Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 8007
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Budynek SD pójdzie pod młotek

Piątek, 17 lipca 2009, 9:03
Aktualizacja: 17:06
Autor: TEJO
Od 60 do 120 milionów złotych zamierza zarobić Stronnictwo Demokratyczne na sprzedaży swojego majątku. Jelenia Góra jest jednym z kilku miast w Polsce, gdzie partia ma własną nieruchomość.

Chodzi o kamienicę przy ulicy Wolności 29, w której do dziś mieszczą się lokalne ogniwa Stronnictwa Demokratycznego, a w latach 1975 – 1999 była siedziba komitetu wojewódzkiego tego stronnictwa politycznego, które w czasach PRL dawało w Polsce złudzenie pluralizmu politycznego, a jednocześnie umożliwiało działalność ludziom, którzy chcieli być aktywni niekoniecznie pod szyldem PZPR.

Teraz sprzedaż budynku ma być receptą na pozyskanie przez partię sporej gotówki. SD w całym kraju ma kilka nieruchomości, w tym budynki warte fortunę, choćby dawną siedzibę Centralnego Komitetu przy ul. Chmielnej w Warszawie. Nowy szef partii Paweł Piskorski wyprzedając ten majątek chce zarobić pieniądze potrzebne na przyszłoroczną kampanię prezydencką z Andrzejem Olechowskim jako kandydatem partii. Informuje o tym Dziennik w dzisiejszym wydaniu.

Lider partii podkreśla, że SD nie może czerpać zysków z wynajmu, bo łamie to ustawę o partiach politycznych. Gazeta podkreśla, że stronnictwo pozazdrościło wielkiej kasy Platformie Obywatelskiej oraz Prawu i Sprawiedliwości. Te formacje kosztują podatników odpowiednio: 38 i 35 milionów złotych rocznie. Piskorski szacuje, że z prywatyzacji majątku SD można uzyskać nawet 120 milionów złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
900
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group