Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5981
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Budowa bez zagrożenia

Poniedziałek, 10 maja 2021, 7:03
Autor: WAC
Mysłakowice: Budowa bez zagrożenia
Fot. UG Mysłakowice/wizualizacja
Spore zamieszanie w gminie Mysłakowice wywołała informacja o negatywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat możliwości sfinansowania budowy nowej szkoły podstawowej w Mysłakowicach z emisji obligacji gminnych. Czy oznacza to, że realizacja tej inwestycji jest zagrożona?

Nowy kompleks szkolny w Mysłakowicach dla około 450 uczniów ma zostać wybudowany do 2023. Powstaną budynki szkoły z aulą, halą sportowa, kompleks boisk, infrastruktura drogowo-pieszo-rowerowa, plac zabaw i parking. Koszt budowy to około 40 milionów złotych. Około połowę tej kwoty Gmina zamierza pozyskać przez emisję obligacji komunalnych z okresem spłaty do 2039 roku

Jak zapewnia wójt gminy Mysłakowice Michał Orman - mimo negatywnej opinii RIO dotyczącej emisji obligacji komunalnych budowa mysłakowickiej szkoły nie jest zagrożona.

Inwestycja realizowana będzie zgodnie z planem. W tym roku chcemy oddać obiekt w stanie zamkniętym, surowym - wyjaśnia M. Orman. - Trwa przetarg mający wyłonić wykonawcę tej inwestycji. Na oferty zainteresowanych firm czekamy do końca maja. Pragnę podkreślić, że RIO w swojej opinii nie wypowiedziała się negatywnie o samej uchwale Rady Gminy o emisji obligacji na budowę szkoły i nadal pozostaje ona w mocy. Po prostu skarbnik Gminy wystąpił nieco przedwcześnie do RIO już w tym roku (w oparciu o tegoroczne dane budżetowe) podczas gdy emisja obligacji będzie miała miejsce dopiero w 2022 roku. W tej sytuacji uznano, że nie ma kompletu danych, aby już teraz móc wydać pozytywną opinię na ten temat. Dlatego w przyszłym roku ponownie wystąpimy o taką opinię. Nasza gmina jest w bardzo dobrej kondycji finansowej i jestem pewny, że wtedy decyzja RIO będzie dla nas korzystna.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group