Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 2165
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Brzydko przy architektonicznej nowości w centrum miasta

Sobota, 31 marca 2012, 10:25
Aktualizacja: 10:25
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Brzydko przy architektonicznej nowości w centrum miasta
Fot. RED
Pordzewiałe słupy latarni ulicznych oklejone grubą warstwą ogłoszeń i śmietniki tuż przy chodniku – tak wygląda otoczenie nowej kamienicy wzniesionej przy ul. Klonowica w Jeleniej Górze.

Zdania o wyglądzie budynku, który kilka miesięcy temu zmienił oblicze śródmiejskiej ulicy, są podzielone. Jedni uważają go za odważny projekt, który stanowi nową jakość w budownictwie, inni – za maszkarę. O gustach się nie dyskutuje, warto jednak zauważyć otoczenie nowości.

Trudno uznać za dodające uroku temu miejscu kosze na śmieci wystawione “na widoku”. Warto też zmienić słupy latarni ulicznych. Te, które zamontowano przy ul. Klonowica kilkadziesiąt lat temu, już zostały mocno nadżarte przez korozję. “Ogłoszeniodawcy” okleili je także anonsami, które są już nieczytelne, ale stanowią grubą na kilka centymetrów warstwę papieru. To zachęta dla podpalaczy, którzy już chcieli sprawdzić, jak to się będzie paliło... I nikomu nie przeszkadza, że taki krajobraz istnieje tuż przy reklamowanym jako wizytowy “produkt” turystyczny Śródmiejskim Trakcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group