Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6095
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

BWA czyta dzieciom od 20 czerwca

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 czerwca 2014, 6:45
Aktualizacja: 6:47
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
Jeszcze przed wakacjami jeleniogórskie Biuro wystaw artystycznych zaprasza na kolejny cykl warsztatów oraz spotkań "BWA czyta dzieciom".

Punktem wyjścia jest najnowsza wystawa rzeźb i instalacji Rafała Boettner-Łubowskiego. Zajęcia będą się odbywać od 20. czerwca do 11. lipca. Koszt: 6 zł/za osobę (2 zł bilet ulgowy na wystawę + 4 zł warsztaty). Kontakt: Galeria BWA, ul. Długa 1, Jelenia Góra, tel. 75-75-266-69 (Nata Winowska).

- Podróż odbywać będziemy po krainie mitu, do źródeł każdej społeczności. Historie bohaterów próbujących przekroczyć granicę między ulotnym światem ludzkich słabości, a przestrzenią bogów i idei, przypominają nam o tym kim jesteśmy, jacy być pragniemy. Metafizyka świata mitów jest najbliższa właśnie dzieciom, dla których rzeczywistość przepływa swobodnie od jawy do marzeń. Człowiek Pająk czy Smerfetka zdołają jedynie zawieść dziecko w świat naiwnych wyobrażeń, gdzie dobro i zło będą walczyć ze sobą spektakularnie, aż po malowniczy happy end. Tymczasem Ariadna i Dedal wciąż prowadzą pokolenia wąską ścieżką wśród cnót i wad, poprzez wybory i dokonania, ku krainie człowieka pięknego, bo prawdziwego i harmonijnego. Magia mitologii zaczyna się i rozkwita w każdym z nas, a dzieciństwo w niej zanurzone rodzi mocnych i autentycznych ludzi, wrażliwych na otaczający świat – informują organizatorzy.

W czasie warsztatów w oparciu o gotową formę z gipsu, dzieci przy użyciu technik zdobniczych kreują własne przedstawienia bohaterów antycznych. Każdy sam wybiera jedną z omówionych postaci i tworzy maskę w oparciu o własne wyobrażenia i poznane przedstawienia. Tym samym staje z danym bohaterem twarzą w twarz, uczestniczy w jego historii, interioryzuje jego doświadczenia.

- Na spotkaniach "BWA czyta dzieciom" obejrzymy pokaz slajdów o różnych herosach w sztuce, przeczytamy mity i porozmawiamy o nich – dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 14-06-2014 16:27
Dobry pomysł takie zajecia. Z pewnością dają więcej niż lekcja w klasie. Czytanie uczy i wyrabia umiejętność myślenia, pozwala wyrobić sobie własne zdanie. Niech dzieci poznają mity, bo, obok baśni, są one źródłem uniwersalnych prawd i zasad. Dobrze, że ktoś jeszcze zajmuje się taką "pracą u podstaw" w tym smutnym jak.... mieście ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group