Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2245
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bus wypadł z drogi – dwie osoby w szpitalu

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Piątek, 18 lutego 2011, 9:44
Aktualizacja: 11:36
Autor: Angela
Kierowca jednego z jeleniogórskich przewoźników stanie przed sądem za spowodowanie poważnego zagrożenia dla swoich pasażerów. Dzisiaj rano jechał z nadmierną prędkością i doprowadził do przewrócenia się busa. Dwie osoby trafiły do szpitala. Ich obrażenia na szczęście nie okazały się zbyt poważne.

Do kolizji drogowej doszło dzisiaj rano o godzinie 7.20. 47- letni kierowca mercedesa sprintera najprawdopodobniej jechał z nadmierną prędkością. Na śliskiej i oblodzonej drodze w Wojcieszycach stracił panowanie nad kierownicą, wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Dwie osoby zostały przewiezione karetkami pogotowia do szpitala. Po badaniach zostały jednak wypuszczone do domu. Kierowca busa był trzeźwy.

- Obecnie policja ustala okoliczności zdarzenia. Przeciwko kierowcy, któremu już zatrzymano prawo jazdy, sporządzony zostanie wniosek do sądu. Spowodował on bowiem poważne zagrożenie dla większej grupy osób – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Od wczoraj doszło do kilku innych drobnych drogowych zdarzeń, których najczęstszą przyczyną było najechanie na tył poprzedzającego samochodu oraz nieuwaga kierujących. Policja apeluje do zmotoryzowanych, by dostosowali prędkość do warunków, jakie pojawiły się na drogach.

- Przez opady śniegu i niską temperaturę obecnie drogi są oblodzone i śliskie. Warto pamiętać, że w takich warunkach wydłuża się droga hamowania, dlatego apelujemy do kierowców o rozsądek i zmniejszenie prędkości – mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~ 18-02-2011 10:31
ro-ko?
~zlodzieje 18-02-2011 10:40
roko to zlodzieje. bilety masakryczne ceny mają a kierowcy bez wychowania banda szmat i patałachów. autobusy jak widzicie nie są w najlepszym stanie. strach jeździć tymi złomami a przecież kilka akcji związanych z roko jelonka już opisywała m.in. autobus stanął na torach..moze urząd gminy w końcu ruszy dupy i wywali to gówno...poczynek i rada gminy to jakieś nieporozumienie, kto ich wybrał?
~:-) 18-02-2011 10:50
Ciekawe jak ta kwalifikacja prawna obroni się przed Sądem? Ciekawe? Z zainteresowaniem będę obserwował losy procesu karnego w tej sprawie.
~do złodzieje 18-02-2011 11:18
Wydaje mnie się,że troszkę przesadziłeś pisząc ogólnie i o wszystkich! Są też mili i uprzejmi kierowcy a awarie zdarzają się i w nowszych autach więc nie bardzo wiem o co chodzi.
~mk 18-02-2011 12:02
Policja powinna ostro trzepać busiarzy...
~szeleszczący 18-02-2011 12:07
Ktoś mu zmierzył prędkość, że wiadomo z jaką jechał? Po prostu wpadł w poślizg, zdarza się NAJLEPSZYM!
~kopaniec 18-02-2011 12:11
Brawo oby wszyscy rajdowcy tych busików się wyeliminowali w ten sposób, bedzie bezpieczniej na naszych pięknych wąskich drogach:)
~mały aurobus 18-02-2011 12:49
No i dlatego moja KRYśKa zawsze mi POwtarza powoli powoli bo BUs się wy.....li. Ale wo wrcka 3x pośle a tarczke podmieni.
~ 18-02-2011 13:03
Napisze tak jak morde darła baba w zime z Chromca co dzieci były odwożone i kierowca w trosce o bezpieczeństwo się spóżnił. To tej chorej babie dla przypomnienia chuda franca z Chromca . z wieśniackiego domu
~Shakalaka. 18-02-2011 13:15
.. i dlatego choćby z własnych obserwacji ( a jeżdżę jako zawodowy ) dziwie się, że jeszcze do tej pory nikt z rządu nie postanowił i nie nakazał zakładać kagańca w postaci tachografów we wszystkich pojazdach użytkowych z przeznaczeniem na działalność komercyjną w tym oczywiście do 3,5 t, czyli wszystkie busy, osobówki z budką, służboloty dla przedstawicieli itp, większość z tych kierowców pod pretekstem zdążenia, wyrobienia się, zarobienia nagminnie łamie normy prawne dot. zarówno dostosowania prędkości do warunków na drodze i ograniczeń prędkości jak i czasu pracy bez odpoczynku, co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Może i skończył by się od razu fenomen i absurd jednocześnie montowania kratek w BMW czy Audi Q7 w celu uniknięcia zapłaty VAT do skarbu Państwa, gdyby ten rejestrując samochód jako ciężarowy musiał zainstalować tacho !!!
~ROOO KOOO 18-02-2011 13:17
Policja powinna sobie posprwadzac w jakim stanie ten pan przewozi!!! dobrze ze bus nie byl pelny jak to przewaznie ze sie stoi cala droge wtedy by bylo wiecej poszkodowanych takie male busiki to niech sobie na tor wyscigowy wezmie
~ 18-02-2011 13:39
ciekawe ciekawe w początku artykułu umieszczono informację, że jechał z nadmierną prędkością, ale kawałek niżej przeczytać można,że jechał PRAWDOPODOBNIE z nadmierną prędkością... a co do tych ludzi z tych wioseczek ... jeśli Wam się nie podoba jazda tych kierowców itd to radzę zmienić firmę i po kłopocie:D pozdro.
~ikspol 18-02-2011 14:51
do ROOO KOOO akurat ten kierowc, który miał dziś wypadek jest jednym z najbardziej porządnych gości, którzy tam pracują :) jeśli nie ma miejsca a kierocwa drugiego busa nie chce wziąć np mieszkańców wojcieszyc bo jedzie do chromca to dzisiejszy pechowiec zawsze wysiadał z mordą do drugiego kierowcy :) ale jednak czasy PKS w gminie i MZK w Wojcieszycach były niezapomniane...szkoda że już nie wrócą, gmina myśli tylko o swoich problemach jak by tu najwięcej przekrętów narobić aby się Pan W.P mógł dorobić ;)
~do shakalaka 18-02-2011 15:34
od nowego roku krate w q7 mozesz se zalozyc dla ozdoby , Vatu nie odliczysz
~legenda XXX 18-02-2011 15:47
nareszcie inny przewoźnik jest do najeżdżania w komentarzach a nie tylko te mzk:)
~ 18-02-2011 17:36
Mało kto się z tym zgodzi bo i mało ludzi o tym wie ale u prywaciarzy pracują wyrzutki z PKS i MZK !!! Jeżdżę zawodowo nie od dziś i znam od podszewki sytuację i w PKS "TOUR" i MZK i wieżcie mi że całe machlojstwo które zostało wylane z tych dwóch bądź co bądź najwiekszych przewoźnik w regionie trafia właśnie do tych kilku prywatnych firm.
~ 18-02-2011 17:51
do postu godz.17.36~~ Osobiście znam kilku kierowców z obydwu prywatnych przewoźników i uwierz mi,że na kilku moich znajomych tylko jeden pracował niegdyś w pks. Poza tym mam pytanie do Jelonka.com : czy to,że tak poniża się kierowców ujawnionego przewoźnika jest dopuszczalne? Poza tym tutaj nagminnie są łamane \warunki komentowania a jednak są one publikowane!
~ 18-02-2011 18:43
dobrze ze to ferie i dzieci nia nie jechaly
~Czytelnik2 18-02-2011 21:26
Może ktoś zweryfikuje kieroeców busów z Janowic to są dopiero d...le ...
~Mauro007 18-02-2011 22:02
Kierowce niech odpowie solidnie za swoje czynny, bo ci wszyscy kierowcy w Krychach i pozostali przewoznicy mysla ze jadac wioska sa na autostradzie a zasada prawej strony ich nie obowiazuje. Szlak mnie trafia jak widze pedzaca z naprzeciwka Kryche ktora trzyma srodka jezdni, moze ten incydent przemowi niektorym do rozumu.Żal biednych pasazerow ze musza cierpiec za glupote tych kierowcow.pozdro
~jg 18-02-2011 22:46
Historia uczy, że na cudzych wypadkach nikt się nie nauczył. Biedni pasażerowie........
~123 18-02-2011 22:46
A to może wina tych którzy odpowiadają za stan dróg . Bo droga była ślizka nie posypana i dlatego doszło do takiego zdarzenia...
~szyper 19-02-2011 7:51
nikt nie psze ze opony mial lyse a to nie wina kierowcy
~XXX 19-02-2011 12:16
do Czytelnik 2.Moze Ty jestes d...lem....I Ciebie trzeba zweryfikowac i zamknac w zakładzie.:)
~XXX 19-02-2011 15:54
do Czytelnik 2.Moze Ty jestes d...lem....I Ciebie trzeba zweryfikowac i zamknac w zakładzie.:)
~XXX 19-02-2011 16:08
do Czytelnik 2.Moze Ty jestes d...lem....I Ciebie trzeba zweryfikowac i zamknac w zakładzie.:)
~ 19-02-2011 17:26
zamknac w zakladzie i dupsko przetrzepac takiem f...rom ......odwazny bo anonim...p...ny mami cycek...
~............ 19-02-2011 19:00
do 18-02-2011 15:34 | ~do shakalaka - No i bardzo dobrze, bo bywały już i takie absurdy jak "ciężarowe" seiczento i ciężarowe "cinquecento". ;-)
~ 19-02-2011 22:19
na wiadukcie tez slizko ;p
~RYNIU 19-02-2011 23:14
Kierowcy w firmie RO-KO pracują PO 14 GODZIN DZIENNIE, A TAM TARCZEK NIE MAJA ,BO WSZYSTKO NA LEWO, SPRAWDZIĆ STAN TECHNICZNY BUSÓW- TO TRAGEDIA,KIEROWCY PRZEMĘCZENI. ŚPIĄ PO AUTOBUSACH,BO KOŃCZĄ O 23,30 A ZACZYNAJĄ O 4,30. TAKŻE I TAK JEST SZCZĘŚCIE ZE NIE MA MA SKUTKU ŚMIERTELNEGO.A SZEF FIRMY WRAZ Z KIEROWNIKIEM SIĘ BAWIĄ KOSZTEM KIEROWCÓW, TRAGEDIA
~autobusik 20-02-2011 1:04
Jak do tej pory wszystkie wypadki z udziałem poszkodowanych osób zdarzały się w PKS i Mzk z jednym wyjątkiem prywatnego przewoź nika - chociaż ta nazwa prywatny przewoźnik dotyczy się również PKS tour Jelenia Góra - a mianowicie Firmy z Janowic Wielkich , która w czasie przewozu pracowników Dreaxmaera z JG do KG zabiła dwie osoby . Żaden z tak zwanych przez Was drodzy internauci prywatnych przewoźników nie ma nic wspólnego z wypadkami w , których jakiekolwiek szkody fizyczne ponieśli pasażerowie. Największe zagrożenie stwarza (o której cichutko , bo brat burmistrz z pewnej gondolowej miejscowości .) pewna firma cichcem zdobywająca rynek jeleniogórski . Tam się jeździ na stojąco w przpełnionych busikach , jak się uda to zgodnie z rozkładem jazdy , ale rzadko się udaje . Kierowcy to dobrzy ludzie , zawsze się zatrzymają ,kiedy się Ich poprosi . Nie to co w RO-Ko. Na wyścigi jadą , ale tylko do Chromca , bo dalej Ro-Ko nie jedzie . Tam PKS nie wytrzymał konkurencji . Nie nadąrzali .
~busik 20-02-2011 1:14
Wykończyć wszystkich busiarzy . Pks wreszcie będzie mógł wprowadzić swoje stawki . Do Karpacza 15 zeta , do Wrocka 30 ,do Szklarskiej 15zł. Wszyscy pseudo szoferzy od prywaciarzy będą nas wozić w dalszym ciągu tyle ,że w PKS i MZK .
~do Ryniu 24-02-2011 8:41
Nie pisz takich głupot pustaku, wiejski ćwoku.
~doWieśniaków 24-02-2011 11:05
ciekawe dlaczego nie pisaliście takich głupich komentarzy jak niedawno w strzegomiu położył się na bok autobus PKSu............na prostej drodze........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group