, skoro jesteś taki pewien, że pieniądze zostały wydane uczciwie. Przedstaw te inwestycje, które udało się zrealizować. Tak, wiem - teraz nabierzesz wody w usta. Dlaczego? BO NIE ZNASZ ODPOWIEDZI NA TE PYTANIA, NIE ZNASZ KONKRETÓW. Po co zatem się wymądrzasz? Po co zabierasz głos na temat, o którym nie masz pojęcia? Aha, bo znajomi. A swoich trzeba bronić. Daruj sobie Kaziu takie posty, które niczego nie wnoszą do dyskusji i którymi sam się błaźnisz. Jak byłeś politykiem, to może prawienie dyrdymałów i lanie wody wystarczało, tutaj - nie. Wesołych Świąt dla wszystkich, którym emocje nie przesłoniły jeszcze rozumu.
~KrzysiekM 23-12-2011 16:02
biker, to co mówi Pan Kaziu to nie pustosłowie.Wszytko znajdziesz na stronie BiP.Nie zadałeś sobie nawet trudu,żeby to sprawdzić.Tam masz właśnie same konkrety.
~zabobrzanin 23-12-2011 16:36
@KrzysiekM: Po co znowu kłamiesz?
~KrzysiekM 23-12-2011 19:40
Specjalnie dla Ciebie.
~zabobrzanin 24-12-2011 1:25
Przy okazji pokazałeś wszystkim, kim jesteś.
~667 24-12-2011 2:27
@zabobrzanin - zmień sobie nicka pacanie bo wstyd przynosisz mieszkańcom Zabobrza. Nie obrażając mieszkańców pięknych okolicznych wsi ... słoma Ci chłopie z butów wystaje!
~Anna Kaleta 24-12-2011 12:07
Do 667: A ciebie kto dzisiaj skrzywdził? Karpia nie dostałeś? A może ciasto się rozpadło w lodówce? To ty przynosisz wstyd mieszkańcom Zabobrza, miasta i czytelnikom Jelonki. Aż żal czytać twoje posty w ten dzień. Mam nadzieję, że trochę ochłoniesz i przynajmniej dzisiaj dasz sobie na wstrzymanie. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim czytelnikom Jelonki, a także... mniej wulgarnych komentarzy w Nowym Roku.
~cyklista 24-12-2011 13:37
to po prostu cały czas ujadaja sfrustrowane pieski pana Leszka nie mając w Wigillię niczego ciekwawszego do roboty ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group