Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6866
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: By dzieci w muzyce się zakochały

Poniedziałek, 8 lutego 2010, 8:39
Aktualizacja: 10:07
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: By dzieci w muzyce się zakochały
Fot. rylit
„Instrumenty z duszą” to tytuł kolejnego w tym sezonie artystycznym „Poranku muzycznego” przygotowywanego cyklicznie przez Filharmonię Dolnośląską dla najmłodszych jeleniogórzan.

Poranki muzyczne to cykliczne koncerty edukacyjne połączone z zabawą przygotowywane przez Filharmonię Dolnośląską dla dzieci tych całkiem malutkich i nieco starszych, mających na celu oswojenie ich z muzyką i wychowanie przyszłych melomanów, którzy za kilkanaście lat zasiądą na widowni placówki.
Każdy koncert jest odrębnym spektaklem tak przygotowanym, aby dzieci nauczyły się czegoś nowego o muzyce i o instrumentach. Aby poznały kompozytorów i usłyszały charakterystyczne dla nich utwory.

Wczoraj w poranku zatytułowanym „Instrumenty z duszą”, wystąpił Kameralny Zespół Smyczkowy Filharmonii Dolnośląskiej, zespół grający na instrumentach gdzie występuje dusza, czyli drewniana rozpórka w pudle rezonansowym instrumentu.
Zespół w składzie: Ewa Antosik, Danuta Nowik, Bożena Wasiucionek, Maria Koralewska i Tomasz Pierzchniak wykonywał proste, zabawne utwory muzyczne w aranżacjach specjalnie przygotowanych dla małego widza. Rej wodziły Honorata Magdeczko-Capote i Joanna Moryc, które prowadzą każdy poranek muzyczny tak, aby młody i bardzo wymagający słuchacz nie znudził się. Tym razem obie panie były przebrane za arlekinów.

Niedzielne poranki muzyczne cieszą się coraz większą popularnością. Dzieci chętnie biorą udział w zabawie czy konkursach na scenie. Filharmonia Dolnośląska zaprasza na kolejny, marcowy (7 III) poranek poświęcony muzyce fortepianowej. Hasło: „Dźwiękowe kłótnie na dwa fortepiany”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group