Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6176
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Burza w szklance wody

Wtorek, 16 grudnia 2008, 17:28
Aktualizacja: 17:29
Autor: Mar
Jeleniogórscy radni nie zaakceptowali dzisiaj propozycji prezydenta i prezesa spółki Wodnik, aby do 30 czerwca przedłużyć obowiązywanie dotychczasowej taryfy opłat za dostawę wody. Dla mieszkańców na szczęście nic to nie zmienia, ale jest to kolejna odsłona utarczek opozycyjnych radnych i ludzi prezydenta.

Nie zmienia, ponieważ taryfa która nie uległa zmianie, z mocy prawa obowiązuje dopóki rada miasta nie przyjmie nowych stawek. Jednocześnie nie przyjęto do porządku obrad projektu złożonego przez radnych PiS, o przedłużeniu obowiązywania 1 złotowej ulgi do 30 czerwca.
- To jest działanie na szkodę mieszkańców – grzmiał na sali obrad radny Krzysztof Mróz.
- Jestem przekonany, że taka sama ulga wejdzie w życie za miesiąc, ale projekt uchwały złoży pan Prezydent – powiedział nam Miłosz Sajnog ze Wspólnego Miasta – chodzi o to, żeby korzystne dla mieszkańców uchwały składał prezydent a nie opozycyjny PiS.

Wojciech Jastrzębski, prezes Wodnika zapewniał, że póki co, ceny zostaną na niezmienionym poziomie, a firma podejmie decyzję co do taryfy za kilka miesięcy, uważnie obserwując sytuację gospodarczą.

Woda w Jeleniej Górze kosztuje mieszkańca 3 złote 30 groszy za metr sześcienny, natomiast za odbiór ścieków płacą 3 złote 40 groszy. Dopłata z budżetu miasta wynosi po 50 groszy do każdego metra wody i ścieków.
- Tegoroczna uchwała o dopłatach obowiązuje do 21 stycznia przyszłego roku – wyjaśnia zastępca prezydenta, Jerzy Łużniak – Nie mia więc takiego pośpiechu, ani powodu do dramatycznych wystąpień, jakie zafundował dzisiaj radny PiS. Odpowiednią uchwałę na początku roku prezydent przedstawi wysokiej radzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group