Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 7071
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: BWA czyta dzieciom od 20 czerwca

Piątek, 13 czerwca 2014, 6:45
Aktualizacja: 6:47
Autor: Org
Jelenia Góra: BWA czyta dzieciom od 20 czerwca
Fot. Organizatorzy
Jeszcze przed wakacjami jeleniogórskie Biuro wystaw artystycznych zaprasza na kolejny cykl warsztatów oraz spotkań "BWA czyta dzieciom".

Punktem wyjścia jest najnowsza wystawa rzeźb i instalacji Rafała Boettner-Łubowskiego. Zajęcia będą się odbywać od 20. czerwca do 11. lipca. Koszt: 6 zł/za osobę (2 zł bilet ulgowy na wystawę + 4 zł warsztaty). Kontakt: Galeria BWA, ul. Długa 1, Jelenia Góra, tel. 75-75-266-69 (Nata Winowska).

- Podróż odbywać będziemy po krainie mitu, do źródeł każdej społeczności. Historie bohaterów próbujących przekroczyć granicę między ulotnym światem ludzkich słabości, a przestrzenią bogów i idei, przypominają nam o tym kim jesteśmy, jacy być pragniemy. Metafizyka świata mitów jest najbliższa właśnie dzieciom, dla których rzeczywistość przepływa swobodnie od jawy do marzeń. Człowiek Pająk czy Smerfetka zdołają jedynie zawieść dziecko w świat naiwnych wyobrażeń, gdzie dobro i zło będą walczyć ze sobą spektakularnie, aż po malowniczy happy end. Tymczasem Ariadna i Dedal wciąż prowadzą pokolenia wąską ścieżką wśród cnót i wad, poprzez wybory i dokonania, ku krainie człowieka pięknego, bo prawdziwego i harmonijnego. Magia mitologii zaczyna się i rozkwita w każdym z nas, a dzieciństwo w niej zanurzone rodzi mocnych i autentycznych ludzi, wrażliwych na otaczający świat – informują organizatorzy.

W czasie warsztatów w oparciu o gotową formę z gipsu, dzieci przy użyciu technik zdobniczych kreują własne przedstawienia bohaterów antycznych. Każdy sam wybiera jedną z omówionych postaci i tworzy maskę w oparciu o własne wyobrażenia i poznane przedstawienia. Tym samym staje z danym bohaterem twarzą w twarz, uczestniczy w jego historii, interioryzuje jego doświadczenia.

- Na spotkaniach "BWA czyta dzieciom" obejrzymy pokaz slajdów o różnych herosach w sztuce, przeczytamy mity i porozmawiamy o nich – dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group