Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4488
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budują chodnik do TCTA

Wtorek, 15 września 2020, 11:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Budują chodnik do TCTA
Fot. Przemek Kaczałko
Duże opóźnienie ma budowa 900 metrów chodnika w Sobieszowie, którą prowadzi ten sam wykonawca, co remont alei Wojska Polskiego.

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi rowerowej długości ok. 0,9 km w ciągu ulic Ogrodowa - Bronka Czecha w Jeleniej Górze. Zamówienie realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W ramach inwestycji przewidziano: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wycinkę zieleni kolidującej z inwestycją, zabezpieczenie kolizji sieciowych, przebudowę istniejącego sytemu odwodnienia, budowę nasypów ziemnych wzdłuż krawędzi drogi rowerowej ul. Bronka Czecha, budowę drogi rowerowej, wykonanie zjazdów na posesje i drogi wewnętrzne, budowę oświetlenia ulicznego, regulację pionową elementów uzbrojenia podziemnego, instalację urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego – wygrodzenia, poręcze wg potrzeb bezpieczeństwa ruchu, wykonanie docelowej organizacji ruchu, roboty wykończeniowe i porządkowe.

Pierwotnie termin realizacji zadania określono na 29 maja br., następnie został on przesunięty do sierpnia, jednak nadal wykonawca nie zakończył robót. Jak się dowiedzieliśmy, prace mają się zakończyć do końca września br.

Wykonawcą jest konsorcjum firm: KAMA Ryszarda Rzońcy i Karkonoskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mysłakowic. Cena to 667,6 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

10
16%
Cieszy
11
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
20
32%
Złości
21
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group