Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9467
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ Dolny Śląsk: Burze z gradem przejdą przez Dolny Śląsk

Poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:50
Aktualizacja: 14:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ Dolny Śląsk: Burze z gradem przejdą przez Dolny Śląsk
Fot. Angela
Dzisiaj na Dolnym Śląsku między godziną 16.00 a 24.00 mogą wystąpić burze z gradem oraz bardzo silny wiatr, dlatego w tych godzinach mieszkańcy nie powinni wychodzić z domu czy planować wycieczek – ostrzegają jeleniogórscy strażacy, których o zagrożeniach poinformował instytut meteorologii i gospodarki wodnej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił drugi stopień zagrożenia i ostrzega, że na Dolnym Śląsku znów mogą wystąpić burze z przelotnymi opadami deszczu od 5 do 10mm, lokalnie 30-40mm. Spadnie też grad. Wiatr w porywach może osiągać prędkość od 50 do 70 km/h. Burze połączone z gradem i wiatrem mogą spowodować wiele zniszczeń. Strażacy radzą, jak do nich nie dopuścić.

- Przede wszystkim mieszkańcy w godzinach zagrożenia nie powinni wychodzić z domu. Ci, którzy muszą wyjść na zewnątrz nie powinni szukać schronienia pod drzewami. W budynkach należy pozamykać okna i schować wszelkie elementy z balkonu, które mogą zostać uniesione przez wiatr w powietrze. Mogą one spowodować zniszczenia obiektu i stwarzać zagrożenie dla przechodniów. Warto też zabezpieczyć swoje pojazdy i jeśli to możliwe schować je w garażach. Grad może bowiem spowodować ich uszkodzenie – mówi kap. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Synoptycy ostrzegają, że silne burze z gradem mogą spowodować również utrudnienia w komunikacji, uszkodzenia budynków, zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów i zagrożenie pożarowe.

Wczorajsza ulewa i silny wiatr, jakie przeszły przez Jelenią Górę w nocy, spowodowały złamania konarów drzew i zniszczenia kilku znaków drogowych, m.in. przy ulicy Grunwaldzkiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group