Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6983
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bunt radnych. Polityczne trzęsienie w ratuszu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 17 września 2010, 10:28
Aktualizacja: Sobota, 18 września 2010, 14:11
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Niespełna na dwa miesiące przed końcem kadencji w radzie miejskiej powstała wielka koalicja klubu Platformy Obywatelskiej i Jeleniej Góry XXI. To odpowiedź na wczorajszą deklarację prezydenta Marka Obrębalskiego, który zdecydował się na start w wyborach z poparciem Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI. Rajcy uważają to posunięcie za zdradę Jeleniej Góry. Prezydent ma teraz przeciwko sobie całą radę miejską.

Dziś na krótkiej konferencji prasowej ramię w ramię zasiedli radni PO oraz JG XXI, a także radna Zofia Czernow (Nasz Dom). Zabrakło radnej Bożeny Wachowicz-Makieły (JGXXI) oraz Moniki Filip (niezależnej). Towarzyszył im zastępca prezydenta Jerzy Lenard. – Ponieważ lider naszego stowarzyszenia nie będzie startował w wyborach na najwyższy urząd w mieście, zdecydowaliśmy się na poparcie Marcina Zawiły, kandydata Platformy Obywatelskiej – oświadczyła na wstępie radna Anna Ragiel, zastępczyni przewodniczącego rady. Jej zdaniem kandydatura Zawiły gwarantuje, że Jelenia Góra będzie miała "dobrego gospodarza".

Zastępczyni przewodniczącego dała tym samym do zrozumienia, że zawiązała się koalicja PO i JG XXI. Potwierdził to później Hubert Papaj, przewodniczący rady miejskiej. Radna Ragiel dodała, że decyzja ta ma swoją przyczynę we wczorajszej deklaracji prezydenta Marka Obrębalskiego, który zapowiedział start w wyborach samorządowych przy poparciu Dolnego Śląska XXI. Dla radnych JG XXI ta decyzja to zdrada sprawy jeleniogórskiej. Wczoraj Marek Obrębalski oświadczył także, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. W sposób naturalny stracił więc wsparcie wśród radnych tego klubu.

Zastępca prezydenta Jerzy Lenard, który pozostaje funkcyjnym członkiem PO, zadeklarował dziś w ratuszu wolę kontynuowania pracy i „rzetelnego wykonywania swoich obowiązków”, o ile zgodę na to wyrazi jego przełożony Marek Obrębalski. – Jeśli takiej woli nie będzie, złożę dymisję – powiedział Jerzy Lenard. Uczestnicy konferencji nie chcieli odpowiadać na żadne pytania. – Zwołamy jeszcze jedną konferencję przed 28 września, na kiedy zapowiedziano posiedzenie rady miasta – oświadczył Hubert Papaj.

Komentować sprawy nie chciał prezydent Marek Obrębalski. Bardziej wylewny był Miłosz Sajnog, uważany za lidera JG XXI. Do dziś. – Radni mają prawo wyboru. Spodziewałem się takiego posunięcia od czerwca, bo klub nie zgłosił wyborczego akcesu do Stowarzyszenia DŚ XXI. Teraz radni przeszli do PO, bo spodziewają się dobrych miejsc na listach wyborczych. Mam nadzieję, że ich nie dostaną – powiedział Miłosz Sajnog.

Zachowanie Huberta Papaja Sajnog nazwał niezrozumiałym. Dodał także, że decyzja radnych może źle wpłynąć na sprawy miasta. – Mamy kilka ważnych i niepolitycznych uchwał do przegłosowania. Ciekawy jestem, jak zachowają się radni PO – podkreślił zastępca prezydenta. De facto Marek Obrębalski ma teraz przeciwko sobie całą radę miejską.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80) Dodaj komentarz

~olo 17-09-2010 10:41
Zawiła już był i jedyne co zrobił to pomalował na kolorowo kamienice w rynku
~bolo45 17-09-2010 10:43
Jelenia potrzebuje uczciwego prezydenta, a nie aparatczyka prezydenta Wrocławia. Brawo radni.
~rydwan 17-09-2010 10:43
Parodia, parodia! Zgoda buduje! Nie ma co! Panowie i Panie, nie pozabijajcie się tam nawzajem. Proponuję, żeby teraz mieszkańcy zawiązali wielką koalicję, że dopóki, ktoś nie pójdzie po rozum do głowy, to nie idziemy na wybory! Nie głosujmy na ludzi, którzy chcą toczyć polityczne boje... o stołki :(
~ 17-09-2010 10:44
Żadne zaskoczenie - Papaj od dawna romansował z Ragielową, ba nawet zaprosił ja na swoje wesele, więc czego tu się dziwić.
~KaźmierzJ 17-09-2010 10:52
Nareszcie sprawy przybrały właściwe nastawienie. Skończyły się maskarady, które PO nie wiedzieć czemu od wielu miesięcy tolerowała, mimo że wszyscy wiedzieli, że Obrębała to zdrajca. Zawiła rzeczywiście jest najlepszym kandydatem z możliwych. Nareszcie jakiś kulturalny, inteligentny kandydat, z ogromnym doświadczeniem politycznym. A nie jakiś półinteligent, przesadnie akcentujący ę i ą, pełen kompleksów, zawiści i pławienia się w przyjemnościach sprawowania władzy. Takich "władców" trzeba rozpoznawać w zarodku i likwidować, a nie męczyć się z nimi przez cztery lata, jak z Obrębalskim, który opóźniał, przeszkadzał, psuł, pluł i mieszał, a na końcu zdradził.
~wyborcy 17-09-2010 10:54
Nieważne w jakiej partii będzie Pani Anna Ragiel, byleby startowała w wyborach na radną, bo najwięcej robi dla mieszkańców.
~Mieszakniec 17-09-2010 10:58
Dobry ruch pani Aniu. Spóźniony jednak o wiele miesięcy. Nie przejmujcie się teraz atakiem, jaki na Was pójdzie!
~!!! 17-09-2010 10:58
Zgadzam się, Pani Ania Ragiel to przede wszystkim dobry człowiek, który bezinteresownie pomaga. Głosujmy na nią!
~andrew 17-09-2010 10:59
Do tej pory myślałem, że najlepszym kabaretem w Polsce jest Kabaret Mo...lnego Niepokoju, a tutaj proszę, nowe talenty się objawiły. W takim razie zamiast na głosowanie idę do cyrku - chyba na to samo wyjdzie
~Ja tu widzę 17-09-2010 11:03
Moim zdaniem to obrębalski, przez swoją nieumiejętność podejmowania decyzji i nieumiejętność współpracy z ludźmi do tego doprowadził. Jego odkładanie każdej desyzji w nieskończoność jest powszechnie znane
~zVOrnik 17-09-2010 11:04
Co to ma być w ogóle... to jest jakiś cyrk na kółkach, a nie rada miejska. Za każdym razem przedstawia się DŚXXI jako stowarzyszenie o charakterze niepolitycznym, ciekawe jaką inną, niepolityczną działalność prowadzą ci radni. Przez całą kadencję Marek Obrębalski był wiernym aparatczykiem PO, gierki polityczne, własny wizerunek interesowały go bardziej niż jakiekolwiek inwestycje, które dopiero jakimś cudem pojawiły się pod koniec jego rządów. Do jego najbardziej zagorzałych krytryków, który właśnie te cechy mu wypominał, należał... Miłosz Sajnog - proszę poszukać w Googlach bloga "Obrębane Miasto". Dzisiaj Obrębalski już nie jest taki zły, odkąd Sajnog dostał intratną fuchę w zarządzie miasta. Radni - jak widać łapią koniunkturę jak tylko się da. Jak pod wodzą Sajnoga zamarzyli o DŚXXI, to przeszli, choć im nic to nie dało, ani także miastu. Dzisiaj jako ludzie związani z różnymi obszarami działalności miasta dostrzegli szansę na darmowe stanowiska w nowym, powyborczym rozdaniu. Dla
~koja 17-09-2010 11:05
bravo radni nareszcie ktos bufonowi obrebalskiemu pokazal źe nie wolno zdradzać i oszukiwac Jelenie Gory A 21 wie ze nie mają szans w wyborach a Marek tylko o tym nie wie Nie mozna handlowac jelenią panie marku
~kiełbasa ... 17-09-2010 11:05
a więc proszę państwa oto miś... zaczynamy bajki i bajeczki, kiełbasa wyborcza kto rozliczy obecnego prezydenta co zrobił dla miasta. proponuję publicznie panie prezydencie pochwalić się co pan uczynił i po tym podjąć jedyną słuszną decyzję.
~mieszkaniecJ 17-09-2010 11:06
Mega hipokryzja w wykonaniu Papaja. Jeszcze wczoraj ostro krytykował radnych z obozu Ragiel, że głosowali przeciw dofinansowaniu obwodnicy i nazywał ich zdrajcami i wasalami a dziś już z nimi romansuje. Brak słów. Metody iście z Samoobrony, no ale to nic dziwnego. Szkoda, że niektórzy piszący na forum nie pamiętają co wczoraj było napisane na jelonce w artykule o wasalstwie.
~demagog 17-09-2010 11:11
Ludzie, nie dajmy się już nabrać! Ile razy będą farbować sierść! Na tych ludzi już nie zagłosuję! Obstawiam, że za pół roku wszyscy będą w Samoobronie, niech tylko Andrew Leppiej znowu wypłynie (Hubert, a Ciebie z otwartymi ramionami na pewno powita)
~ 17-09-2010 11:18
De facto M.Obrębalski wraz ze swoimi vickami /Sajnogiem, Lenardem/ są tylko administratorami w magistracie. Zatem obecna rada - pod kierownictwem Papaja - przez najbliższe 2 miesiące ma ogromną władzę. Czyżby obecni radni zamierzali czymś zabłysnąć? Moim zdaniem jesteście mizerni. Na reelekcję bym nie liczył. DOLNOŚLĄZAK.
~kasia37 17-09-2010 11:19
o co tutaj chodzi. Przecierz to jakies oszustwo
~krytyk 17-09-2010 11:21
Nie można dłużej tolerowac zachowan Pana Obrebalskiego, który medialnie jawi sie nam jako otwarty i ciepły polityk a w rzeczywistości jest zimnym i niezdolnym do jakiejkolwiek współpracy "politykiem" . Zachowanie wielu radnych też budzi zastrzeżenia , choc osobiscie lubię Panią Anię R. to zastanawia jej zdolnośc zmiany barw partyjnych ( w pierwszej kadencji radna SLD , póżniej JGXXI ,teraz PO a w nastepnej ? Najwyzszy czas na normalnośc . Marcin Zawiła gwarantuje normalnośc ,której tak Jeleniej Górze potrzeba . Trzymam kciuki !
~a to SZELMA 17-09-2010 11:29
Coś cicho dziś w mediach o podstępnej napaści Sowietów na Polskę 71 lat temu. Mówmy o tym głośno jak o 1 września 39. @17.IX.1939- PAMIĘTAMY!@
~ 17-09-2010 11:39
A tak naprawdę to pani Jadzia-konsumentka, w przeddzień wrzucenia kartek do urny, powinna wskazać kto - jej zdaniem - powinien być jej nowym chlebodawcą. Taką rolę przypisała sobie w wyborach samorządowych z 2006 r. I prawie się nie pomyliła. Pani Jadziu w bieżącym roku liczę także na panią. Mam nadzieję, że nie zawiedzie pani jeleniogórzan i złotouście, jasno i przejżyście określi pani gdzie jest miejsce obecnego prezydenta. Pozdrawiam. DOLNOŚLĄZAK.
~Sami zdrajcy 17-09-2010 11:40
Zdrajcy dogadali się ze zdrajcami, spoko! Papaj (zdrajca Samoobrony) dogadał się z Zawiłą (Zdrajcą Stronnictwa Demokratycznego, a później Unii Wolności) i z Ragielową (zdrajczynią SLD, a później Wspólnego Miasta). Natomiast Obrębalski (zdrajca Platformy Obywatelskiej) dogadał się z Sajnogiem (zdrajcą Wspólnego Miasta). Wyborcy! Uważajcie więc, bo głosując w listopadzie na kogoś z tych ludzi, po wyborach obudzicie się z ręką w nocniku i okaże się, że zagłosowaliście na jakiś łapciuchów, dla których ważniejsze są stołki, do których już przyrośli i partykularne interesy, niż dobro naszej Jeleniej Góry.
~ 17-09-2010 11:41
No i wychodzi na to, że kariery polityczne panów, Obrębalskiego i Sajnoga mają się ku końcowi. Obu łączy jedno - zdrada środowisk, które wyniosły ich na wysokie urzędy w mieście. Przede wszystkim jednak zdrada wyborców czego jeleniogórzanie z pewnością nie wybaczą. Jest to również widomy znak na to jak liche jest otoczenie R.Dutkiewicza. Nie, panie Dutkiewicz, nie wygra pan tych wyborów i przegra pan Wrocław ze Sławomirem Piechotą.
ebee 17-09-2010 11:43
Lenard, Sajnog, Papaj, było żle, a będzie jeszcze gorzej. Co dobrego oprócz nierealnych wizji przedstawił Pan Lenard ? Czym oprócz ideologii i wyborczego belkotu zasłynął Pan Sajnog ? A Pan Papaj też niczego nie dokonał.Wszystkich tych ludzi bez wątpienia łączy jedna cecha. Dbałość o własne interesy i obojętność na sprawy miasta. Dokąd zmierza Jelenia Góra ? Kiedy odbije się od dna ? Czy kiedyś doczekamy się nowych, kompetentnych twarzy nie związanych ze starym jeszcze po peerelowskim układem ?. Ja już powoli tracę nadzieję.Pozdrawiam, EBEE
~Ja wyborca 17-09-2010 11:47
Pani Ragiel sprzedawczyni.W SLD bylo zle. W WM zle u Sajnoba zle teraz PO funduje jej miejsce na liscie i PO jest cacy.To jest zdrajczyni. Nie widzi nic tylko siebie i koryto.Koryto jej rozum odebralo.A PO chwyta wszystko bule przejadz w miescie wladze. Nie liczy sie spoleczxenstwo tylko stolki i szmal wladza.Radni najpierw Prystroma potem Sajnoga a teraz Papaja.Jak im mozna zaufac w tych wyborach ze znow nie wywina nomer.Rozrabiaka z diablem pojdzie byle byc przy korycie.Jest bez honoru i zasad.To jest ten sam typ czlowieka co ta przekupka z targowiska Wojcik, Nawet Prystrom na niej sie poznal i ja wyrzucil z WM.Obrebalski nikomu sie nie sprzedal. To Luzniak pojechal za kariera pierwszy do Wroclawia.Dlaczego nie zostal w Jeleniej i pracowal dla niej???? Olal swoich wyborcow i co jest dobry????NIE dla kacykow partyjnych i ich sluzalnosc wobec Tuska.To PO wcy sa zadni wladzy dlatego sla czlowieka bez charyzmy na Prezydenta aby mogil nim sterowac.Zawila juz byl i co zrobil dla Jeleniej
~kpina 17-09-2010 11:55
Jasne jest to iż Stowarzyszenie Jelenia Góra XXI nie miało żadnych szans na wygraną w wyborach czy nawet na jednego radnego więc zrobiono woltę na czele z Radną Anną. Szukałą sobie miejsca na listach a tutaj nikt nie chce, zatem pozostali radni z tego klubu jako marionetki poszły za głosem Przewodniczącej. Co wybory to inna lista. Mieszkańcy obudźcie się!
~swój chłop 17-09-2010 11:58
I bardzo dobrze się stało.Już od dawna Obrębalski nie rozumiał że wygrał wybory dzięki poparciu P.O i dzięki zaangażowaniu osobistym,finansowym wielu osób.Dzisiaj pod koniec kadencji pokazuje ze juz nie jest politykiem.Fe Panie Marku,jest Pan wykształconym,kulturalnym człowiekiem a tak Pan łże i w sposób jawny pokazuje swoją obłudę i cynizm.Oby nie miał Pan szans już nigdy wygrać jakichkolwiek wyborów.
~hibiskus 17-09-2010 12:01
smiech mnie ogarnia jak sobie przypomne jak kilka lat temu sajnog z obrebalskim skakli sobie do gardła, tera tandemem zasuwaja po koryto na kolejne cztery lata!!! heheheh
~addab 17-09-2010 12:03
po co te dąsy i gderanie ,tak wygladała polityka za stalina,gomułki,gierka itd.i teraz za tuska .....i już ,bo ludzie lubią być przy korycie :)
~jelonkowicz 17-09-2010 12:03
Po zagraniu Pana Obrebalskiego ruch ze strony Rajcow jak najbardziej prawidlowy. Pan Zawila na pewno bedzie dobrym GOSPODARZEM NASZEGO MIASTA i Jelenia Góra zacznie ZYC!
~w końcu 17-09-2010 12:06
Koniec z promowaniem na nasz koszt przez MO własnej osoby, rautami, sponsorowaniem za pieniądze miasta, zagranicznymi wojażami, kierowcą,..., Kopa w dupę!
~były jg 17-09-2010 12:07
Widać, że członkowstwo w PO jest takim samym wstydem jak członkowstwo w PZPR-SLD!
~ 17-09-2010 12:07
Pan R.Dutkiewicz wydał dyspozycję z Wrocławia cyt.:"Głosuj na moich kandydatów" - takim kandydatem jest M.Obrębalski jak rozumiem. A kim jest pan Dutkiewicz? Czy mieszka na Zabobrzu może w Cieplicach czy w Sobieszowie? Nie, nie mieszka w Jeleniej Górze niech więc wskazuje kandydatów we Wrocławiu bo tam ponoć mieszka.
~do "Ja wybor 17-09-2010 12:15
Oj czytając powyższe komentarze czuć już zbliżające się wybory. Niemniej jednak drogi "Ja wyborco" bardzo się mylisz co do Pani Ani Ragiel. Jest dobrym człowiekiem, pomaga mieszkańcom JG, w to co napisałeś i tak nikt nie uwierzy, bo wszyscy znają jej dobre oblicze.
~Zatroskany 17-09-2010 12:17
Szemrane lewicowo uniowolnosciowo samoobronowo towarzystwo szykuje sie do przejecia wladzy w miescie na czele z bez charyzmowym ukladowcem Zawila.Tylko szmal i stolki snia juz sie po nocach a spolwczenstwo ma sie gdzies!!!!.Co to za ludzie co wybory zmieniaja sie jak kameleony Ragiel i reszta.Sluzyli Sajnogowi a za plecami go sprzedawali POwcom.Obrebalski nie daj sie powiedz prawde o zacnych zamiarach POwcow.Kusiaka kto sprzedal nie kto inny jak pani Ragiel i tez sprzeda Papaja.Obrebalski nie dal sie sprzedac wiec musial odejsc z PO .Panie Marku walcz pan bo sprzedamy miasto kacykom z PO i nas wykoncza.
~! 17-09-2010 12:20
Pani Aniu - ma Pani Nasze głosy- Wyborcy!
~Zatroskany 17-09-2010 12:25
Szemrane lewicowo uniowolnosciowo samoobronowo towarzystwo szykuje sie do przejecia wladzy w miescie na czele z bez charyzmowym ukladowcem Zawila.Tylko szmal i stolki snia juz sie po nocach a spolwczenstwo ma sie gdzies!!!!.Co to za ludzie co wybory zmieniaja sie jak kameleony Ragiel i reszta.Sluzyli Sajnogowi a za plecami go sprzedawali POwcom.Obrebalski nie daj sie powiedz prawde o zacnych zamiarach POwcow.Kusiaka kto sprzedal nie kto inny jak pani Ragiel i tez sprzeda Papaja.Obrebalski nie dal sie sprzedac wiec musial odejsc z PO .Panie Marku walcz pan bo sprzedamy miasto kacykom z PO i nas wykoncza.
~Zatroskani 17-09-2010 12:34
Panu Zatroskanemu widać powinęła się noga w polityce. Jako wyborca Jeleniej Góry powiem tylko, że nie interesuje mnie w jakiej partii Pani Ragiel będzie, wiem że ona dużo robi dla mieszkańców zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących, ma dobre serce i to jest najważniejsze.
~emeryt48 17-09-2010 12:50
To jakaś paranoja jeleniogórska - to miasto nigdy nie będzie się rozwijało normalnie od WYBORÓW do WYBORÓW - od UKŁADU do UKŁADU - od STOŁKA do STOŁKA - szlag mnie trafia jak czytam to wszystko.
~Gość 17-09-2010 13:37
Popieram - nie branie udziału tej farsie zwanej WYBORAMI - Kłótnie kiedy do posadzenia pup daleko, to jest lżenie wszystkim Mieszkańcom JELENIEJ GÓRY .
~Trio 17-09-2010 13:39
Teraz mamy trio: Sajnog - Prystrom - Obrębalski
~fred 17-09-2010 13:51
Żenujące, PO chce pokazać, że niewarto głosować na Obrębalskiego, bo Rada sprzeciwiać się będzie każdej jego decyzji. Jest jednak pewne ale. Wyborca po prostu może dojść do przekonania, że niewarto głosować na radnych z list PO... A może wygra jakiś 3 kandydat - np. Urbański?
~lidzia 17-09-2010 14:16
Zawiła??? To chyba żart! A czym się wykazał będąc prezydentem JG?? To człowiek od splendorów a nie do pracy.
~cytat 17-09-2010 14:18
"Zachowanie Huberta Papaja Sajnog nazwał niezrozumiałym" /cyt./ Dopiero teraz? A do dziś rozumiał, co gra Hubert Papaj? Chyba tylko on jeden rozumiał...
~ZAWIŁA? 17-09-2010 15:04
Trochę historii: Zawiła posłusznie - w myśl wytycznych ówczesnej Unii Wolności podniósł łapkę za likwidacją 'starych' województw... podczas gdy jego niepokorni (czytaj: niezależnie myślący, mimo dyscypliny partyjnej) koledzy - np. z Bielska - Białej głosowali przeciw... Na tym kończą się "zasługi" p. Zawiły dla Jeleniej Góry. To oczywiście bardzo medialny i sympatyczny gość, ale dla stołka jest gotów na każdą degradację Jeleniej Góry. Obrębalski oczywiście źle wypada w mediach, ale wykorzystuje 100% szans, jakie dają fundusze unijne i rozkręca inwestycje w mieście. DLATEGO BĘDĘ GŁOSOWAŁ NA OBRĘBALA. Miejski układzik PO - precz. Być może w skali kraju PO jest OK, ale na szczeblu miejskim to porażka. Małostkowość tego układziku najlepiej widać na przykładzie Sajnoga - decyzja Obrębalskiego zmiany wiceprezydenta była racjonalna, Sajnog jest 300% lepszy od PO-spadochroniarza Szereniuka, ale nasze miejskie (raczej głęboko gminne, hehehe) PO do dziś nienawidzi Obrębalskiego za tę niesub
~agat 17-09-2010 15:07
wybierzmy nowych ludzi bo szkoda głosu na tych którzy już byli i nic nie zrobili obr.. zaw...kus... przecież wszyscy doskonale o tym wiemy więc nie dajmy sobie wciskać ciemnoty dajmy szansę tym którzy chcą coś zrobić a nie ustawić się , swoją rodzinkę i kumpli
~... 17-09-2010 15:08
... ordynację
~Obywatel 17-09-2010 15:46
I właśnie widać jakim karierowiczem jest M. Obrębalski, który na plecach PO chciał dojść do władzy będąc jednocześnie od niej odizolowany swoimi niezależnymi działaniami, jak miało to miejsce z mianowaniem M. Sajnoga na wice prezydenta miasta i jednoznacznym otwarciem sobie furtki do kandydowania z poparciem JG XXI. M. Obrębalski chce za wszelką cenę się utrzymać ale niestety jego los jest już przesądzony.
~zdzichu 17-09-2010 15:49
dajmy szansę komuś nowemu.może wkoncu coś się zmieni!!!
NICpoŃ 17-09-2010 16:01
Czego się nie robi żeby utrzymać się u korytka... :) Ktoś ostatni na forum opisał, że obecna rada to cyt "żenua". Gość ma rację. Nie potrafią się nawet porażki jaką jest odejście tzw. lidera przyjąć z godnością i być ponad tym bagnem.
~jeleniogórza 17-09-2010 16:10
W tej radzie zasiaduje banda nierobów zyjących na nasz koszt i za nasze podatki!!!!!!!!!!!!!!!! To my bedziemy wybierać w wyborach!!!!!!! Nie róbcie ludziom wody z mózgow!!!!!!!!!!! Was radnych należy rozliczyć i wywalić na zbity ryj. Dość udawania ze cos robicie a nie robicie nic!!!!!!!!!!!! Mam dosc wyborów i tej okichanej polityki!!!!!!!!!!! Obrębalski zrobił przez 4 lata więcej niż wy wszyscy. Efekty jego pracy bedzie widać za pare lat ale kolejny politykier przypisze sobie ordery!!!!!!!!!! Mozecie robic wodę z mózgów ludziom nierozumiejącym niczego. Ale nie tym co widzą jak jest i co jest. Mam nadzieje że wkońcu skończą się w tym miescie polityczne układziki radnych siedzących od 10 lat za nasze pieniądze i trzymających się troskliwie stołków. Jak patrzę na Was radnych to na wymioty mnie bierze
~Mieszkaniec 17-09-2010 16:24
większość komentarzy z * dialogu są pisane przez jedna osobę,znajomy styl , chwalenie pod niebiosa osiagnięcia Obrębalskiego. założe się że to sam obrebalski wystawia sobie te laurki. dno, żenua
~gostek55 17-09-2010 16:49
a kto o Ragiel pisze i wychwala ?a kto wychwala Zawiłe?ludzie opanujcie się do wyborów daleko, no chyba ze trzeba sie nachapać- a kameleony na start,na kolana i po trupach do władzuni!!!
~miejscowy 17-09-2010 17:09
Jak jest naprawdę to tylko wystarczy otworzyć okno lub przejść się przez to kiedyś piękne i tętniące życiem miasto. To widać słychać i czuć. Smród, bród i ubóstwo, oraz dobre samopoczucie tych co to zasiadają i piastują intratne funkcje w magistrackim matrixie.
~ 17-09-2010 17:30
Pani radna Anna Ragiel zrobiła dużo dla miasta, ale na tle innych radnych. Ci co ją znają bliżej wiedzą, że ma manie robienia rzeczy na pokaz pracą cudzych rąk. To że jest operatywna ok, ale że przy tym dwulicowa to już inna bajka.
~scoti 17-09-2010 17:37
Sajnog sam jest sprzedawczykiem. Przecież rok temu sprzedał się za stołek. Poza tym to cwaniak i gbur.
~Zawiedziony 17-09-2010 18:04
Wszyscy opluwacie Sajnoga a co zrobil Luzniak czyz dla kariery nie poszedl do Wroclawia.Byl radnym zostal wiernym kompanem Obrebalskiego a kiedy nadazyla sie okazja czmychnal do wroclawia.Dlaczego on jest cacy a Sajnog be??? Bo widze ze w tej Jeleniej wszyscy sa porabani. Kusiak zly Obrebalski zly Sajnog zly ale desantoeiec posel jest dobry???Pytam co zrobil on dla jeleniej jak na razie to zalatwil zonie posade w muzeum. To poczatek obsadzania stanowisk przez POi nachlapania sie.Zawile wybralismy poslem dlaczego nie spelnia naszych oczekiwan jako posel a pcha sie do miasta bo trzeba zawladnac miastem i sflustrowane kacyki musza sie nachapac .Tylko Obrebalski jest czlowiekiem zpoza ukladu i jemu mozna wierzyc ze nie sprzeda sie.Wybieram Obrebalskiego !!!!!!!A Ragiel to marionetka nawet z diablem w pakt wejdzie aby byc przy korycie !!!!
~w 13 17-09-2010 18:11
ciekawe jak zdradzil prezydent radnych z grupy XXI, czy rownie ciekawie jak oni roberta prystroma/a tylko dzieki niemu zostali radnymi/ ps. moja faworytka to pani Ragiel zawsze ja cenilem jako aktywistke SLD i jak to blisko do PO, a o sukcesach pPapaja w samoobronie nie wspomne brawo
~s. 17-09-2010 18:15
Widać prezydent ma dosyć obłudników z PO. Nie co się rada obrażać jak pensjonarki. Polityka nawet w zaścianku jest tradycyjna. A kto to jest Zawiła ? Nie znam jego dokonań w stolicy.
~nestor 17-09-2010 18:32
Jeszcze nieznany jest kalendarz wyborczy wyborów samorządowych , a już można zaobserwować jak pod hasłami dobra miasta i jego mieszkańców kryją się pokłady prywaty i egoizmu zgłaszających się kandydatów na stanowisko pprezydenta czy mandat radnego.Bo czy można wierzyć dotychczsowym posłom kończącej się za rok kadencji Sejmu ? Czy poważnie traktują swoich wyborców rezygnując z mandatu posła ?Czy biorą pod uwagę autorytet parlamentu ,czy też własny interes i kolejną czteroletnią kadencję na ciepłej ,miejscowej posadzie głowy miasta ?Czy za tym nie kryje się kalkulacja i przewidywania,że nikt nie zgłosi ich kandydatury do Sejmu ? Czy można wierzyć posłowi PO ,że jest bezinteresowny,skoro wcześniej przy pomocy politycznych powiązań przeforsował żonę ja stanowoisko dyrektora Muzeum ? Czy można wierzyć posłance PiS,mieszkance innego miasta ,że zna problemy Jeleniej Góry ? Czy można wreszcie wierzyć jeleniogórskiej Platformie,skoro w imię koniunkturalnych interesów przyjmuje w swoje szege
~halszka 17-09-2010 18:35
Plujecie na Marka za to że ma własne zdanie, że potrafi przeciwstawić się układom i partyjnej dyscyplinie dla spraw ważniejszych niż stołki partyjnych kolegów. Marek ma wizję rozwoju Jeleniej Góry i stara się ta wizję wcielić w życie pomimo ciągłej krytyki z każdej strony. Doprawdy trzeba mieć bardzo grubą skórę żeby być prezydentem tego miasta i narażać się ciągle na niesprawiedliwe ataki. Kibicuję mu i mam nadzieję że pozostali normalni obywatele tego miasta również.
~iza 17-09-2010 18:48
ja tam uważam, że radny powinien być społecznikiem. Ciekawa jestem ilu wtedy byłoby tych co chcą dobra naszego miasta.
~czechna 17-09-2010 19:00
Masz rację ~halszka, bo pan Obrebalski odkąd go poznałam wolał mieć własne zdanie ,niż wykonywać ślepo partyjne rozkazy. On nie z tych co wiernie służą Pokojowi, więc naraził się wielu w PO. PO bez jednego z założycieli tej partii w mieście, to nie ta sama ,którą była w ub.latach Żal mi wielu moich znajomych ,którzy pozostają w PO.
~tak czytam.. 17-09-2010 19:17
Oni wszyscy kiszą się, jak widać, we własnym sosie. Rączka rączkę myje. Zagłosuję na kogoś zupełnie innego (nie jestem moherem, krzyza nie bronię, PIS odpada, więc zostaje chyba dr Urbański). Nie wiem, czy powrót SLd to dobry pomysł? Zaraz zwyzywacie mnie od komunistów, ale na Boga, poszukajmy dobrego rozwiązania, chodzi o 4 lata życia miasta. Annę Ragiel szanuję, miła i pracowita kobieta. W sprawie z artykułu - popieram ją, choć nie sympatyzuję z PO szczególnie.
~wyborca 123 17-09-2010 19:26
Obrębalski ma ksywkę "za dwa tygodnie" bo nigdy nie podjął szybkiej decyzji, często wolał nie podejmować wcale i miał święty spokój. Miasto umiera, kto może wyprowadza się do wrocławia albo wyjeżdża za granice.mali przedsiębiorcy ledwo dyszą. pani Ragiel pomaga biednym ludziom bezinteresownie, takim którym nikt nie chce pomóc. było tak i jest, nie ważne z kim była w partii. jest operatywna i wielu ludzi ją ceni ,dlatego ugrupowania o nią zabiegają . nią zabiegają
~iw^ 17-09-2010 19:30
Takie oburzenie jakby Jelenia była u szczytu rozwoju a po wyborach będzie gorzej?------------może być już tylko lepiej. Pani Aniu Ragiel brawo za odważną decyzję, jestem z Panią. Wierzę w powodzenie Pani na wyborach.
~postulator 17-09-2010 19:31
ONI już byli, czas podziękować im za pracę dla dobra Jeleniej Góry i wybrać nowych radnych.
~zbych 17-09-2010 19:41
Brawo Aniu - Ty jedna nosisz spodnie w tej radzie
~no 17-09-2010 19:54
A gdzie PRYSTROM
~nestor cd 17-09-2010 22:20
osoby zmieniające komitety wyborcze i przynależność klubową w Radzie Miasta jak rękawiczki jak na przykład pani Ragiel,która trzykrotnie - w tym dwa razy w bieżącej kadencji zmieniałą przynależność klubową,aby tlko "załapać się z pierwszego miejsca na liście do Rady i uzyskać określone korzyści .Dlatego nie dziwi mnie decyzja Prezydenta o opuszczeniu Platformy i kandydowaniu z listy Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI.Nie jest to żadna "zdrada" na rzecz Wrocławia. Wręcz odwrotnie - świadczy ,że ludzie tego apolitycznego ugrupowania są skuteczni.Będę głosował na pana Marka Obrębalskiego.
~kłamca? 17-09-2010 22:27
wpis z godz. 16:24 | ~Mieszkan IP: *.adsl.tpnet.pl większość komentarzy z * dialogu są pisane przez jedna osobę,znajomy styl , chwalenie pod niebiosa osiagnięcia Obrębalskiego. założe się że to sam obrebalski wystawia sobie te laurki. dno, żenua a sam to ile razy wypisywał u machałkowej - 16 razy a tu tez z 12 razy - to jest pracowity człowiek
~zbig 17-09-2010 22:56
i będzie po wyborach pięknie po staremu - pierwsza dama Zofia Czerwon, pierwszy zastępca Łużyn, szef komisji gospodarki regionalnej - Grochala co to drogi remontuje, szef wydziału edukacji - czerwony korzonek. za pewne i Siusiak tez znajdzie swoje miejsce
~Kasa-Blanka 17-09-2010 23:07
Bezinteresowność,pomoc potrzebującym =to cechy powtarzające się w komentarzach charakteryzujących działalność radnej p.A.Ragiel. Myślę,iż podobne działania altruistyczne nie są obce w pracy pozostałych naszych radnych.Pochwały w takim stylu są plytkie i żenujące. Osoba dokonująca trzykrotniej zmiany klubów,a następnie przyjęta do czwartego klubu PO jest mało wiarygodna.
~jeleniogórza 17-09-2010 23:48
W tej radzie zasiaduje banda nierobów zyjących na nasz koszt i za nasze podatki!!!!!!!!!!!!!!!! To my bedziemy wybierać w wyborach!!!!!!! Nie róbcie ludziom wody z mózgow!!!!!!!!!!! Was radnych należy rozliczyć i wywalić na zbity ryj. Dość udawania ze cos robicie a nie robicie nic!!!!!!!!!!!! Mam dosc wyborów i tej okichanej polityki!!!!!!!!!!! Obrębalski zrobił przez 4 lata więcej niż wy wszyscy. Efekty jego pracy bedzie widać za pare lat ale kolejny politykier przypisze sobie ordery!!!!!!!!!! Mozecie robic wodę z mózgów ludziom nierozumiejącym niczego. Ale nie tym co widzą jak jest i co jest. Mam nadzieje że wkońcu skończą się w tym miescie polityczne układziki radnych siedzących od 10 lat za nasze pieniądze i trzymających się troskliwie stołków. Jak patrzę na Was radnych to na wymioty mnie bierze
~mim 18-09-2010 8:51
Jak oznajmiał komendant jeleniogórskiej Policji - Ciosmak spadła ilość prostytutek w mieści, ale za to wzrosła ilość "prostytutek politycznych"
~antypolityk 18-09-2010 11:25
Szczególnie do słów komendanta Policji pasuje "ZDJECIE NR 1 anonsyjące TREŚĆ ARTYKUŁU. TA pani z TYM panem na pierwszym miejsce odzwierciedla całą treść komentarza " MIM" .
~oj tak 18-09-2010 11:52
Oj tak,tak. Anna zawsze może zostać GOSPOSIĄ KSIĘDZA jak tak dobrze gotuję. BEZPIECZNĄ gosposią z racji dojrzałego wieku.
~księdzowa 18-09-2010 13:07
Nie ma co "wywalać" posta o Annie,Marii Ragiel i jej machlojach chorobowych. Przecież Jelenia Góra to nie cała Polska. Tylko upewniliście, że to "prawda prawdziwa. Do wyborów zdążymy z nagłośnieniem tej sprawy. Ale będzie afera na skalę kraju. UHA,HA.
~ala 18-09-2010 19:31
Pani Aniu, osoby którym Pani pomaga i tak nie uwierzą w te obelgi. Dziękujemy, że Pani jest!
~ala,ola,kot 18-09-2010 20:50
Uha,HA i Ci biedacy , którym pomaga Anna Ragiel mają internet i piszą pochwały "ku czci" . DZIĘKUJEMY ci OMO. ZFILCOWANE MOCHERY.
~Bambo 10-10-2010 18:14
I kto to mówił: "zgoda buduje, a niezgoda rujnuje"?... Jak widać kłamał. Nie każda zgoda buduje i nie każda niezgoda rujnuje. Wypełnię moją powinność obywatelską - nie obowiązek, choć będą tak mówić; nie idę na wybory, dlatego aby móc spojrzec sobie w twarz w lustrze.... To jest njaważniejsze, a nie który "geniusz" dorwie się do darmowego żarcia i popitki na koszt Jeleniogórzan.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group