Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3589
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Budowy pod lupą inspektorów

Wtorek, 13 października 2009, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Budowy pod lupą inspektorów
Fot. ......
Przedsiębiorcy z branży budowlanej do końca października mogą spodziewać się wzmożonych kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Inspektorzy sprawdzą, między innymi, zabezpieczenie robotników na wysokościach i wyposażenie ludzi w odzież ochronną.

Jak mówi Jarosław Siegieda, starszy inspektor Okręgowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu, oddział Jelenia Góra , akcja prewencyjna „Budowa” rozpoczęła się w minionym tygodniu i potrwa do końca października. Na terenie całego okręgu inspektorzy z PIP, nie tylko budowlani, odwiedzą firmy budowlane i sprawdzą w nich szeroko pojęte bezpieczeństwo pracowników.

– Szczególną uwagę zwrócimy na zabezpieczenie pracowników na budowie, wyposażenie ich w odzież ochronną, i inne kwestie związane z ich bezpieczeństwem – mówi Jarosław Siegieda. – Wszystko po to by zmniejszyć ryzyko wypadków w firmach budowlanych. Sprawdzimy i przekażemy właścicielom jakie występują nieprawidłowości na budowie i jak je wyeliminować.

Jak pokazują statystyki przedstawione podczas ostatniej konferencji prasowej OIP, Jelenia Góra przoduje w ilości wypadków na budowach, zarówno śmiertelnych, jak i ciężkich. Tylko przez osiem miesięcy 2009 roku doszło tu do jednego śmiertelnego i trzech poważnych wypadków przy pracy. Na całym Dolnym Śląsku w tym okresie życie straciło aż sześć osób, a 13 odniosło poważne obrażenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group