Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6102
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bunt na Staszica – nie przeniosą przystanku

Poniedziałek, 26 listopada 2007, 7:51
Aktualizacja: 10:10
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Bunt na Staszica – nie przeniosą przystanku
Fot. Archiwum
Mieszkańcy Cieplic złożyli protest do prezydenta Marka Obrębalskiego przeciwko przeniesieniu przystanków autobusowych na ulicę Staszica. Nie chcą smrodu spalin pod swoimi oknami. Decyzja w tej sprawie została na razie zawieszona.

– O planach przenosin przystanku dowiedzieliśmy się z internetu i od razu zareagowaliśmy. Nie zgodzimy się na to z wielu względów – powiedziała Krystyna Grelewska, mieszkanka ul. Staszica.

Twierdzi, że taka decyzja mija się nie tylko ze zdrowym rozsądkiem ale i przepisami. Przystanki wyznaczono pod budynkami 2 i 4 z jednej strony oraz 9/11 z drugiej. W tych miejscach nie będzie można stworzyć zatok dla autobusów, bo pas zieleni ma niewiele ponad metr. Protestujący pytają, kto będzie o 4 rano odśnieżał chodniki dla pasażerów i sprzątał przystanki po zakończeniu kursów? Dlaczego już o 5 rano mieszkańców mają budzić pierwsze autobusy?

– Do tej pory znosiliśmy jakoś smród spalin, ale autobusy tylko tędy przejeżdżały. Co innego, jeśli będą się zatrzymywać. Smród będzie jeszcze większy. A podobno mieszkamy w zdrojowej części miasta – stwierdza Edward Adamiak.

Leszek Chmielewski z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego powiedział, że kłopot rozpoczął się w momencie, gdy właściciel gruntu, gdzie znajduje się pętla, zażądał zapłaty za korzystanie z jego terenu. – Musieliśmy więc zaproponować inne miejsca na przystanki – mówi. Jak dodaje, ostateczna decyzja co do lokalizacji przystanków należy do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Tam z kolei dowiedzieliśmy się od Zbigniewa Kaczora, że MZDiM nie ma prawnego obowiązku konsultowania z mieszkańcami, gdzie będą przystanki. Zgodę na lokalizację wydaje, choć nie w każdym przypadku, komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ta uznała, że postawienie wiat przy ul. Staszica nie budzi zastrzeżeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group