Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 4 stycznia
Imieniny: Eugeniusza, Tytusa
Czytających: 11553
Zalogowanych: 87
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Brzydkie oblicze placu Niepodległości

Czwartek, 27 października 2011, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Brzydkie oblicze placu Niepodległości
Fot. RED
Rozbita witryna, z której uczyniono podręczny śmietnik, nie wpływa pozytywnie na wizerunek placu w centrum Jeleniej Góry.

Pisaliśmy już o odpadających kaflach z obmurowania klombu przy placu Niepodległości, tuż obok siedziby banku, Filharmonii Dolnośląskiej oraz Książnicy Karkonoskiej. To nie jedyny zgrzyt w tym reprezentacyjnym miejscu śródmieścia Jeleniej Góry.

W pierzei kamienic po północnej stronie placu w zapomnianej witrynie po nieczynnym od dawna sklepie kaletniczym, wybito szybę i urządzono podręczny śmietnik. Codziennie obok przechodzą setki mieszkańców i turystów, a taki widok z pewnością nie świadczy dobrze o naszym mieście. Nie ma jednak komu posprzątać i wstawić nową szybę. Miejsce dobre na jakąś reklamę póki co jest antyreklamą „jeleniogórskiego porządku”.

Sonda

Co myślisz o wprowadzeniu jednego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn (62 lata)?

Oddanych
głosów
572
Dobry pomysł
57%
Zły pomysł
43%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Nowa era niewolnictwa – koniec wolnego świata
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Kultura
Co roku mamy ponad 100 tysięcy gości
 
Aktualności
"Morsy" są w siódmym niebie
 
Aktualności
Spełniają marzenia z... metalu
 
Ciekawe miejsca
Ciechanowice – ślad wojennej tajemnicy
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group