Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6849
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Budynek Teatru im. C. K. Norwida do rozbiórki

Piątek, 23 lipca 2010, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Budynek Teatru im. C. K. Norwida do rozbiórki
Fot. Angela
Nie chodzi oczywiście o zabytkowy, secesyjny gmach przy al. Wojska Polskiego, ale o obiekt położony nieco niżej od ulicy Sudeckiej, będący w zarządzeniu teatru, ale nie użytkowany od co najmniej dwudziestu lat. Ogłoszono przetarg na jego rozbiórkę. Z pomocą wysięgnika usunięto już z niego niebezpieczne elementy.

Budynek przy ulicy Sudeckiej świetność ma już dawno za sobą. Okresu jego użytkowania nie pamiętają też pracownicy teatru i mieszkańcy. Dzisiaj przypomina ruinę, która co prawda nie stanowi zagrożenia dla życia czy zdrowia przechodzących obok mieszkańców, ale szpeci miasto.

– Plany jego wyburzenia istnieją od dwudziestu lat. Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie rozbiórki, i jak tylko uda nam się znaleźć chętnego przedsiębiorcę do tego zadania, obiekt zostanie zburzonu – mówi Andrzej Reut, kierownik administracyjny Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Wczoraj z budynku ściągnięto jeden z wystających elementów drewnianego gzymsu oraz pozostałe szyby z okien. Na miejscu obecnego budynku najprawdopodobniej stanie planowany w latach poprzednich parking.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group