Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5935
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bunt dla wyższych celów

Czwartek, 5 września 2019, 12:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 września 2019, 13:21
Autor: Fundacja CorAdCor
Region: Bunt dla wyższych celów
Fot. Fundacja CorAdCor
Życie pisze różne scenariusze. Czasami w drodze do osiągnięcia obranego celu upłynie wiele lat, innym razem pojawi się duża przeszkoda, której pokonanie kosztuje nas wiele sił, a kiedy indziej pojawi się ktoś, kto w niespodziewany i absolutnie nieplanowany sposób diametralnie oraz trwale zmieni bieg naszej codzienności. Czym można połączyć wszystkie elementy wymienione przed chwilą? Historią, w której mały bohater stał się inspiracją do powołania fundacji, planującej przeznaczyć na cele charytatywne zysk ze sprzedaży książek swojego założyciela.

Kamil to 9-latek, zawstydzający swoją postawą niejednego malkontenta, widzącego we własnym życiu przede wszystkim minusy. Chłopiec choruje na HLHS, czyli zespół niedorozwoju lewego serca. I choć z pewnością miałby powody do narzekania i skarżenia się ze względu na duże trudności związane z problemami zdrowotnymi, jest przykładem człowieka żyjącego z entuzjazmem, a także pomocnego i dzielącego się z innymi swoją radością. Pasjonuje się piłką nożną, lecz samo uprawianie tego sportu kosztuje go wiele sił. Ma jednak wspaniałych rodziców, którzy walczą o niego i dla niego każdego dnia, wspierając Kamila w życiu nieoszczędzającym mu wyzwań od najmłodszych lat. Taka postawa jest wzorem do naśladowania dla każdego z nas, a oprócz tego stała się inspiracją do powołania Fundacji CorAdCor.

Organizacja ta powstała w maju br., zrzeszając grono dobrych dusz, chcących pomagać innym. „Cor ad cor” oznacza „serce do serca” i streszcza misję Fundacji – wspierać tych, którym z różnych powodów brakuje części serca do pełnego życia. Mogą to być zarówno względy zdrowotne i wysokie koszty leczenia, brak środków materialnych na dalszą edukację uzdolnionej młodzieży, jak też trudna sytuacja życiowa, gdzie potrzeba pomocy z zewnątrz. Serce jako symbol oznacza centrum życia człowieka zarówno w znaczeniu fizycznym, jak i tym wewnętrznym. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby było zdrowe i sprawne na każdej płaszczyźnie… Fundacja CorAdCor w pierwszej kolejności chce wesprzeć terapię Kamila. Planuje to zrobić za pomocą książki pt.: „Bunt” autorstwa Tomasza Metelicy, założyciela niniejszej organizacji, pochodzącego ze Świeradowa Zdroju. Zysk ze sprzedaży powieści zostanie przeznaczony właśnie na leczenie 9-latka.

„Bunt” opowiada o niepozornej rodzinie, żyjącej w małej wiosce o nazwie Mupoks. Pewnego dnia w ich miejscowości pojawia się nieznany wędrowiec, wywołując duże zainteresowanie mieszkających tu żołnierzy. Choć planował on przenocować w tutejszej gospodzie, po sprzeczce z nimi postanawia opuścić Mupoks, jednak jeden z gospodarzy z jakiegoś powodu zdobył się na odwagę, by zaprosić go pod swój dach. Nie wiedział, że taka decyzja na zawsze odmieni losy jego rodziny, wydobędzie z niej ogromny potencjał, ukryty w zakamarkach serca pośród szarej codzienności, a także zaprosi ją w podróż do celu, do którego Rafael, bo tak ma na imię tajemniczy przybysz, dąży już przez wiele lat oraz do walki o sprawiedliwość w Cesarstwie – choć jak się okaże, bohaterowie rozumieli ją w różny sposób… 10 pierwszych rozdziałów powieści wraz z kulisami jej powstawania można przeczytać na stronie autora (xmetelica.eu). Cały tekst ma się pojawić w formie papierowej, lecz ponieważ Fundacja CorAdCor nie dysponuje obecnie środkami pozwalającymi na wydanie książki, otworzyła zbiórkę pieniędzy na ten cel. Jeśli chcecie poznać dalszą część historii, a nade wszystko wesprzeć terapię Kamila, możecie wpłacić dowolną kwotę na rzecz niniejszej inicjatywy, biorąc udział w akcji na stronie: https://zrzutka.pl/j3eupu - już dziś dziękujemy za każdą pomoc!

W życiu spotykają nas różne trudności, nie jesteśmy jednak w tym sami. Pokażmy, że i my potrafimy towarzyszyć innym w cięższych chwilach. Serce do serca… A dobro ma to do siebie, że wraca!

Twoja reakcja na artykuł?

30
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
698
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group