Środa, 24 czerwca
17°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Budynek socjalny zasiedlony w kwietniu. Przez zimę – pusty

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

17 listopada ubiegłego roku hucznie oddano do użytkowania przystosowany na dom socjalny dawny akademik Uniwersytetu Ekonomicznego. Obiekt do dzisiaj świeci on pustkami. Lokatorzy mają się wprowadzić wiosną. Dlaczego tak późno? Przez procedury.

reklamy
reklamy

Mowa o budynku socjalnym przy ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze, gdzie stworzono 49 nowych mieszkań spełniających standardy socjalne po gruntownej przebudowie wnętrza domu. Wymieniono praktycznie wszystkie instalacje, przebudowano węzły sanitarne, budynek ocieplono i zamontowano nowe okna. Nowe – jak spod igły – mieszkania uroczyście przekazał do użytku poprzedni prezydent Marek Obrębalski na kilka dni przez pierwszą turą wyborów samorządowych. Całość pochłonęła ponad 2,5 mln zł.

Wtedy zapowiedziano, że pierwsi lokatorzy mieli się tu wprowadzić jeszcze przed zimą ubiegłego roku. Ale do dziś budynek stoi pusty. Kaloryfery ogrzewały powietrze, a ludzie, którzy mogliby tam zamieszkać, nie dostali – często bardzo upragnionych – nowych czterech kątów. Dlaczego?

– Aktualnie przyszłym lokatorom tego budynku zostały wydane skierowania do zawarcia umów. Procedura przewiduje, że najemcy z tymi "skierowaniami" idą do ZGL i tam zawierają umowy najmu oraz podpisują protokoły przejęcia mieszkania, opisujące stan i urządzenia znajdujących się w każdym z mieszkań. Później mają do 30 dni na wprowadzenie się do lokali. Jako, że zdecydowana większość przyszłych lokatorów już odebrała skierowania, to można mniemać, że w pierwszych dniach kwietnia dom zostanie w pełni zasiedlony – pisze w odpowiedzi na nasze pytanie Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Do nowych mieszkań przekwaterowane zostaną rodziny o sytuacji materialnej poniżej przeciętnej i mieszkające w złych warunkach bytowych. Warunkiem jest jednak brak zaległości w płaceniu czynszu czy zobowiązań bieżących.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr… Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka