Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8139
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budowa ścieżki nartorolkowej na ukończeniu

Wtorek, 6 sierpnia 2013, 7:41
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2013, 11:16
Autor: Mea
Jelenia Góra: Budowa ścieżki nartorolkowej na ukończeniu
Fot. Mea
– Trasa nartorolkowa w Sobieszowie miała być gotowa w czerwcu, a nadal nie można z niej korzystać – alarmuje Czytelniczka, mieszkanka Sobieszowa. Zakończenie inwestycji przesunęło się przez konieczność wybudowania dodatkowych przepustów na cieki wodne oraz poszerzanie i stabilizację skarp. Oficjalne otwarcie trasy planowane jest w połowie września. To inwestycja za ok. 4 mln zł.

- Biegałem tutaj na nartach już w latach 70’ i 80’. Później, kiedy zostałem trenerem, postanowiłem starać się o utworzenie tu bazy nartorolkowej, łyżworolkowej i dla uprawiania narciarstwa biegowego. Udało się. Powstaje trasa o długości ok. 2 km i szerokości 3 m, z której część będzie pokryta asfaltem – mówił Zbigniew Stępień, prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra – Sobieszów, który jest inicjatorem przedsięwzięcia.

- Natomiast druga część trasy, która znajduje się już na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego zostanie pokryta nawierzchnią ekologiczną , przepuszczającą wodę – dodał Zbigniew Kalka, kierownik budowy z jeleniogórskiej firmy AXYO.pl.

Obecnie budowany jest parking na ok. 20 autokarów i prawie 50 samochodów osobowych i trwa wykańczanie budynku, gdzie ma mieścić się siedziba KSK Karkonosze. Będą tu pomieszczenia gospodarcze, sanitarne, świetlica dla zawodników, centrum informacji turystycznej, mini bar, taras z widokiem na ścieżkę oraz pomieszczenia biurowe. Stoi już wiata zlokalizowana przy punkcie startowym zawodów. Obok będzie camping dla przyczep campingowych i namiotów.

- Z trasy będzie mógł korzystać bezpłatnie każdy. Już 6 września odbędą się tu zawody nartorolkowe o Puchar Polski – mówił Zbigniew Stępień, który ma już plany na rozbudowę obiektu.
- Chcemy utworzyć tu również lodowisko, strzelnicę z celownikiem laserowym przy starcie do treningu biatlonu, a w przyszłości rozbudować trasę o kolejne dwa kilometry i wykorzystać drogę na Zachełmie, która biegnie od pętli zakrętu na ścieżce nartorolkowej. Zamierzamy też kupić odśnieżarkę, skuter śnieżny i quada, specjalną kosiarkę do trawy, dmuchawę do porządkowania liści oraz stoły do przygotowywania nart – dodał Zbigniew Stępień.

Inwestycja kosztuje ok. 4 ml zł i ok. w 90 % dofinansowana jest z Unii Europejskiej w ramach projektu „Rozwój infrastruktury dla turystyki aktywnej Jeleniej Góry i Boxberg” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013. Ok. 10 % finansuje Urząd Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1138
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group