Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9053
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Burzliwa sesja nad Jedlicą

Wtorek, 30 grudnia 2008, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: Ania
W Kowarach odbyła się wczoraj ostatnia w tym roku sesja rady miasta. Aż trzy razy bezskutecznie wybierano zastępcę przewodniczącego rajców. Nowym skarbnikiem została Grażyna Nawalaniec. Wcześniej pracowała w firmie, która zbankrutowała.

Radni podczas sesji podsumowali cały 2008 rok, poruszano więc wiele nurtujących i ważkich dla włodarzy miasta kwestii. Dotyczyły one m. in. zagospodarowania przestrzennego, Karkonoskiego Systemu Wód i Kanalizacji, budżetu miasta i inwestycji. Ustanowiono także nowe zadania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w związku z przepisami, jakie dotyczą dłużników alimentacyjnych.

Zostały one zaostrzone i zezwalają na zapisanie zalegających z opłatami w Krajowym Rejestrze Długów czy odebranie im prawa jazdy. Poza tym osoba, która płaci tylko część alimentów również będzie traktowana jako dłużnik, w jej interesie jest więc wpłacanie całej kwoty zasądzonej przez sąd.

Podczas sesji wybierano zastępcę przewodniczącego rady miasta, co jest związane z wcześniejszym złożeniem mandatu przez Romana Tryhubczaka, który do nie dawna pełnił tę funkcję. Radny przeszedł do powstałej w Kowarach spółki narciarskiej, w której jest przedstawicielem miasta. Radni głosowali aż trzy razy, ale mimo to nie udało się wyłonić zastępcy i jego wybór przełożono na następną sesję.

Wybory skarbnika nie trwały długo. Funkcję powierzono Grażynie Nawalaniec, zastępującej przechodzącego na emeryturę Mieczysława Ławra. Ale przy okazji nowej skarbik wypomniano funkcję w zarządzie kamiennogórskiej spółki Kamodex, która ogłosiła upadłość.

– Firmę faktycznie przejął syndyk, ale był to wynik warunków zewnętrznych, głównie związanych ze stratą nabywców na nasze towary w Ameryce, a nie złego zarządzania spółką. Warto jednak wiedzieć, że są inwestorzy zainteresowani Kamodexem, w związku z czym ma on szansę przetrwać – tłumaczyła Grażyna Nawalaniec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
247
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group