• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 2:16
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 4214
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

By dzieci w muzyce się zakochały

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 lutego 2010, 8:39
Aktualizacja: 10:07
Autor: rylit
Fot. rylit
„Instrumenty z duszą” to tytuł kolejnego w tym sezonie artystycznym „Poranku muzycznego” przygotowywanego cyklicznie przez Filharmonię Dolnośląską dla najmłodszych jeleniogórzan.

Poranki muzyczne to cykliczne koncerty edukacyjne połączone z zabawą przygotowywane przez Filharmonię Dolnośląską dla dzieci tych całkiem malutkich i nieco starszych, mających na celu oswojenie ich z muzyką i wychowanie przyszłych melomanów, którzy za kilkanaście lat zasiądą na widowni placówki.
Każdy koncert jest odrębnym spektaklem tak przygotowanym, aby dzieci nauczyły się czegoś nowego o muzyce i o instrumentach. Aby poznały kompozytorów i usłyszały charakterystyczne dla nich utwory.

Wczoraj w poranku zatytułowanym „Instrumenty z duszą”, wystąpił Kameralny Zespół Smyczkowy Filharmonii Dolnośląskiej, zespół grający na instrumentach gdzie występuje dusza, czyli drewniana rozpórka w pudle rezonansowym instrumentu.
Zespół w składzie: Ewa Antosik, Danuta Nowik, Bożena Wasiucionek, Maria Koralewska i Tomasz Pierzchniak wykonywał proste, zabawne utwory muzyczne w aranżacjach specjalnie przygotowanych dla małego widza. Rej wodziły Honorata Magdeczko-Capote i Joanna Moryc, które prowadzą każdy poranek muzyczny tak, aby młody i bardzo wymagający słuchacz nie znudził się. Tym razem obie panie były przebrane za arlekinów.

Niedzielne poranki muzyczne cieszą się coraz większą popularnością. Dzieci chętnie biorą udział w zabawie czy konkursach na scenie. Filharmonia Dolnośląska zaprasza na kolejny, marcowy (7 III) poranek poświęcony muzyce fortepianowej. Hasło: „Dźwiękowe kłótnie na dwa fortepiany”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

*piipi* 8-02-2010 15:10
.. na pewno ! .. w towarzystwie tak *Fajnych Artystów .. miłość *zakwitnie w serduszkach dzieci !
*piipi* 8-02-2010 19:25
~Nasz Reporter Rylit .. to *nie jest zakochany,bo robi .. smutne zdjęcia !
~:) 8-02-2010 20:34
a nasza *piipi" to na pewno jest co miesiąc na Niedzielnym Poranku Muzycznym :):):)
*piipi* 9-02-2010 0:28
..do - [~autora postu z godz.20:34 ..] ..NAJwazniejsze są tutaj dzieci ! ..a moja dusza ?.. będzie muzyką "nakarmiona" ..tam,gdzieś w *kąciku !
~ap-k 9-02-2010 7:18
Niedzielne poranki są super!!!! Szkoda, że raz w miesiącu.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group