Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6574
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budżet Jeleniej Góry uchwalony

Środa, 17 stycznia 2018, 18:01
Aktualizacja: Czwartek, 18 stycznia 2018, 22:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Budżet Jeleniej Góry uchwalony
Fot. Przemek Kaczałko
Około 6,5 godziny trwało drugie podejście do budżetu Jeleniej Góry na rok 2018. Dyskusja była burzliwa, momentami merytoryczna, ale też w dużej mierze polityczna. Grupa radnych, która w grudniu zagłosowała przeciwko zaproponowanemu projektowi, zgłosiła poprawki dotyczące m.in. rezerwy finansowej na oświatę oraz rezygnacji z adaptacji zabobrzańskiego pałacyku na ODK, ale po długiej debacie decydujące okazało się stanowisko jednego radnego.

Stosunkiem głosów 12:11 uchwalono budżet Miasta Jeleniej Góry na rok 2018. W porównaniu z grudniowym projektem zaszła tylko jedna poprawka, którą zgłosiła Alicja Dusińska. Planowana przez prezydenta rezerwa celowa na oświatę w wysokości 2 mln zł została włączona do wydatków oświatowych.

- Ten budżet jest kontynuacją budżetów pana prezydenta z ostatnich czterech lat. Oceniamy go negatywnie - stwierdził Ireneusz Łojek, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Decydujący głos pod koniec sesji zabrał Zbigniew Ładziński, którego przekonały argumenty podnoszone przez służby prezydenta. I. Łojek przyznał, że jest zdziwiony postawą radnego Ładzińskiego, z kolei prezydent odetchnął z ulgą. - Odpowiedzialność za miasto wzięła górę - stwierdził na zakończenie Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Szczegółowo o przebiegu sesji budżetowej będziemy informować w kolejnych artykułach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group