Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6603
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brzydko przy architektonicznej nowości w centrum miasta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 31 marca 2012, 10:25
Aktualizacja: 10:25
Autor: Es
Fot. RED
Pordzewiałe słupy latarni ulicznych oklejone grubą warstwą ogłoszeń i śmietniki tuż przy chodniku – tak wygląda otoczenie nowej kamienicy wzniesionej przy ul. Klonowica w Jeleniej Górze.

Zdania o wyglądzie budynku, który kilka miesięcy temu zmienił oblicze śródmiejskiej ulicy, są podzielone. Jedni uważają go za odważny projekt, który stanowi nową jakość w budownictwie, inni – za maszkarę. O gustach się nie dyskutuje, warto jednak zauważyć otoczenie nowości.

Trudno uznać za dodające uroku temu miejscu kosze na śmieci wystawione “na widoku”. Warto też zmienić słupy latarni ulicznych. Te, które zamontowano przy ul. Klonowica kilkadziesiąt lat temu, już zostały mocno nadżarte przez korozję. “Ogłoszeniodawcy” okleili je także anonsami, które są już nieczytelne, ale stanowią grubą na kilka centymetrów warstwę papieru. To zachęta dla podpalaczy, którzy już chcieli sprawdzić, jak to się będzie paliło... I nikomu nie przeszkadza, że taki krajobraz istnieje tuż przy reklamowanym jako wizytowy “produkt” turystyczny Śródmiejskim Trakcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Gość 31-03-2012 11:25
A czyja to wina że miasto jest tak szpetne i brudne ,wydaje mnie się że to nasze władze są odpowiedzialne za bałagan w mieście ,bo straż miejska zamiast pilnowania porządku to wozi swoje blokady i szuka żle zaparkowanych samochodów ,wiem strażnicy nie zarabiają wiele ,ale miasto jeśli stać na tę służbę to niech ich wykorzysta właśnie do pilnowania porządku w mieście i na pewno będzie czyściej i schludniej ,a i jeszcze jedni może parę koszy na śmieci w mieście poustawiać p.Zawiłą Coooooooo
~Jagna C 31-03-2012 12:16
A czyja to wina, że "ktoś" nalepia jakieś śmieci na słupach latarń? Może przede wszystkim tego, co nalepia? Nie tam jest czysto, gdzie Straż Miejska lata z mandatami, ale tam, gdzie jest trochę mniej durniów, którzy rzucają śmieci na ulicę i cieszą się z każdego nowego grafitti, które inny d...l namalował na murze. Jasne - Straż powinna pilnować i karać, ale... po kolei, niech najpierw choćby po sąsiedzku po sąsiedzku pracować nad tymi półmózgami, które zasrywają miasto śmieciami?
~hahahah 31-03-2012 13:11
a tak było ostatnio głośno o sprzątaniu miasta przez służby, widać są efekty ! :D
~tato 31-03-2012 13:47
wladza tego nie widzi i wtyd tylko ,ze trzeba o tym pisac,zeby cos sie zmienilo. grube pieniadze zarabiaja i zyja w innym wymiarze.z g...a bata nie ukrecisz.
~Nostradamus 31-03-2012 16:46
Ten budynek to jeden z najładniejszych projektów ostatnich lat. Nazywanie go maszkarą jest idiotyczne. Bardzo trudno pomiędzy starymi kamienicami coś fajnego zaprojektować. Proszę pamiętać że nie wolno projektować kamienic "udających stare", to w tej chwili absolutnie niedopuszczalne. Konserwator zabytków czasami wyraża zgodę na odtworzenie zabytkowej kamienicy, ale zdarza się to bardzo rzadko i w uzasadnionych przypadkach. Chodzi o to aby nie tworzyć "sztucznych zabytków" bo to jest architektonicznie bez sensu. Dlatego takie "plomby" mają nowoczesną formę komponującą się jednak z architekturą zabytkowego otoczenia. Akurat ten obiekt jest zaprojektowany bardzo dobrze i bez żadnego zarzutu. Brawo do architekta, bo to jego zasługa.
~ 31-03-2012 18:25
znowu reklamę przez jelonke robią nabudowali a teraz niema kto kupować i wynajmować, każdy co bardziej świadomy wyjeżdża z tego zad..
~chriss 31-03-2012 19:00
Idiotyzmem jest naklejanie na słupy reklam, miasto powinno zakazać ich umieszczania na latarniach i innych dziwnych miejscach. wystarczy wezwać do zaprzestania takiego sposobu oferowania swoich usług a następnie karać . Ciekawe, kto zerka na reklamę na latarni przy wjeździe do Pasiecznika? A takie wiszą na pierwszej latarni od strony Zgorzelca.
~xawery 31-03-2012 19:10
Projekt tego budynku spóźniony o dobre 10 lat...
Piipi Jelonkowa 31-03-2012 22:25
..szkoda tylko tego drzewa ! .. ktore bylo podlewane przez pewnych tubylcow .. z laweczki !
~ 1-04-2012 0:01
Proponuję postawić kilkanaście słupów ogłoszeniowych w mieście - kiedyś takie stały . A co do dbania o czystość , to nie władza ma pilnować , aby było posprzątane , ale każdy po sobie i będzie czyściutko jak marzenie drogi "gościu"
~mim 1-04-2012 0:13
No,jasne! Władze są winne,że jest brudno w naszej Jelonce...Włos się jeży!A kto brudzi w mieście,czyje psy fajdają gdzie popadnie ? Tylko karaniem można w tym mieście doprowadzić do tego, że będzie czysto? Na Zabobrzu,w wieżowcu przy Moniuszki jest łąka i sąsiedzi mają labradora,który rżnie kupy na tejże łące.Wczoraj czy przedwczoraj dziewczynka z nim wyszła na spacer i piesek zrobił kupeczkę.Jakis pan z balkonu czy z okna krzykął kilka razy "posprzątaj",dziewczątko spłoszone zapięło smycz i pomknęło do domku... Ciekaw jestem,czy w pokoju też rżnie piesek na dywan? No i kto narobił bajzla? Władze,czy pies sąsiadów? Trzeba będzie imiennie na "Jelonce" wyróżniać tych,którzy psimi kupami dekorują miasto.
~wali mnie to 1-04-2012 1:22
tak szczerze to juz mnie to nie wali... to jest pop...ne miasto z pop...nymi wladzami, gdzie psy szczekaja dupami, nic sie tu nie dzieje... no moze po za budowa galerii i pie...ych biedronek. Przepraszam, mamy nowa atrakcje zj...ny wodowytrysk czy cos w tym stylu. A pracy nie ma, ludzie z dnia na dzien ja traca i mr Complex... wali go to
~hmm 1-04-2012 1:25
nostradamus, moze i jestes dobrze wyksztalconym, oczytanym czlowiek, ktory mowi z sensem i do rzeczy. Ale niekiedy to sie nie chce czytac twoich madrosci
~Bolo 1-04-2012 1:44
Jelenia Góra jest najbardziej zaniedbanym miastem w Polsce ! MA NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ ZLIKWIDOWANYCH ZAKŁADÓW PRACY ! Ma nabrudniesze ulice , pomazane przez graficiarzy ściany, bramy, i inne miejsca na budynkach, słupach itd. Cała trasa Jana Pawła II ma najbardzej zardzewiałe latarnie w Polsce . Pełno smieci na parkingach przy marketach i wokół nich. Wystarczy zrobić zdjęcia i wysłać do internetu i do Teleexpresu z okolic ALDI, Kauflandu, Tesco. Wszystkie ulice w centrum są brudne i obsrane przez pieski nie mówiąc o takich dzielnicach jak Zabobrze czy Cieplice. Wielki wstyd i smród !!!!
~Olo 1-04-2012 1:47
Obejrzyjcie sobie okolice "mostku garbatego" na Zabobrzu - koło piekarni. Tam jest dopiero syf nad Bobrem !
~Trolo Lolo 1-04-2012 3:22
Budynek fajny, ale czy ktoś w ogóle będzie nim zainteresowany? Budynek wygląda zbyt nowocześnie jak na to stare miasto -ze starymi ludźmi oczywiście- Oby było takich więcej, nowoczesnych,,, a nie starych, ble.
~fantom 1-04-2012 11:25
Nostradamus, piszesz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. Smaku i ustu też ci niestety bozia poskąpiła.
~Nostradamus 1-04-2012 11:30
DO: 01-04-2012 01:25 --- Polemika z kimś kto nie trzyma się kompletnie tematu jest pozbawiona sensu. Osobiste wycieczki uprawiaj sobie puszką farby na murach.
~kryssska 1-04-2012 12:54
po co nowe budynki, jak to tylko starzy ludzie zostaną- bo młodzi wyjadą z tego zad**ia...
~Byniu 1-04-2012 21:47
Myślę że najlepiej zrzucić winę na Prezydenta Zawiłę. W naszym mieście to chyba najlepiej wychodzi :)
~maska 1-04-2012 22:15
do Nostradamusa. Oczywiście, że tworzenie "zabytków" jest bez sensu. Ale ten budynek to makabryła roku. Dlaczego na Krótkiej nowe budynki nie straszą i stanowią jeden ciąg ze starą zabudową? Prawdą jest, że bardzo trudno jest między prawdziwymi zabytkami zaprojektować coś sensownego, jednakże nie jest to niemożliwe. Od tego są ci, no... architekci?
~maska 1-04-2012 22:17
do Nostradamusa. Oczywiście, że tworzenie "zabytków" jest bez sensu. Ale ten budynek to makabryła roku. Dlaczego na Krótkiej nowe budynki nie straszą i stanowią jeden ciąg ze starą zabudową? Prawdą jest, że bardzo trudno jest między prawdziwymi zabytkami zaprojektować coś sensownego, jednakże nie jest to niemożliwe. Od tego są ci, no... architekci?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group