Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 8339
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budując rozwijali wyobraźnię

Wtorek, 14 czerwca 2011, 8:30
Aktualizacja: 8:32
Autor: Angela
Jelenia Góra: Budując rozwijali wyobraźnię
Fot. Organizatorzy
W minioną sobotę już po raz drugi w Bibliotece Dziecięco – Młodzieżowej „Książnicy Karkonoskiej” odbyły się twórcze, rozwijające wyobraźnię zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO. Spotkanie pt. „Buduj z nami” prowadził Paweł Janic z Centrum Językowego PCKK w Jeleniej Górze.

Warsztaty wprowadziły dzieci do świata budowli i robotyki przy wykorzystaniu klocków LEGO.

- Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijają pamięć oraz umiejętności myślenia abstrakcyjnego i logicznego rozumowania oraz zdolności i zainteresowania z zakresu konstruowania i rozwiązywania problemów. Uczestnicy tych spotkań uczą się przez zabawę, ćwiczą swoją wyobraźnię i zdolności wizualno – przestrzenne, poznają nowych znajomych i po prostu bawią się klockami – piszą organizatorzy.

Podczas zajęć dzieci wymyślały nowe reguły, zmieniały i nadawały inne znaczenie przedmiotom, budowały różne ciekawe pojazdy, roboty, maszyny, domki itd.

Opiekunowie uczestniczący w zajęciach towarzyszyli dziecku i mieli okazję do wymiany doświadczeń między sobą, przedyskutowania kwestii, które budzą wątpliwość. Zajęcia mogą też stać się dla nich inspiracją do wspólnych zabaw w domu i gwarantują radość ze wspólnie spędzonego czasu na kreatywnej zabawie z dziećmi.

- „Buduj z nami” to pomysł na ciekawe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży, będące alternatywną formą spędzania wolnego czasu. Klocki LEGO gwarantują świetną zabawę połączoną z kreatywną nauką, otwierają przed dziećmi nieskończenie wiele możliwości, uczą działać w zespole. Jedyną granicą, na którą można natrafić podczas zabawy z LEGO, jest własna wyobraźnia - pisze Aneta Słabicka – Blomberg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group